Duchovní a motivační literatura

Doporučené audioknihy

Duchovní a motivační literatura

Na této stránce bychom Vám rádi doporučili knížky, které jsou dostupné i ve formě audioknih na poslech. Audioknihy si můžete koupit na CD nebo ve formě MP3 ke stažení. Jejich výhodou je to, že je můžete poslouchat kdykoliv a kdekoliv, a tím šetřit čas. Například v autobuse, při řízení, vaření, úklidu a podobně. Poslech je také rychlejší než čtení. Jsou vhodné zejména pro ty lidi, kteří jsou velmi zaneprázdněni nebo hodně cestují.

...Mysl, která se otevírá novým myšlenkám, se už nikdy nevrátí do původní velikosti.…
Albert Einstein

Jim Kwik

Mysl bez hranic – při poslechu této audioknihy jsem si uvědomil, že každý z nás je Jim Kwik. Každý z nás se touží stát superhrdinou a být v tom, co dělá nejlepší. Jim nám popisuje, jak díky úrazu hlavy ve školce měl velké problémy s učením. Jeho záliba v komiksech a snaha stát se superhrdinou, ho dovedla až k jeho dnešní práci. Dokonce se dostal k natáčení svých milovaných X-Menů. Naše mysl je jako sval, čím více ji posilujeme, tím je silnější. Náš mozek je zázračný a potřebuje ten správný trénink a výživu. V knize se dozvídáme, jak se zbavit předsudků a hlasů v hlavě. Každý z nás vede v hlavě zbytečný monolog, který k ničemu nevede. Dozvídáme se, jak se správně nastavit, zdravě se stravovat. Jak mít ty správné ranní rituály. Jak se snadno a rychle učit. V knize je také pár zajímavých receptů..

Z mého pohledu je tato kniha velmi zajímavá. Každý z nás měl určitý problém, udržet si pozornost při učení. Tato kniha je skvělým návodem, jak se učit a soustředit se. Jak si zkvalitnit život a dosáhnout svých snů. Učí nás, jak dělat jen jednu věc v plné pozornosti, bez zbytečného rozptýlení. Uvědomil jsem si, jak mi příběh Jima připomíná i můj život. Věřím, že se v knize najdete i vy. Osvoboďte svou mysl a staňte se superhrdiny. Přeji vám příjemný poslech. Děkujeme Honzíkovi za recenzi! Zde si můžete koupit audioknížku „Mysl bez hranic“ (MP3) od Jima Kwika na Martinus.cz! ✔︎.

Wim Hof

Metoda Wima Hofa – co kdyby vám někdo řekl, že existuje možnost, jak vyléčit různé neduhy a nemoci. Jak si zlepšit imunitu, zkvalitnit si svůj život, dosáhnout větších výkonů a dosáhnout sebe sama, svou duši a své poslání. Jen díky vystavování se chladu, kontrolovanému dýchání a klidné mysli. Wim Hof, ve své knize Metoda Wima Hofa, nám popisuje svůj život. Už jako malý kluk byl přitahován chladem, jako dospělý muž projel na kole skoro celou Evropu, běžel maraton za polárním kruhem jen v šortkách a dosáhl dalšího prvenství. Cvičil jógu, stal se vegetariánem, začal se potápět a plavat v ledové vodě, kde objevil její blahodárné účinky na lidský organismus a našel způsob, jak se napojit na svou duši (jak najít světlo). Postupně vypracoval svoji metodu WHM (Wim Hofova Metoda), která pomáhá mnoha lidem po celém světě. V knize se dozvíme, jak se naučit správně dýchat, jak provádět dechová cvičení, jak si uklidnit mysl. Když jsem začal poslouchat tuto audioknihu, ihned mě zaujala. Jeho životní příběh ai když přišel o svou milovanou ženu, měl dost sil na to, aby se postaral o své děti, aby dále pracoval na své metodě a pomáhal lidem ke zdraví a k nalezení sebe sama..

Zaujalo mě, jak dokázal zvýšit teplotu své dlaně jen silou vůle, svou myslí. To znamená, že naše mysl má obrovskou moc ovládat nejen naše tělo, ale vlastně celý náš život. Vzpomínám si, když jsem poprvé vyzkoušel WHM, dal jsem si dechové cvičení a šup do ledové vody. První dvě minuty byly opravdu nepříjemné, připadalo mi, že mi do kůže bodají tisíce jehel, ale za chvíli to ustoupilo a přišel neskutečný klid. Moje mysl byla klidná a já jsem si připadal, jako bych byl v nebi. Cítil jsem příval energie a teplo, cítil jsem souznění s věčností. Ten mír a klid byl tak úžasný, že to ani nemůžu popsat, to musíte zažít. Občas mívám bolesti hlavy, ale provedl jsem dechová cvičení podle Wima a za pár minut bylo po bolesti. Tato kniha je pro všechny lidi, ať jste zdraví nebo vás něco trápí, každý by si ji měl vyslechnout. Díky ní můžete objevit sílu, která se ukrývá uvnitř každého z nás a stačí jen málo – dýchat, klidná mysl a studená voda. Přeji vám příjemný poslech, pevnou vůli pod studenou sprchou a krásnou cestu k sobě samému. Děkujeme Honzíkovi za recenzi! Zde si můžete koupit audioknížku „Metoda Wima Hofa“ (MP3) od Wima Hofa na Martinus.cz! ✔︎.

...Největším úspěchem, kterého můžete dosáhnout, je klid mysli. Tento klid bez jakýchkoli myšlenek vám dá pocit souzvuku s vaším nejvnitřnějším bytím, odraz skutečného já v zrcadle…
Wim Hof - Ľadový muž

Wim Hof a Koen de Jong

Cesta ledového muže - Koen de Jong zde vypráví o svém setkání s Wimem Hofem a s WHM (Wim Hof ​​Metod). Vypráví o svých zkušenostech, jak on sám začal praktikovat tuto metodu a zjišťovat sám na sobě její přínos pro lidskou psychiku a zdraví. Vzpomíná na to, když začal s otužováním a koupáním ve studené vodě. Jednou na něj zavolali policii, když právě plaval v jednom z mnoha Amsterdamských kanálů. Měli ho za blázna. Dále se svěřuje, jak naše správné dýchání a otužování dokáže probudit náš autonomní nervový systém. Spojení chladu, klidné mysli a řízeného dýchání léčí různé druhy civilizačních chorob, například rakovinu. Dále léčí autoimunitní onemocnění jako je roztroušená skleróza či Crohnova choroba. Zaujalo mě, jak je dýchání důležité, jak si špatným dýcháním způsobujeme problémy, jako je: bolest za krkem či bolest hlavy, zažívací problémy, únava, bušení srdce, vysoký tlak. Uvědomil jsem si, kolik zbytečných chorob si tím způsobujeme. Přitom stačí tak málo a to Dýchat.

Autor nám popisuje dychové cvičenia, s ktorými si skvalitníme život. Správne dýchanie je ako meditácia. Dych je život a spojenie s dušou. Dych v spojení so studenou vodou nám naštartuje celý kardiovaskulárny systém. Začne sa nám tvoriť hnedý tuk, ktorý nás chráni pred chladom a pritom spaľuje biely tuk. Osobne milujem ten pocit, keď sa ponorím do ľadovej vody, vypnem myseľ a som tu a teraz. Kniha je pre všetkých, čo hľadajú cestu k sebe samému, cestu k zdravému a spokojnému životu. Tých, čo majú akýkoľvek problém, tých, čo hľadajú pokoj mysle. Spojenie s dušou. Alebo chcú len vyskúšať nový zážitok. Prajem vám príjemné počúvanie tejto krásnej knihy. Dýchajte, nalaďte sa na seba. Vy ste tí vyvolení. Ďakujeme veľmi pekne Honzíkovi za recenziu! TU si môžete kúpiť audioknižku“Cesta ľadového muža“ (MP3) od Wima Hofa a Koen de Jonga na Martinus.sk! ✔︎

James Clear

Atomové návyky - James Clear ve své knize Atomové návyky vypráví, jak na střední škole při hraní baseballu utrpěl těžká zranění a byl na pokraji smrti. Když se po roce vrátil zpět do svého života a sportu, začal objevovat a zkoumat návyky a pracovat s nimi. Upravil si svůj denní rytmus, spánek, úklid, studium, posilovnu a začal si osvojovat nové návyky, které mu pomohly naplnit jeho potenciál. Díky novým návykům překonával překážky a jeho život zažil evoluci. Autor popisuje, jak si vybudovat nové návyky, které vám zajistí spokojený život, vztahy, peníze atp. Ukazuje nám, že každý nový návyk potřebuje čas, než začne přinášet ovoce. Jak si osvojíme jeden návyk, tak si začneme osvojovat další a další. V knize se dozvíme princip funkce návyků, při kterých je důležité mít ten správný záměr a motivaci.

Môj názor: Kniha sa mi veľmi páčila, je napísaná jednoduchým jazykom a vďaka nej som si toho veľa uvedomil. Hlavne svoje zlé návyky a závislosti, ktoré mi neboli k ničomu prospešné, či už to bolo prejedanie sa, lenivosť, trávenie zbytočného času na mobile, namiesto toho, aby som napríklad cvičil. Na tejto knihe sa mi páči, že na konci každej kapitoly autor všetko dôležité zrekapituluje. Verím, že vďaka tejto knihe sa zlepší aj môj život. Preto ju odporúčam každému, kto hľadá príčiny prečo: nemôže schudnúť, nedarí sa mu v podnikaní, vo vzťahoch atď... Táto kniha vám ukáže možnosti, ako zmeniť svoj život k lepšiemu, ako sa stať flexibilným. Prajem vám krásne počúvanie a držím vám palce v osvojení si zdravých návykov. Ďakujeme Honzíkovi za recenziu! TU si môžete kúpiť audioknižku “Atómové návyky“

(MP3) od James Clear na Martinus.sk! ✔︎.

Anthony Robbins

Nekonečná síla - autor v této knize pomocí technik NLP (Neuro Lingvistického Programování) popisuje, jak využít svůj potenciál. Hlavní myšlenkou této knihy je, že nejsme jen dopisem zmítaným ve větru. Tato kniha vám krok za krokem ukáže, jak dosáhnout mimořádné kvality života, po které toužíte a kterou si zasloužíte. Dodá vám znalosti a odvahu předělat sebe a svůj svět. V knize naleznete specifické návody na všechny možnosti použití mozku tak, aby nám přinášel ty nejlepší výsledky, které chceme a potřebujeme. NLP techniky jsou založeny na práci s naším vlastním mozkem, na změně způsobu přemýšlení, na práci s vlastními přesvědčeními, hodnotami či vnitřním dialogem.

Hlavní poselství, které jsem si z této knihy vzala, je, že způsob, jakým komunikujeme sami se sebou, má obrovský vliv na naše jednání. Některé pozoruhodné body: - Vedení je pouze potenciální síla. Skutečná síla pochází z účinného jednání. - Nic nemá žádný význam kromě smyslu, který se tomu rozhodneme dát, vybíráme si své pocity a činy na základě toho, jak vnímáme svůj život. - Způsob, jakým komunikujeme sami se sebou as druhými, má velký vliv na kvalitu našeho života..

Nekonečná síla - autor v této knize pomocí technik NLP (Neuro Lingvistického Programování) popisuje, jak využít svůj potenciál. Hlavní myšlenkou této knihy je, že nejsme jen dopisem zmítaným ve větru. Tato kniha vám krok za krokem ukáže, jak dosáhnout mimořádné kvality života, po které toužíte a kterou si zasloužíte. Dodá vám znalosti a odvahu předělat sebe a svůj svět. V knize naleznete specifické návody na všechny možnosti použití mozku tak, aby nám přinášel ty nejlepší výsledky, které chceme a potřebujeme. NLP techniky jsou založeny na práci s naším vlastním mozkem, na změně způsobu přemýšlení, na práci s vlastními přesvědčeními, hodnotami či vnitřním dialogem.

Hlavní poselství, které jsem si z této knihy vzala, je, že způsob, jakým komunikujeme sami se sebou, má obrovský vliv na naše jednání. Některé pozoruhodné body: - Vedení je pouze potenciální síla. Skutečná síla pochází z účinného jednání. - Nic nemá žádný význam kromě smyslu, který se tomu rozhodneme dát, vybíráme si své pocity a činy na základě toho, jak vnímáme svůj život. - Způsob, jakým komunikujeme sami se sebou as druhými, má velký vliv na kvalitu našeho života..

Tím, že zachytím negativně a zesílím pozitivně, jsem zjistila, že můžu snížit úroveň stresu, pod tlakem podávat lepší výkon a dosáhnout výsledků tam, kde bych předtím dávno již odešla. Efektivní komunikace jako taková může zlepšit kvalitu našeho života a dokonce i jak mluvím sama se sebou a jak si utvářím myšlenky. - Když přeformulujeme náš pohled vnímání na negativní situaci, pomůže nám to z ní vytěžit i něco pozitivního. Můžeme vidět také klíčové propojení a zároveň se můžeme učit z chyb. - Při efektivním využití mohou být naše přesvědčení tím nejlepším prostředkem k vytváření dobra v našem životě. Přesvědčení jsou předem vytvořeny přístupy k vnímání, které filtrují naši komunikaci. Pěstování svých přesvědčení za účelem ovlivnění našeho vnímání způsobem, který podporuje naše cíle, může zvýšit produktivitu. Představte si, jaké by to bylo, kdybyste dokázali změnit všechno, co si přejete. Kdybyste se během pár minut dokázali zbavit svých zlozvyků či nechtěných reakcí. A o tom je kniha Nekonečná síla. Zde si můžete přečíst recenzi ke knížce Nekonečná síla. ZDE si můžete koupit audioknížku „Nekonečná síla“ (MP3) od Anthonyho Robbinse na Martinus.cz! ✔︎.

David R. Hawkins

Průvodce úrovněmi vědomí - velmi zajímavá audiokniha o úrovních vědomí, která nás opravdu doprovází na cestě poznání, jak to vlastně s námi - lidstvem - vypadá. Určitě mnohým posluchačům velmi záleží na tom, aby se lidstvo vyvíjelo čím dál více a lépe. Je dobré mít přehled o tom, jaké ty úrovně lidského vědomí vlastně jsou a kam vedou, co s tím souvisí a kde se vlastně může naše civilizace dostat.

Autor postupně přechází od nejnižších úrovní s hodnotou 30, kterou dosahují zločinci a odsouzení ve vězeních, k již vyšším hodnotám například s úrovní 200. Tato hodnota vyjadřuje kvality kultivovaných bytostí, které se zajímají více o obecné blaho a vyšší ideály. Víceméně v současnosti je již mnoho lidí, kteří vlastním úsilím vystoupili již k úrovni nad 208 a přecházejí tak na vyšší stupeň bytí.

Samozřejmě dalším úsilím je možné pokračovat k úrovni 500 s mezníkem 599 spojujícím se s energií Lásky..

I zde je ještě možné navýšení v rozpětí 600 až 1000, což jsou hodnoty učitelů - osvícených mistrů a avatarů jako byli Buddha, Ježíš i Prorok Mohamed.

Inu a o tom všem i dalších kvalitách a jejich vzájemných vazbách se lze dozvědět při tomto vysoce kvalitním tématu. Vzít si z obsahu to, čemu můžeme dovolit v sobě růst k zušlechtění každého jedince. Být živým příkladem i podnětem ostatním lidem, které inspiruje přechod na pozitivní úroveň z tíživé současnosti. Hlavně proto, aby se naše krásná modrá planeta Země mohla skutečně znovu svobodně nadechnout. Teprve potom může znovu věnovat to nejlepší na výživu nás – svých lidských dětí. Zvem vás všechny, abyste se zaposlouchali a otevřeli se novým možnostem ve svých životech.
ZDE si můžete koupit audioknížku Průvodce úrovněmi vědomí (MP3) na Kniha.Je

Will Bowen

Svět bez stížností – uměli byste si představit svůj život bez stížností? Jaký vliv by to mělo na Váš život? Autor seznamuje čtenáře s výzvou, která mu může pomoci změnit svůj život. Je to na první poslech jednoduchá výzva jenže aplikovat ji do života vyžaduje vytrvalost, sebereflexi a hlavně chtění.

Můj pohled : povídali jsme si s manželem. Moje připomínka byla, že bychom do toho mohli jít. Ale za chvíli jsme se zarazili a řekli jsme si, vždyť my si nestěžujeme. A hlavně nemám pocit, že si stěžujeme. Muž mě upozornil, že pokud si bude stěžovat, abych mu to řekla. A tak hned druhý den. Přišel šek na zaplacení pojistky. Byla to docela značná částka, která byla asi skoro půlka výplaty. První myšlenka doběhla rychlostí světla. Do kapusty, zase si nebudu moci tento měsíc něco ušetřit, jelikož půlka výplaty jde na pojistku. A ještě je třeba zaplatit nájem, internet a každodenní výdaje k tomu. A bum, je to tady.

Ještěže jsem si to uvědomila předtím, než jsem to řekla. Tak jako autor v knížce řekl. Mozek je prodavač a ústa jsou kupující. Tedy, když něco řekneme, tak si to tedy koupíme. To, že mozek přijde s nabídkou, neznamená, že kupující – v tomto případě ústa, ji musí přijmout. A protože ústa nebudou přijímat stížnosti, které prodávající – mozek dal do nabídky, znamená to, že po těchto nabídkách nebude poptávka a prodávající musí změnit taktiku, aby poptávka byla, ne? :)
Někdy si člověk řekne, stejně jako já, že si nestěžuje, ale je to opravdu tak? Nebo je to autopilot, kterého už ani nevnímáme, co říká? Autor nabízí řadu příkladů a vysvětlení. Za pokus to určitě stojí, ale je třeba být k sobě čestný a upřímný.
ZDE si můžete koupit audioknížkuSvět bez stížností (MP3) od Will Bowen na Martinus.cz

Pavel Kolář a Renata Červenková

Labyrint pohybu - kniha je napsána formou rozhovoru. V knize autor popisuje, jak tělo dokáže menší nebo větší bolestí demonstrovat problémy, o kterých nemusíme mít ani ponětí. Jak bychom se měli naučit vnímat sami sebe, učit se, kde jsou naše možnosti a kde naopak máme své hranice. Vše začíná naším narozením a končí naší smrtí a v této posloupnosti je i sepsána tato kniha. Mezi narozením a stářím je dlouhá cesta, kterou si můžeme a nemusíme zpříjemnit.

Dnešní doba je o spěchu az něj plynoucím stresu, a to vyžaduje i fyzickou připravenost. Náš mozek vysílá: …to nevydržím, musím si odpočinout… a tělo onemocní. Naše smysly, vnímání – tedy intuice – a fyzická zdatnost jsou nevyrovnané.

Kolářova životní strategie je, že pacient nemá být objekt péče, ale subjekt. A v jeho léčbě vše souvisí se vším.

Mě osobně zaujala kapitola o vozičkářích a jejich adaptaci na novou situaci. Autor vysvětluje, jak důležité je umět člověka připravit do nového života, jinak skončí opět v nemocnici.

V knize najdete plno odpovědí na otázky například: Proč je důležité se naučit vnímat sám sebe, chcete-li relaxovat. Jaký je rozdíl mezi regenerací a relaxací? Kdy emoce hrají pro sportovní výkon a kdy proti němu? Co všechno na nás prozrazuje řeč těla?

V závěru této knihy je praktická příloha – „Dělejme to jako děti“, která nám ukazuje to, jak malé děti, než se postaví na nohy, cvičí. Jejich pohyby jsou ty nejpřirozenější, jaké jsme my lidé kdy dělali. Vyzkoušejte si je.

ZDE si můžete koupit audioknížku “Labyrint pohybu“ (MP3) od Pavla Koláře a Renaty Červenkové na Martinus.cz! ✔︎

...je důležité dát život rokem, ne roky životu…
Labyrint pohybu

Elisabeth Haich

Zasvěcení - představuje autobiografický duchovní román. Je to výjimečná, velmi hluboká duchovní kniha, plná moudrostí pro hledajícího člověka. Naleznete v ní odpovědi na mnohé otázky, se kterými se setkává každý člověk, který nastoupil na svou cestu poznání a seberozvoje. Je napsána velmi poutavým stylem a místy budete mít pocit, že v autorce poznáváte sami sebe. A začnou se odkrývat hluboké pravdy v nás samotných…

V audioknize se prolíná vyprávění autorky z jejího současného života, se vzpomínkami na její minulý život, který přežila jako faraonova dcera ve starověkém Egyptě. Spolu s ní se zaposloucháme do učení Ptahhotepa, který byl jejím učitelem a připravoval ji na cestu k nejvyšší moudrosti. Pod jeho vedením se učí o hlubokých pravdách, přírodních zákonech, vývoji duši a poznává svou vlastní duši. Provádí meditační cvičení a osvojuje si nové znalosti.

Dozvíte se, co je to 12 blíženeckých vlastností a porozumíte zákonům karmy a reinkarnace. V knize postupně procházíme celým cyklem jejího zasvěcení a všemi zkouškami, které na ni čekaly. Je plná bohatých myšlenek, zážitků a osobních zkušeností autorky.

Audioknihu namluvila Ivana Jirešová a Petr Burian. Je dostupná v českém jazyce. Tuto audioknížku doporučujeme jak pro pokročilé klienty, tak pro naše žáky a je vhodná pro lidi, kteří jsou na cestě poznání sebe sama již delší dobu. Poslechnout si ji jen jednou nestačí. Je třeba se k ní s odstupem času vracet a zahloubit se do její moudrostí. Volně na ni navazuje a doplňuje ji i kniha AllatRa.

Zde si můžete přečíst recenzi ke knížceZasvěcení.

ZDE si můžete koupit audioknížku “Zasvěcení“ (MP3) od Elisabeth Haich na Martinus.sk! ✔︎

Mysl, která se otevírá novým myšlenkám, se už nikdy nevrátí do původní velikosti.
Albert Einstein

Anthony Robbins

Nekonečná sila -Anthony Robbins je v USA považovaný za vedoucí osobnost v oblasti vědy, zabírající se dosaho- váním vrcholných výkonů a přeměny života. Pochází z chorvatské rodiny. Jeho rodiče se rozvedli když mě 7 let. Z domova odešel po neshodách v 17-ti. Jeho školské vzdělání je minimální, ale jeho schopnosti jsou zřejmé. Sám se sebou udělal nejdřív velký kus práce v oblasti vzdělání vlastní praxí. Ve velmi krátkém čase se doslova vyšvihl na poli psychologie a stal se vyhledávaným osob- ním koučem.

Tato kniha je velmi dobrým pomocníkem pro každého jedince, který má vážný zájem o změnu ve svém životě. Jednoduchým srozumitelným stylem autor postupně přechází všechny oblasti lidské existence, ve kterých se mnohokrát chtě nechtě nacházíme. Kniha je smysluplně rozčleněná do třech částí..

V první se zaměřuje na odlišné přístupy k řešení životných událostí. Nenechávat život jen tak volně plynout a nespoléhat se na jiné. Vědomě se zapojit do předělávání vlastní reality. Používat účinné nástroje: - nadšení - víru - stradegii - systém hodnot - energii - schopnost vytvářet vazby - schopnost komunikovat..

Přitom využívá sílu nálady, rozpouštět sedm lží o úspěchu. Věnovat se své mysli a naučit se kori- govat svoje myšlenky. Přijít na kořínek tajemství úspěchu, poznat možné strategie úspěšných lidí. Zvládnout svoje vnější projevy a využívat palivo pro dokonalost - energii..

Ve druhé části dává do pozornosti vlastní omezení. Spíš se zaměřovat na to, čeho chceme do- sáhnout. Ale přesnost při vytyčování vlastních záměrů je velmi podstatná. I to jak všechno navzá- jem souvisí a je provázané velké v malém, a malé ve velkém. Dokonalost přichází postupně, a autor představuje svoje metaprogramy. Nezanedbatelné je, jak v nás samotných působí vnitřní odpor k životním situacím i spoluhráčích při nich. Pomáhá jedině naladění se na správné řešení problémů. Někdy to už v životě tak bývá. Když nepomůže jiné, je potřeba změnit výchozí polohu. Jindy stačí posunout zorné pole o pár stupňů, a jsme někde úplně na novém místě a stává se z nás jiný člověk. Slastné užívání si úspěchu by mělo být jen velmi krátké a motivující pro další start v pokračování na další cestě.

Ve třetí části je velmi dobře zpracovaná a vysvětlená stupnice hodnot, jako hlavní kritérium pro šťastný život. Když ještě použijeme pět klíčů k bohatství a štěstí, posuneme se opět o krok vpřed. Vhodným chováním se silou přesvědčení se dostaneme k dokonalosti jako takové a její výzvě pro celé lidstvo. Život je prostě výzva a zde je malý citát, který by mohl zaujmout. Vyzkoušejte ho přijmout minimálně jako úsměvnou informaci. Motto: Přestaňte očekávat, že nebudete muset řešit problémy ve svém úspěšném životě. Jediní, kteří jsou bez problémů, leží na hřbitovech. Tuto knihu doporučujeme každému člověku, který touží změnit svůj život v souladu se svými před- stavami.

Zde si můžete přečíst recenzi ke knížce Nekonečná sila.

ZDE si můžete koupit audioknížku “Nekonečná síla“ (MP3) od Anthonyho Robbinse na Martinus.cz! ✔︎

Dan Millman

Cesta klidného bojovníka - je první ze série knih od Dana Millmana. Je napsána ve formě autobiografického příběhu autora, který se prolíná s fikcí. Mladý talentovaný sportovec Dan začne díky těžkému úrazu hledat sám sebe. Jedno náhodné setkání se Sokratem na benzínové pumpě změnilo od základů jeho život. Přestože byl talentovaný sportovec a užíval si přepychového života, nenacházel vnitřní klid. Po čase si uvědomil, že vlastně celý život spal a pod Sokratovým výcvikem se začal probouzet. Sokrates ho učil různým disciplínám a ukazoval mu různé pohledy na svět. Ukázal mu falešnost jeho cesty ve srovnání se svou. Hlavní postava prochází životními změnami, jakož i nesčetnými vzestupy, pády, uvědoměními a lekcemi, nad kterými by se měl zamyslet každý z nás.

V knize najdete spoustu rozhovorů se Sokratem, které v sobě ukrývají hluboké myšlenky, ale i poučné příběhy. Je napsána velmi lehkým a srozumitelným způsobem, proto se velmi dobře poslouchá.

Naleznete zde odpovědi, jak si vychutnat přítomný okamžik, najít štěstí v sobě samém, uklidnit zaneprázdněnou mysl, nelpět na materiálních věcech a být vždy Tady a Nyní.

Audioknížku namluvil Jiří Žák a je dostupná v českém jazyce. Tuto audioknížku doporučujeme každému, kdo je na cestě duchovního poznání a hledá hlubší smysl svého života. Obecně ji doporučujeme více mužům, ale stejně tak zaujme i ženské publikum. Dává nám návod na to, jak vidět svět jinak a svůj život skutečně žít, nejen jej přežít.

Zde si můžete přečíst recenzi ke knížce Cesta klidného bojovníka.

ZDE si můžete koupit audioknížku “Cesta klidného bojovníka" (MP3) od Dana Millmana na Alza.cz! ✔︎

Na doplnění doporučujeme prohlédnout si i stejnojmenný filmCesta klidného bojovníka.

Kde si? Tu. A kedy to je? Teraz. Kto si? Táto chvíľa.
Sokrates

Gary John Bishop

Vyser sa na to Vyser sa na to -V této knize najde člověk přesně to, co potřebuje. Odpověď na to, co vlastně řeší každý jeden den. Lidé se zabývají mnohokrát úplnými zbytečnostmi. Příliš mnoho energie vkládají do myšlenek, které zbytečně motají hlavu. Kniha hovoří o tom, jak nemáme přehánět a věci zveličovat. Toto kniha vás naučí příjimat věci takové jak přicházejí a zaměřit se na zpracování myšlenek s nadhledem. Naučí nás neočekávat nic a přijmout vše. Naučí nás jak si prosadit své a nebát se toho. Nárokovat si své a nebát se toho. Být více odhodlaným, protože dokážeme mnohem více když přestaneme věřit, že některé věci jsou nemožné.

Jde o to, abyste život brali více svobodně, abychom nedělali jakmile se říká z komára velblouda. Ale se pěkně snažili život brát jako tanec. V Knize su sepsány důležité afirmace jako je Jsem ochoten, Jsem připraven na výhru, Mám nato, Akceptuji nejistotu, Mé myšlenky mě nedefinují, definují mě mé činy, Jsem odhodlán, Neočekávám nic a přijímám všechno. Každá Jena kapital ma v Gebet hlubokou podstatu. Doporučuji ji jako oddychovku a zároveň nalezení správného pokyny jak se nejlépe dokáže člověk povznést nad věci, které nejsou ani tak horké jak se člověku jeví..

ZDE si můžete koupit audioknižku "Vyser sa na to (MP3) od Gary-John_Bishop na Martinus.cz! ✔︎

Přestaňte řešit h*vná - autor Gary John Bishop přichází s návodem, jak být pánem svého života, jak on říká, přestat sabotovat a začít žít život po kterém toužíte. V knize se dozvíme, jak se přestat vymlouvat a převzít zodpovědnost, dále se rozvíjet a učit se, jak ukončit sebezničující chování. Vysvětluje nám, že příčinou je vrozené nastavení, kterého je třeba se zbavit a vzít zodpovědnost za svůj život pevně do svých rukou. Představuje nám různé druhy a způsoby sebepodrývání: Nemám dostatek peněz, mé vztahy vždy končí špatně, nejsem dost dobrý, nikdy nic nedokážu atd... Dále řeší, proč se všichni chovají takto. Autor ukazuje, jak vystoupit z kruhu událostí a přestat sabotovat vlastní život. Čtenářů nazývá kouzelnými houbičkami, které nasávají vše ze svého okolí. Kniha je napsána stylem, kde si autor nedává ubrousek před ústa a nazývá věci po svém. Dále vám v knize popíše možnosti jak zastavit negativní myšlenky a chování, než se rozběhne. Pomůže vám ve všech oblastech života, jak ve vztazích, tak v pracovní oblasti. Možná jste v minulosti nebyli pány svého života, jak autor říká, že jste s sebou vyjebávali a řešili hovna. Kniha Přestaňte řešit h*vná je jednoduše napsaná, proto se těší oblibě a myslím si, že si k ní najdete cestu a ona vám zkvalitní a změní váš život. Tak Přestaňte řešit hovná a nesabotujte svůj život, zbavte se své vnitřní špíny a buďte sami sebou. Děkujeme velmi pěkně Honzíkovi za recenzi! 🙏

ZDE si můžete koupit audioknižku Přestaňte řešit h*vná (MP3) od Gary-John_Bishop na Martinus.cz! ✔︎

Frank Kinslow

Tajemnstí okamžitého léčení Tajemství okamžitého léčení - Franka Kinslow netřeba speciální představovat. Působí již delší dobu a poprvé jsem ho zaregistrovala na YouTube kanálu "Cesty k sobě", kde měl rozhovor s Alžbětou Šorfovou vlastně o této své knížce. Toto video mě vlastně oslovilo svou hloubkou, a tím jak působí na člověka samotný Frank Kinslow. Takže později, když se ke mně knížka dostala jinou cestou - jako audioknižka - nezaváhala jsem ani na chviličku, a už jsem ji i poslouchala. Celá téma okamžitého léčení je zpracována velmi zajímavě a posluchač se v ní dozví neuvěřitelně mnoho nových poznatků.

A nejen to. Vše souvisí se vším a autor si opravdu dal tu námahu, aby jeho vysvětlení byly jasné a aplikovatelné pro každého jednotlivce, který se chce k technice okamžitého léčení připojit a stát se její vykonavatelem. Takže, pokud máte zájem, poslouchejte, poslouchejte, poslouchejte a pak to zkoušejte. Nemůžete nic pokazit.

ZDE si můžete koupit audioknižku "Tajemství okamžitého léčení" (MP3) od Franka Kinslow na Martinus.cz! ✔︎

Pierre Franckh

Jak si správne přát Jak si správně přát - všichni toužíme mít ve svém životě něco, za co se vyplatí tzv. ŽÍT. Takže je velmi užitečné poslechnout si tuto audioknižku a pohlídat v ní odpovědi i na vlastní problémy a stavy na fyzické úrovni s nimi spojené. Nikdo z nás není rozený mistr na tvoření zázraků. A přitom kolikáté zázraky bychom ve svých životech potřebovali, nebo prostě chtěli mít! A co by to vlastně mělo být? Nové auto, nová láska, dostatek peněz, zda práce snů? Pořadí si přehodnoťte prosím podle svého vkusu. Pro jednoho má cenu to prvé, pro někoho jiného možná to poslední ... A s netrpělivostí, která je lidské rase vlastní, možná už ve vás vibruje otázka kombinovaná s výzvou na způsob: Tak dej, Neotálej s odpovědí tak dlouho ...

Nuže, ať se to zdá být jakkoliv neuvěřitelné, je možné se do tvorby svých zázraků DÁT. Jak? Upřímně řečeno, není zde v těchto řádcích napsána odpověď, protože byste ani po této úžasné knížce nesáhli. A byla by to věru škoda! Tak se pěkně zaposlouchejte a přijďte sami na to, jak to co nejjednodušší zmajstrovať. ZDE si můžete koupit audioknižku "Jak si správně přát" (MP3) od Pierra Franck na Martinus.sk nebo si ji poslechnout online! ✔︎

Jan Vojáček

Umění být zdráv - každého člověka naplňuje v životě něco jiného. Každý člověk má svou zvláštní cestu. Přijde na to, co ten člověk vyznává - co ho oslovuje, co mu je blízké a co opravdu chce dělat. O tom je velmi pěkně nahrána audio verze knížky "Umění být zdravý". Šikovně povpletané poznámky k textu novinářky Věry Keilová čte Iveta Dušková, a dělá to velmi dobrým způsobem. Stejně i Petr Gelnar, který propůjčil svůj hlas Janu vojákyně. Tak se vlastně přes svůj příběh autor otevírá a vysvětluje na svých vlastních zkušenostech, jakým chybám by měl vyhnout člověk, kterému opravdu jde o jeho zdraví. Postupně se posluchač dozví, jak se nestát závislý na názoru doktorů a umět vzít zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou ..

Je to opravdové umění poznat se lépe, jinak k sobě přistupovat, a tím se stávat člověkem bez potíží. Takovým, jehož baví žít a užívat si s úctou svůj život. Opravdu je třeba zamyslet nad dnešním způsobem života, aby nebylo třeba pracně hledat co člověk má vlastně darované pro svůj šťastný život - ZDRAVÍ. Takže je velmi užitečné poslechnout si tuto audio knížku a pohlídat v ní odpovědi i na vlastní problémy a stavy na fyzické úrovni s nimi spojené. Zde si můžete přečíst recenzi ke knížce Umění být zdráv
.
ZDE si můžete koupit audioknižku "Umění být zdráv" (MP3) od Jana vojákyně na Martinus.cz! ✔︎

Slabikář štěstí Slabikář štěstí 1 (Návrat k SOBĚ) - 16 hodin hlasového pozitivní. Obsahuje 87 kapitol knihy Slabikář štěstí: Návrat k sobě. Tato knížka je napsána jednoduchým, humorným stylem a od základů vysvětluje základní principy bytí. Je skutečným slabikářem štěstí a odrazovým můstkem pro ty, kteří se rozhodli, že chtějí něco změnit. V jednotlivých kapitolách se autor zabývá všemi oblastmi života a přes své osobní zkušenosti poukazuje na to, jak důležité je naučit se odpouštět a poslouchat své nitro. Audioknižku namluvil Miloslav Král. Tuto audioknižku doporučujeme pro začátečníky, ale každý si v ní najde to, co právě potřebuje. Je vhodná pro všechny lidi. ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Slabikář štěstí 1. Slabikář štěstí 2 (Sebepoznání, souvislosti, sebeproměna) - 15,5 hodin hlasového pozitivní. Obsah 65 kapitol knihy Slabikář štěstí 2 - sebepoznání, souvislosti, sebepřijetí. Je pokračováním a určitou nástavbou úspěšné první části. Autor zde podrobněji rozebírá jednotlivé otázky a doplňuje o nové pohledy i témata z první části. Zaměřuje se na sebepozorování jako způsobu poznání a čištění se. Audioknižku namluvil Miloslav Král. Tuto audioknižku doporučujeme pro pokročilejší, ale každý si v ní najde to, co právě potřebuje. Je vhodná pro všechny lidi.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Slabikář štěstí 2.

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknižku "Slabikář štěstí 1" (CD) od Pavla "Hirax" Baričák na Martinus.cz nebo si ji poslechnout online! ✔︎

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknižku "Slabikář štěstí 2" (CD) od Pavla "Hirax" Baričák na Martinus.cz nebo si ji poslechnout online! ✔︎

Slabikář štěstí 4 (Strachy, vztahy, svoboda) - chtě nechtě stále je to tak, že neustále se setkáváme ve svém životě s něčím, co neumíme dobře zařadit, ao tom že bychom to měli i vyhodnotit, aby nám bylo jasné, o čem to tedy zase znovu je, je dobré mít jistou navigaci, k tomu abychom se v celém vlastně neztratily. Nuž a zde je velmi pěkně napsáno vlastně o každém jednom z nás. Zda toto dílo přijmu, nebo si řeknu, že jsou to jen řečičky, záleží na mně. Hlavní oblasti, kterým se autor věnuje jsou tři: strachy, vztahy a svoboda. Pěkně rozebírá co vlastně strach je, odkud přichází a co s ním dělat, aby nás zcela nepohltil a dokonale nezničil náš život. S tématem strachu samozřejmě velmi souvisí další oblasti lidského života - vztahy. Nejde jen o vztahy s partnery, dětmi, rodiči, přáteli, ale také s kolegy, ba dokonce s přírodou živou i neživou. A hlavně samého s sebou. A tady někde je podstata a smysl lidského života každého z nás. Se vztahem k sobě samému nejvíce asi patří svoboda. Umění přijmout se takový, jaký jsem, netlačit na sebe a s láskou si věnovat soustředěnou pozornost. Zaposlouchejte se tedy a zjistěte, co je spojeno s vaší životní cestou.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Slabikář štěstí 4. ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknižku "Slabikář štěstí 4" (MP3) od Pavla "Hirax" Baričák na Martinus.cz nebo si ji poslechnout online! ✔︎

Tereza Namituche Vysloužilová

Himálaj učitelka života - velmi milý, odlehčený příběh mladé baby z Čech, která se vybrala dělat do himalájského kláštera učitelku angličtiny jako dobrovolnice. Ono se to může zdát jako běžný příběh, nicméně je v něm obrovská síla a inspirace - mladá baba v podstatě sama v neznámém světě poznává zemi, kulturu, lidi, děti, systém ... Kromě příjemných momentů jsou v knize popsány i ty komlikovanejšie situace , které však nakonec Terezka (hlavní hrdinka) zvládne s přehledem.

Inspirace - být otevřený novým věcem, přináší to pravé ovoce; chovat se slušně a s respektem (i vůči sobě samému), sebeláska; zdravý selský rozum - jako prostředek na vykľučkovanie z nepříjemných situací, připomínka k užitku z meditací, dodržování zásad buddhismu, seberozvoji…

Skutečně velmi inspirativní příběh a poslechnout si ho 1krát nestačí.

Děkujeme velmi pěkně Janke za recenzi a osobní zkušenost!

Mnozí lidé podvědomě vědí, co by v životě chtěli. Podlehnou však shonu a uniká jim skutečný smysl bytí. Při poslechu této knihy se krásně zastavíte, má úžasný spád, je lehká a já ji chtěla poslouchat bez přestávky.

Tolké dobrodružství a informací k zamyšlení se nad sebou a vlastním životem jsem nečekala. Autorka po své cestě po Indii a Nepálu přemýšlí nahlas o různých problémech ve společnosti, zda mluví o jejích názorech. Tím se dostává do jakési vnitřní roviny. V mnoha věcech s ní souhlasím. Má na věci otevřený, ucelený a vyzrálý názor. Je vnímavá a všímá si, co se kolem ní a v ní děje. Skvělá, lehká a odpočinková kniha. Mohu jen doporučit.

Děkujeme velmi pěkně Adke za recenzi a osobní zkušenost!

Doposlouchal jsem Himálaj učitelka života. Je to pěkná kniha, lehká forma, hodící se pro začátečníky, ale neurazí ani pokročilé. Celkově pozitivní naladěná. Poslouchám teď podruhé. Z mého pohledu tam autorka hodně zmiňuje šetření "kdo šetří má za tři" a tak dále, vychází to z její situace, se kterou se setkává od dětství a je v ní stále a nemůže se toho zbavit a také ten konec, jak přijde na to , že je těhotná, i když předtím neustále omílá, že s nikým nic neměla. Z mého pohledu to trochu kazí. Ale jinak doporučuji.

Děkujeme velmi pěkně Liboru za recenzi a osobní zkušenost!

ZDE si můžete koupit audioknižku “Himaláj učitelka života“ (MP3) od Terezy Namituche Vysloužilovej na Martinus.cz! ✔︎

Forrest Carter

Škola Malého stromu - knížka je velmi pěkná. Je to příběh malého indiánského chlapce, kterého si po smrti rodičů vzali babička s dědečkem a vychovávají ho v prostředí hor, kde žijí. Během vyprávění příběhu, se dostanete opravdu do příběhu každého jednoho dne, který chlapeček prožívá. Je tu krásně a humorně popsán každý jeden den. Navnímate a představíte si v ní chodníčky, po kterých chodili, zvířata, která se ukrývali v lese, východ a západ slunce. Vztah k přírodě, který mají, je bezpodmínečně a upřímně krásný.

Knížku doporučuji všem, kteří milují přírodu a chtějí procítit jednoduchost bytí a jednoduchost života, která je ukryta v tomto příběhu.

Co se mně nejvíce líbilo je to, jak chlapec prožívá každý jeden den v přítomnosti, jeho pohled na svět a situace, při kterých se učí. Je opravdu upřímný a budu se zase opakovat bezpodmínečně krásný.

Je to nádherná kniha plná zážitků, laskavého vztahu k přírodě, žití v přítomnosti, upřímné lásky, přátelství a hlavně krásného pohledu na život.

Někdy se nám zdají věci v životě složité, ale kdo nám je komplikuje jsme my sami. Žijme život s láskou, s porozuměním a s pochopením. Vnímejme každý jeden den tak, jak přichází. Vnímejme kouzlo, které je kolem nás. Zkusme se na chvilku zastavit, nadechnout se, zaposlouchat se do zvuků přírody a procítit, že život je io něčem jiném. Pokud se ptáte o čem? Zkuste si poslechnout tuto knížku a pochopíte.

Děkujeme velmi pěkně Miške za recenzi a osobní zkušenost!🙏

Jsou zde pěknou volnou formou zpracovány hluboké myšlenky, myšlenky přirozeného života, života v souladu s přírodou, s celým koloběhem světa. Je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Ne však pro puritány, slovo "zkurvysyn" se vyskytuje dost často a také pro příznivce Vatikánu ... Poslední kapitolu jsem proplakal ... Nějak mě to prostě vzalo a mám to několik hodin už v hlavě.

Děkujeme velmi pěkně Liboru za recenzi a osobní zkušenost!🙏

Kromě knihy a audioknihy je k dispozici i divadelní představení a film. Než jsem se pustila do poslechu, přečetla jsem si ke knize recenze - kniha byla obecně velmi dobře hodnocena. Já jsem ji sice spolkla, ale čtení bylo pro mě spíše relax a odlehčení. Přijde mi, že příběh by mohl zaujmout a poučit spíše děti v predteenagerskom věku, hlavně teď, když nám děti ztrácejí kontakt s přírodou a jednoduchostí. I divadelní hra byla určena spíše pro ně.

Našla jsem si však iv této knize určité připomenutí - síla osobnosti, klid, pokora, oddanost, hrdinství, oběť, soudržnost, důvěra, láska a laskavost ... Sirota, chlapce (6 r.) Vychovávají indiánský starý rodiče. Příběh je o každodenních radostech a starostech malého chlapce a jeho babičky a dědečka. Učí ho poznávat přírodu, život a svět, ale na jejich indiánský způsob. Učí ho k čisté dobrotě, jednoduchosti a kontaktu s přírodou a zvířaty v ní.

Děkujeme velmi pěkně Janke za recenzi a osobní zkušenost! 🙏

ZDE si můžete koupit audioknižku “Škola Malého stromu“ (MP3) od Forresta Cartera na Martinus.cz! ✔︎

Nancy Qualls-Corbettová

Posvátná prostitutka - už sám název knihy hovoří o tom, že tu jde o něco posvátné a možná si někdo bude myslet, že o něco zakázáno. Ale v této knize je hodně pravdy. Pravdy o tom jak posvátně milovat, jak se posvátně milovat s mužem a jak posvátně milovat sama sebe.

Knížka mě naučila, že přes lásku a posvátnou sexualitu se otevírá mužovo srdce, přes jemnost a krásu, která je v ženě, můžeme léčit mužské zranění a probudit v něm jeho vnitřní ženu, jeho Anime. Knížka mi dovolila se poznávat s mou duchovní stránkou posvátné Bohyně, posvátné prostitutky, milenky, která je v každé ženě.

Tato žena je krásná, spokojená sama se sebou, je laskavá, něžná, milující, okouzlující, vášnivá, probuzená, vědoma si svých emocí a vědoma si toho, kdo ve skutečnosti je. Zasvěcuje svůj život své vnitřní bohyni, své ženské stránce, milující sebe samu nezávisle na okolnostech, zda od partnera.

Knížka mě naučila tyto pravdy, které si mohu během dne uvědomovat. Dovolit si milovat sama sebe, projevit lásku, něhu, pochopení, vášeň. Stačí to jen v tichosti navnímať. Položit si ruku na ❤️ a dýchat.

Vdechovat to, co se v nás probouzí, vdechovat samu sebe, nadechnout se své vnitřní, jemné a milující ženy. A když to pocítíme a zažijeme, tehdy pocítíme lásku, lásku k celému světu.

Milujeme se s mužem, milujme se s mužem s láskou, oddajme se vášnivému milování a přijetí dvou těl a dvou duší. Protože při tom krásném spojení léčíme i sebe i muže. Milujme to posvátné spojení, milujme tuto posvátnou sexualitu.

Milujme svou vnitřní krásu, svou ženskost, laskavou a okouzlující povahu své vnitřní ženy, své vnitřní podstaty.

Děkuji, knížka opět sedla, na to, co jsem potřebovala pochopit a co se potřebovalo probudit. miluji vás❤️🌈🍀🙏

ZDE si můžete koupit audioknižku “Posváná prostitutka“ (MP3) od Nancy Qualls-Corbettovej na Martinus.cz! ✔︎

Děkujeme velmi pěkně Miške za recenzi a osobní zkušenost!🙏

Vladimír Megre

Anastasia - první díl ze série 10 knih Vladimíra Megre, které vyšly pod souhrnným názvem zvonící cedry Ruska . Autor v nich poutavou formou vypráví svůj příběh, který se mu přihodil na jedné pracovní cestě a od základů změnil jeho život. Setkáváme se zde s překrásnou dívkou Anastasiou, která žije daleko od civilizace v sibiřské tajze a má schopnost uzdravovat tělo a duši člověka. Vyniká neobyčejnou silou a schopnostmi a pomáhá lidem na neviditelné úrovni. V knize nám formou příběhů představuje své hluboké myšlenky, pohledy na minulost a budoucnost a dává nám doporučení do budoucna.

Podle Anastasie má text této knihy v sobě uloženy spojení písmen a kombinaci slov, které příznivě působí na člověka. Jejich vliv můžete pocítit již při čtení nebo poslechu, co mohu sama potvrdit. Je skutečným balzámem na duši a vyslechnete si ji jedním dechem. Při jejím poslechu si uvědomíte, jací jste výjimeční a jakou neobyčejnou sílu má v sobě každý člověk.

Když si uvědomíte hloubku jejích slov, pocítíte vnitřní klid a uvědomíte si, jaké je všechno jednoduché.

Audioknižku namluvila Gabriela Filippi a je dostupná v českém jazyce. Tuto audioknižku doporučujeme každému, kdo pracuje na svém osobním rozvoji a hledá smysl svého života. Je vhodná pro lidi s otevřenou myslí a duší, protože změní váš pohled na různé oblasti každodenního života.

Další díly jsou dostupné jako klasické knížky: zvonící cedry Ruska (2. díl), Prostor lásky (3. díl), Stvoření (4. díl), Kdo vlastně jsme? (5. díl), Rovnost kniha (6. díl), Energie života (7. díl), Nová civilizace (8. díl - 1. část), Nová civilizace - Obřady lásky (8. díl - 2. část), Anasta (10. díl).

ZDE si můžete koupit audioknižku “Anastasia“ (MP3) od Vladimíra Megreho na Martinus.cz! ✔︎

Bruno Ferrero

Poslech pro duši - knížka mi otevřela srdíčko. Už sám název knihy hovoří o tom, že se člověk opravdu při poslechu spojí se svou duší. Krátké příběhy, které jsou v knize, se opravdu dotkly mého srdce. Probudili ve mně cit, lásku, pochopení a něhu. Něhu k sobě samé, něhu k lásce, něhu k druhým lidem, něhu k životu. Něhu ke zraněním, které jsem měla.

Při poslechu knížky jsem musela plakat, některé příběhy jsou tak krásné, že se dotknou toho jemného, co máme v sobě, citu pro lásku.

Ostatní příběhy mi dodaly odvahu. Odvahu, že pokud něco neuděláme jen ze strachu, můžeme ztratit to vzácné, co se nám nabízí. Dveře, které se nám otevírají a my před nimi utečeme jen proto, že dáme přednost svému egu, se nemusí už otevřít. A co je nejhorší nemusí se nám už ani ukázat. Marně je budeme hledat.

Když pochopíme, že to, co bylo za nimi, bylo to jediné, co jsme hledali celý život. Lásku.

Ostatní příběhy mě naučili věřit, věřit, že i když se bojíme, Bůh se vždy postará. Víra v Boha je důležitá.

Knížka je krásná, učí nás lásce, jemnosti, porozumění, pochopení, pokoře, svobodě a víře. A co je důležité je, že nás toto uvědomění léčí.

Takto jsem to vnímala já, vždycky jsem plakala, když jsem ji poslouchala. Je fakt krásná a děkuji za ni!❤️🌼🙏💫🌈

Děkujeme velmi pěkně Miške za recenzi a osobní zkušenost!🙏

Doporučuji všemi deseti - poslouchat i 100krát. Mám to stále v autě na střídačku s jinými audioknihami. Je to sbírka krátkých příběhů - poučných a motivačních z duchovního a sebarozvojového hlediska. Mnohé příběhy mi byly povědomé z předchozích knížek, dokonce některé jsem pochopila až v této knize. Skutečně pěkná a motivující kniha. Je však nad příběhy zamyslet a v rámci seberozvoje uplatnit ve svém životě podněty a poučení z příběhů.

Děkujeme velmi pěkně Janke za recenzi a osobní zkušenost! 🙏

Dobře se naslouchající jednoduché, krátké a přitom hluboké příběhy, určené pro každého. Cítím z některých příběhů mnoho z křesťanství.

Děkujeme velmi pěkně Liboru! 🙏

ZDE si můžete koupot audioknižku “Poslouchaní pro duši“ (MP3) od Bruna Ferrera na Martinus.cz! ✔︎

Mních, ktorý predal svoje Ferrari (Výnimočný príbeh o naplnení osudu a snov) - táto motivačná audioknižka nás naučí ako dosiahnuť svoje ciele a byť šťastný a úspešný. Je to príbeh o úspešnom a bohatom americkom právnikovi Juliánovi Mantlovi, ktorý práve prechádza krízou materiálneho sveta a ocitne sa na pokraji smrti. To ho donúti zamyslieť sa nad svojím životom a začne hľadať odpovede na hlboké otázky o ľudskom bytí. Predá svoje Ferrari, celé svoje materiálne bohatstvo a vydá sa na cestu za sebapoznaním do oblasti z pod hôr Himalájí, kde prechádza veľkou vnútornou premenou.

Audioknižku nahovoril Jiří Dvořák. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom osobnom rozvoji. Každému, kto chce zlepšiť svoju pracovnú a finančnú situáciu. Je vhodná pre začiatočníkov, aj pokročilých.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Mních, ktorý predal svoje Ferrari.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Mních, ktorý predal svoje Ferrari“ (CD) od Robina Sharmu na Martinus.sk! ✔︎

Možná, že láska spočívá v tom, že Tě jemně přivedu zpět k Tobě samému. Ne k tomu, jakého Tě chci mít, ale k tomu, kým skutečně jsi.
Antoine de Saint-Exupéry

Světec, surfař a CEO - tento použitý citát od Antoine de Saint-Exupéry, napovídá hned úvodem o síle a hloubce, tohoto díla od autora světoznámého bestselleru mnich, který prodal své Ferrari .

Autor zobrazuje příběh pomocí hlavní postavy Jacka Valentina, který se cítí hluboce nenaplněný a životní události, které se mu přihodí, ho navedou na cestu za poznáním sebe sama.

Příběh Jacka začíná jeho autonehodou, po níž v nemocnici poznává velmi zajímavého pána, který Jackovi vyprávět svůj životní příběh. Příběh, ve kterém Jackovi odhaluje význam života a seznamuje ho s třemi nejdůležitějšími otázkami, které jsou tajemstvím úspěšného a šťastného života. Tento, pro Jacka velmi zvláštní a zajímavý pán, následujícího rána umírá a zanechává Jackovi odkaz, který mu odhalí, že šlo o jeho otce, jehož nikdy osobně nepoznal.

JACK otec zanechává v odkazu pro Jacka tři letenky za učitelem v Římě, na Hawaii a New Yorku. Jack odhazuje svůj strach a s důvěrou se vydává na 3-měsíční cestu proměny, která mu odhalí odpovědi na ty nejdůležitější otázky života.

Odpovědi na otázky, které si klade velmi mnoho lidí, když se ocitnou na křižovatce života a nevědí, jak kráčet dál.

Osobní pohled: Tuto knihu jsem si zařadila mezi mé oblíbené knihy, protože svou lehkostí dokonale popisuje situace, ve kterých se ocitne ve svém životě každý z nás. Určitě si audioknihu poslechnu ještě mnohokrát ve svém životě, protože myšlenky a rady popsané v tomto díle, jsou pro mě návodem pro vyrovnanější a spokojenější život.

Mně osobně, pomohla nejvíce část, kde popisuje byznysmenka Tess, že neexistuje špatný člověk, jen člověk, jehož chování je špatné. Tato část mi pomohla lépe chápat lidi ve svém okolí a hlavně chápat, co znamená jednat s láskou, ale nenechat sebou špatně zacházet.

Hlavní témata knihy: Osobní rozvoj, sebepoznání, sebeláska, sebereflexe, naději, pochopení, motivace.

ZDE si můžete koupit audioknižku "Světec, surfař a CEO" (MP3) od Robina Sharmuna Martinus.cz! ✔︎

Děkujeme velmi pěkně Erice za recenzi a osobní zkušenost!

Simon Loyd

Indigový svět -dnešní život přináší s sebou mnoho otázek, které před námi stojí a my někdy ani nevíme vlastně kde začít a kde skončit. Ptáme se sebe a své duše. Ale slyší nás naše duše? Ptáme se správně? Posloucháme pak odpovědi na své otázky? Nebo se jen tváříme, že posloucháme (!). A tady je někde začátek bludného kruhu, ve kterém se ocitneme a hledáme jak z něj ven.


Spisovatel Simon Loyd se věnuje mnohým velmi důležitým aspektem lidského bytí. Většinou lidé netuší, jaké skryté schopnosti v sobě mají a kráčejí svým životem jako nevidomí a neslyšící. Nevědí, co by měli udělat, aby se dostali z různých slepých uliček ven a jak začít žít efektivně svůj život. Málokdo např. ví, že každý má tu schopnost efektivně zasáhnout do hry ve svém životě. Zasáhnout a přestat být "mrtvým broukům". Naopak, může se stát hráčem - hlavním hrdinou své vlastní dramata, která nemusí být tragédií, ale pravým opakem - příjemnou procházkou i zábavnou hrou.

V knize je velmi mnoho řečeno, co a jak je třeba dělat - postupovat při konkrétních situacích v reálném životě. Ne nadarmo se říká: "Šedá je každá teorie - zelená je ratolest praxe". Mnohdy tzv. Stojíme před "hotovou věcí" a řešíme něco, co ani řešit netřeba, neboť to život vyřeší sám. Takto zaslepeni jiným obrazem nevidíme to, co bychom měli vidět. To, co je nad slunce jasné. Vlastně se stačí jen nepatrně pohnout, na chvíli zaměřit svou pozornost na něco jiného a ... pak se na problém znovu podívat jiným pohledem. A pak najednou vidíme úplně jednoduché řešení. Jednoduše se "puzzle" života poskládalo a konečně rozumíme vzniklému obrazu skládačky života. JE TO TAM! Tomu se říká škola života. A ta je věru velmi důležitá. Bez ní se nedá učit životním lekcím.

Tu si můžete přečíst recenzi ke knížce Indigový svět.

ZDE si můžete koupit audioverzi knihy“Indigový svět“ (MP3) od Simona Loyda na Martinus.cz! ✔︎

Bronnie Ware

Bronnie Ware je australskou umělkyní, která svůj život opravdu vzala do svých rukou. Dlouho se neuměla začlenit do běžné společnosti západního stylu. Pracovala v bankovnictví a byla zručnou pracovnicí, ale nebylo to "ONO". Až nakonec přece jen postupně začala nacházet svůj smysl života.

Co před smrtí nejvíce litujeme - její vlastní postupná přeměna z bankovní pracovnice, přes svobodu milující tulácké, písničkářka, později blogerku, přitom pečovatelku paliativní pacienty, až po samostatný vlastní projekt - výuku písničkové tvorby v ženské věznici - ji přivedlo k napsání této neobvyklé prvotiny.

Nic z toho, co bylo zmíněno, nebylo pro ni snadné a jednoduché. NIC! Všechno ji stálo mnoho úsilí, odvahy a touhy realizovat volání své DUŠE. Naplnit smysluplně svůj život. Poslouchala a jednala v souladu se svým vnitřkem, a to jí umožnilo zažít svůj vlastní přerod z vazala konzumní společnosti, na vědomou bytost.

Vždy, když dala možnost, aby se její život jednoduše dial, vše šlo dobře a vycházeli její neuvěřitelné záměry, které si ještě ani pořádně nestihla uvědomit. Prostě zázraky v přímém přenosu. Pokud však začala více používat svůj rozum - racio - všechno kouzlo zmizelo a nastal boj o přežití. Dokud, dokud se opět neuklidnila a dala šanci hlasu své DUŠE.
Tak vždy přišel velmi dobrý klient, o kterého se bylo třeba postarat. Spolu s ním vždy přišlo delikátní ubytování i možnost jít svou vlastní cestou ve smyslu tvorby písniček a také prvních koncertů.
Postupně se jí vynořovaly jednotlivé věci, které před smrtí nejvíce litujeme.

Knihu působivě načítala Jana Štvrtecká.

ZDE si můžete koupit audioverzi knihy “Co před smrtí nejvíce litujeme“ (MP3) od Bronnie Ware na Martinus.cz! ✔︎

Bruce H. Lipton

Biologie víry - je velmi šikovnou audioknižkou, při které se určitě nudit nebudete a kterou načetl Martin Sláma pro nakladatelství ANAG.

Při poslechu se postupně dozvíte, jak byl autor nejprve zcela obyčejným lékař-biolog, který žil svůj průměrný život se všemi jeho projevy v důsledku obvyklého myšlení a jednání.

Později si s ním osud - Bůh - zahrál zvláštní hru. V důsledku toho on sám na sobě zjistil, jak se změnou způsobu myšlení dá formovat jiný život, který je zcela odlišný od toho, co člověk žije, pokud to nedělá. Protože Bruce Lipton je JINÝ a má svého "pionýrského ducha", začal se na svět kolem sebe, i na svět vědy, dívat jinýma očima.

Optimismus a víra v dobro, spolu s energií Lásky, jsou základem nové paradigmatu lidstva. O tom, jak získával autor postupně své poučení při své práci od samotných buněk se dozvíte více při samotném poslechu.

Tuto audio knihu doporučujeme každému člověku, který se zajímá o svět kolem sebe a chce ho poznat jinak než je uvedeno obecně.

ZDE si můžete koupit audioverzi knihy "Biologie víry" (MP3) od Bruce H. Lipton na Martinus.cz! ✔︎

David Michie

David Michie je australským spisovatelem. Narodil se v roce 1962 v zimbabwského Harare. Studoval v Jižní Africe, později žil v Londýně. Nyní bydlí v Austrálii. Centrem jeho zájmu je buddhismus a meditace. O přínosu meditace a bdělé pozornosti přednáší i na mezinárodních konferencích. Je autorem několika knih zaměřených na toto téma. A jednou z nich je i právě dalajlámovo kočka a síla meditace.

Kniha je kouzelně načtena Ivanou Jirešová. Opravdu požitek poslouchat.

Dalajlámova kočka a síla meditace - milým nevtíravým způsobem přes životní zkušenosti Jeho výsosti kočky 14.dalajlámu, vede posluchače k ​​zvládnutí procesu meditace. Lidé obvykle ani nevědí, co taková meditace je a jak se jí věnovat. Přes příběh dalajlámovo osobní kuchařky a její dcery vypráví o úskalích umění meditace.

dalajlámovo kočka, zvaná Jiska - "Její svatost kočka" nebo i "Malá sněžná lvice", má mnoho osobních zážitků a přes svůj jednodušší pohled zvířátka přibližuje, oč v meditaci vlastně jde.

Mítemi velmi vtipné povídání je odlehčením pro objasnění mystických zážitků, spestrujúcich příběh. Přes kočičí povídání se jednodušší objasňují úskalí, zejména pro nezkušeného začátečníka v oblasti meditace. O tom, co se při prvních pokusech o meditaci odehrává i to jak se vyrovnat s prvotním neúspěchem při meditaci vyrovnat. Je důležité poznat jaké pocity mohou nováčka při prvních meditacích setkat, a jak se s nimi co nejlépe vyrovnat. Současně je v příběhu předložených i mnoho tipů na to, jak si vnést do života pohodu a vnitřní harmonii.

Místy smutná zápletka vyústí ke šťastnému konci. Pravda a spravedlnost vítězí nad záští a lží.

ZDE si můžete koupit audioverziu knihy “Dalajlámova kočka a síla meditace“ (MP3) od Davida Michieho na Martinus.cz! ✔︎

Anastasia Novych

Nedávno se k nám dostali knížky od Anastasie Nových , které bychom vám také rádi doporučili. Knížky vyšly původně v ruštině a postupně se přeložili i do dalších jazyků. Doporučujeme je každému, kdo pracuje na svém duchovním rozvoji. Jsou vhodné pro začátečníky, tak pro pokročilé. Najdete v nich i mnoho duchovních technik a meditací, které jsou srozumitelně vysvětleny.

Sensei ze Šambaly I. - IV. - formou vyprávění se v nich seznámíme se šestnáctiletou dívkou, která hledá odpovědi na své otázky a východisko ze svých problémů. Seznámí se s duchovním učitelem Senseiem, ke kterému začne chodit na tréninky. Toto setkání změní od základů její život. Zabývá se v nich hlubokými duchovními otázkami: "Kdo jsem?", Co je smyslem mého života? " V druhé části je popsán pobyt skupinky se Senseiem u moře. Říká se v ní o bódhisattvy a světci Agapito Pečerská. Ve třetí části se k prázdninujúcej skupince přidá bohatý Ahriman, který je ztělesněním našich přání, tužeb a materiálních hodnot. Čtvrtá část je více historická a odhaluje to, co člověk ve svém nitru cítil. Že dějiny jsou podávány tak, jak se to někomu hodí a jaká je skutečná pravda. Knížky jsou založeny na skutečném příběhu a zachycují události odehrávající se v roce 1991.

TU si môžete kúpiť knižku “Sensei zo Šambaly. Kniha 1“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

ZDE si můžete koupit knížku “Sensei ze Šambaly. Kniha 2“ (klasická knížka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

ZDE si můžete koupit knížku “Sensei ze Šambaly. Kniha 3“ (klasická knížka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

ZDE si můžete koupit knížku “Sensei ze Šambaly. Kniha 4“ (klasická knížka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Ezoosmóza - najdete v ní důležité informace týkající se exorcismu. Geliarovia jako bojovníci světla v boji proti Kandukom, Lembojom, Klochtunom a Iznilom, který se kvůli malé duchovnosti lidstva spojily s Abraxasu (Satanem, Luciferem) a jeho bandou. Vysvětluje se tam systém působení negativních sil a probitěji.

ZDE si můžete koupit knížku “Ezoosmóza“ (klasická knížka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Ptáci a kámen - v této knize je několik poutavých příběhů, které nám objasňují, jak funguje karma. To, co dáváme, dříve nebo později dostaneme i zpět, ale nemusí to být přímo v tomto životě.

ZDE si můžete koupit knížku “Ptáci a kámen“ (klasická knížka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Križovatka - dozvíte se v ní pravdu o slovanských národech a o vysoké politice. Lidstvo se opět nachází na určité křižovatce a náš další osud bude záviset na volby každého z nás.

ZDE si můžete koupit knížku “Križovatka“ (klasická knížka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

AllatRa -je vhodná pro pokročilé klienty a lidí, kteří se již delší dobu věnují práci na sobě samém. Přináší nám prapůvodní znalosti bez přikrášlení a překroucení pravd. Objasňuje dění kolem nás.

ZDE si můžete koupit knížku “AllatRa“ (klasickí knížka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Sensei zo Šambaly. Kniha 1

Sensei zo Šambaly. Kniha 2

Sensei zo Šambaly. Kniha 3

Sensei zo Šambaly. Kniha 4

Ezoosmóza

Ezoosmóza (audio pro stáhnutí)

Ezoosmóza (YouTube)

Vtáci a kameň

Ptáci a kámen (audio pro stáhnutí)

Ptáci a kámen (YouTube)

Križovatka

Križovatka (audio pro stáhnutí)

Križovatka (YouTube)

AllatRa

AllatRa (audio pro stáhnutí)

AllatRa (YouTube)

Neale Donald Walsch

Knížky od Neala Donalda Walsch zatím nevyšly ve formě audioknižiek a jsou dostupné pouze ve formě klasických knížek. Hledači na internetu se ale dopracují ik namluveným verzím jeho knížek. Rádi bychom vám usnadnili toto hledání, a proto vám dáváme do pozornosti audioknižku Rozhovory s Bohem II. , která je volně dostupná na YouTube v českém jazyce.

Rozhovory s Bohem - tyto knížky se zabývají všemi oblastmi lidské pozemské existence - od řešení osobních otázek a problémů (vztahy, práce, zdraví, úspěch, duchovní rozvoj) přes problémy celospolečenské (sociální, ekonomické) až po otázky zabývající se podstatou duše, prostoru a času a možnou transformací společnosti a vědomí lidstva.

Knížky nemají přímo nic společného s křesťanstvím nebo jiným náboženstvím a je třeba je číst nebo poslouchat s otevřenou myslí. Tvoří základ knihovny každého člověka, který je na duchovní cestě.

Rozhovory s Bohem II.

ZDE si můžete přečíst recenze ke knížce Rozhovory s Bohem I.

ZDE si můžete koupit trilogii knížek “Rozhovory s Bohem“ (klasický knížky) od Neala Donalda Walscha na Martinus.cz! ✔︎

Eckhart Tolle

Prvním autorem, kterého vám zde doporučujeme, je Eckhart Tolle. Všichni chceme žít šťastný život, ale přesto nám štěstí častokrát uniká. Eckhart Tolle nás učí, jak najít své vnitřní štěstí a být šťastný, Tady a Teď. Nemůžeme být šťastný ani v minulosti, ani v budoucnosti, pouze v přítomném okamžiku. Položte si otázku: “Co chybí tomuto okamžiku?“ Nic! Pokud ho neposuzujeme brýlemi svých tužeb.

Síla přítomného okamžiku - je to velmi hluboká duchovní audiokniha a zabývá se složitými otázkami bytí.

Audioknihu namluvil Matej Landl a Milena Minichová. TTuto audioknihu doporučujeme mírně pokročilým klientům a každému, kdo se již do jisté míry zabývá spiritualitou a meditací.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Síla přítomného okamžiku

Řeč ticha - obsahuje výběr nejdůležitějších myšlenek Eckharta Toll. V této audioknize je v deseti kapitolách jednoduchým a srozumitelným způsobem vysvětlena podstata učení Eckharta Toll. Zdůrazňuje tu důležitost vnitřního ticha jako prostředku, pomocí kterého lze dosáhnout hluboký klid, spokojenost a vyrovnanost.

Audioknihu namluvil Matej Landl. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo je na cestě hledání sebe sama a velmi dobře doplňuje knížku Síla přítomného okamžiku.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Řeč ticha.

Síla přítomného okamžiku

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Síla přítomného okamžiku“ (6xCD) od Eckharta Toll na Martinus.cz! ✔︎

A ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Řeč ticha“ (CD) od Eckharta Toll na Martinus.cz! ✔︎

Jste tady, abyste božské podstatě univerza umožnily projevit se. Takoví jste důležití!
Eckhart Tolle
Don Miguel Ruiz

Čtyři dohody - Praktický průvodce na cestě k osobní svobodě. Tato audiokniha je o tom, jak být spokojenější a také šťastnější. Je to krátká audiokniha, ale obsahuje v sobě velké pravdy a moudrosti. Čtyri dohody jsou jednoduché, nestačí o nich ale pouze vědět, důležité je jejich i dodržovat.

První dohoda: Nezneužívejte slovo.
Druhá dohoda: Neberte si nic osobne.
Třetí dohoda: Nevytvářejte si žádné domněnky..
Čtvrtá dohoda: Vždy dělejte vše tak, jak nejlépe dokážete.

Audioknihu namluvil Martin Nikodým. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo je rozhodnut změnit své myšlení a neví, kde začít. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Každý si z ní vezme to, co potřebuje..

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Čtyři dohody.

Mistrovství lásky (Praktický průvodce uměním vztahů) - je to jedna z nejlepších audioknih zaměřena na vztahy. Učí nás osvobodit se ze závislostí na vztazích, zbavit se domněnek založených na strachu, přijmout v první řadě sami sebe a milovat bezpodmínečnou a bezvýhradnou láskou.

Audioknihu namluvila Mirka Partlová. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo chce pochopit a zlepšit své vztahy. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Mistrovství lásky.

Obsahuje v sobě návod na to, jak poznat sami sebe, své myšlení a hlas, kterému věříme, že je náš, i když nás už mnohokrát zklamal. Učí nás poslouchat své srdce a mění způsob našeho myšlení.

Čtyři dohody

Audioknihu namluvila Renata Volfová. Je dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo pracuje na svém duchovním rozvoji.

ZDE si můžete prřečíst recenzi knihy Hlas poznání.

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Čtyři dohody“ (CD) od Dona Miguela Ruiza na Martinus.cz! ✔︎

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Mistrovství lásky" (CD) od Dona Miguela Ruiza na Martinus.cz! ✔︎

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Hlas poznání“ (CD) od Dona Miguela Ruiza na Martinus.cz! ✔︎

Štěstí může vycházet pouze z vašeho nitra a je výsledkem vaší lásky. Když si uvědomíte, že vás šťastným nemůže udělat nikdo jiný a štěstí je výsledkem vaší lásky, dosáhnete největší z mistrovství Toltéků: Mistrovství lásky
Don Miguel Ruiz
Pavel „Hirax“ Baričák

Slabikář štěstí 1 (Návrat k SOBĚ) - 16 hodin hlasového pozitivna. Obsahuje 87 kapitol knihy Slabikář štěstí: Návrat k sobě. Tato knížka je napsána jednoduchým, humorným stylem a od základů vysvětluje základní principy bytí. Je skutečným slabikářem štěstí a odrazovým můstkem pro ty, kteří se rozhodli, že chtějí něco změnit. V jednotlivých kapitolách se autor zabývá všemi oblastmi života a přes své osobní zkušenosti poukazuje na to, jak důležité je naučit se odpouštět a poslouchat své nitro.

Audioknihu namluvil Miloslav Kráľ. uto audioknihu doporučujeme pro začátečníky, ale každý si v ní najde to, co právě potřebuje. Je vhodná pro všechny lidi.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Slabikář štěstí 1.

Slabikář štěstí 2 (Sebepoznání, souvislosti, sebeproměna) - 15,5 hodin hlasového pozitivna. Obsah 65 kapitol knihy Slabikář štěstí 2 - sebepoznání, souvislosti, sebepřijetí. Je pokračováním a určitou nástavbou úspěšné první části. Autor zde podrobněji rozebírá jednotlivé otázky a doplňuje o nové pohledy i témata z první části. Zaměřuje se na sebepozorování jako způsobu poznání a čištění se.

Audioknihu namluvil Miloslav Kráľ. Tuto audioknihu doporučujeme pro pokročilejší, ale každý si v ní najde to, co právě potřebuje. Je vhodná pro všechny lidi.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Slabikář štěstí 2.

Slabikář štěstí 1 (Návrat k SOBĚ)

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Slabikář štěstí 1“ (CD) od Pavla „Hiraxa" Baričáka na Martinus.sk! ✔︎

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Slabikář štěstí 2“ (CD) od Pavla „Hiraxa" Baričáka na Martinus.sk! ✔︎

John Gray

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše - tato audiokniha nám jednoduchým a srozumitelným způsobem vysvětluje vzájemné rozdíly mezi muži a ženami. Rozebírá do hloubky vztah muže a ženy. Vysvětluje běžné konflikty, se kterými se setkáváme ve vztazích, a ukazuje nám, proč neustále selhává komunikace, proč muž myslí jedno a žena chápe druhé. Rozdíly mezi muži a ženami jsou zde vysvětleny na příkladu dvou různých planet s různými jazyky i způsoby života. Najdete v ní spoustu praktických příkladů a zkušeností. Naučí nás pochopit toho druhého.

Audioknihu namluvil Igor Bareš a Antonie Barešová Talacková. Je dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo chce zlepšit a pochopit své vztahy. Je vhodná zejména pro lidi, kteří mají problémy ve vztahu, ale užitečné rady si v ní najdou i ti, kteří je nemají

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše.

ZDE si můžete koupit a stáhnout audioknihu “Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše“ od Johna Graya na Martinus.sk! ✔︎

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Robin Sharma

Mnich, který prodal své Ferrari (Výjimečný příběh o naplnění osudu a snů) - tato motivační audiokniha nás naučí jak dosáhnout svých cílů a být šťastný a úspěšný. Je to příběh o úspěšném a bohatém americkém právníkovi Juliánovi Mantle, který právě prochází krizí materiálního světa a ocitne se na pokraji smrti. To ho donutí zamyslet se nad svým životem a začne hledat odpovědi na hluboké otázky o lidském bytí. Prodá své Ferrari, celé své materiální bohatství a vydá se na cestu za sebepoznáním do oblasti z poza hor Himálaje, kde prochází velkou vnitřní proměnou.

Audioknihu namluvil Jiří Dvořák. Je dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo pracuje na svém osobním rozvoji. Každému, kdo chce zlepšit svou pracovní a finanční situaci. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Mnich, který prodal své Ferrari.

ZDE si můžete koupit audioknihu “Mnich, který prodal své Ferrari“ (CD) od Robina Sharmu na Martinus.sk! ✔︎

Esther Hicks a Jerry Hicks

Pros a dostaneš! - e to jedna ze základních motivačních audioknih o pozitivním myšlení. Je v ní obsažené učení nefyzické entity Abrahama. Vysvětluje Zákon přitažlivosti jeho aplikaci v praxi. Naučí nás zhmotňovat svá přání. Je rozdělena na teoretickou a praktickou část. V praktické části obsahuje 22 praktických postupů a cvičení k dosažení našich cílů. Každý si může vybrat a vyzkoušet ten, který vyhovuje právě jemu.

Audioknihu namluvila Petra Výtvarová Krausová. Je dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo pracuje na svém duchovním rozvoji, chce dosáhnout svých cílů a splnit si všechny své přání. Je vhodná pro začátečníky.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Pros a dostaneš!.

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Pros a dostaneš!“ (CD) od Esther a Jerry Hicks na Martinus.sk! ✔︎

Univerzální zákon vesmíru zní:

Pros a dostaneš!

Dostávate to, na čo myslíte, bez ohľadu na to, či to chcete alebo nechcete, či je to pre vás dobré, alebo zlé.
Esther a Jerry Hicks
Timothy Ferriss

Čtyřhodinový pracovní týde - e velmi dobrá knížka, která v sobě obsahuje revoluční myšlenky o tom, jak se v pracovní oblasti osvobodit od starých názorů a pravidel, a osvojit si nové. Systémy, na které jsme byli zvyklí několik let, jsou v dnešní době již zastaralé, ale častokrát nemáme dost odvahy na to, abychom se jimi přestali řídit. Je to však nezbytné, pokud chceme žít svůj život naplno a ne pouze prožívat. Tato audiokniha nám ukáže cestu k radostnějšímu životu a pomůže nám žít naplno svůj život. Naučí nás, že luxusní bohatý styl dnes může být dostupný každému. Stačí se jen otevřít novým možnostem jak prorazit v dnešním pracovním a podnikatelském světě a být úspěšný!

Audioknihu načetl Robert Jícha. JJe dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme lidem, kteří nejsou spokojeni s tím, co dosáhly v pracovní oblasti, chtěli by se posunout někde dál a žít svůj život naplno. Je vhodná pro zaměstnance, podnikatele, ale i pro všechny ty, kteří se v pracovní oblasti teprve hledají..

ZDE si můžete koupit a stáhnout audioknihu “ŠČtyřhodinový pracovní týden“ od Timothyho Ferrissa na Martinus.sk! ✔︎

David Deida

Cesta pravého muže (Duchovní průvodce pro muže. Nebo jak si poradit s výzvami, které mužům přinášejí ženy, práce a sexuální touha.) - představuje povinné čtení nebo poslech pro každého správného muže! Je to praktická příručka, která učí muže, jak být muži. Vysvětluje zde rozdíly mezi muži a ženami. Je přesná a přímá. Zabývá se hlubokými duchovními otázkami: „Jaký je smysl a cíl mého života? Jaké je moje životní poslání? Co ženy opravdu chtějí?“

Audiokniha je rozdělena na osm částí, ve kterých se autor věnuje jednotlivým tématům: 1. Cesta muže. 2. Jak zacházet se ženami. 3. Práce s polaritou a energií. 4. Co ženy opravdu chtějí. 5. Vaše temná stránka. 6. Ženská přitažlivost. 7. Tělesné cvičení. 8. Intimní jóga pro muže a ženy.

Audioknihuu načetl Vladislav Beneš. JJe dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme všem mužům, kteří chtějí na sobě pracovat. Pro lepší pochopení mužského světa je vhodná i pro ženy a pomůže jim zlepšit jejich partnerský vztah. Je pro ně návodem na cestu do duše muže.

Cesta pravého muža.

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Cesta pravého muža“ (CD) od Davida Deidu na Martinus.sk! ✔︎

Lorna Byrne

Andělé v mých vlasech - ato audiokniha je skutečným životním příběhem irské mystičky Lorny Byrne, která vidí mnohem více než jen hmotný svět. Setkává se s bytostmi z duchovních světů. Lorna už od malička vidí andělů a vypráví se s nimi. Mluví o tom, že andělé jsou neustále s námi a pomáhají nám. Musíme se jen naučit všímat si je. Jsou připraveni pomoci nám v jakékoliv situaci. Stačí je o to jen požádat. V této audioknize se Lorna poprvé rozhodla promluvit o svých zážitcích a zkušenostech s anděly, kteří ji doprovázejí už od dětství.

Audioknihu načetla Gabriela Filippi. JJe dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme lidem, kteří pracují na svém duchovním rozvoji a zajímají se o anděli. Je vhodná na poslech i pro klienty, u kterých jde o exorcismus nebo různé formy posednutí.

ZDE si můžete koupit audioknihu “Anjeli v mojich vlasoch“ (4xCD) od Lorny Byrne na Panta Rhei.sk! ✔︎

Doreen Virtue

Léčení s anděly - ato audiokniha obsahuje více než 7 hodin nádherných a uklidňujících slov. Najdete v ní praktické návody a postupy na to, jak můžete s pomocí andělů léčit různé oblasti života - vaše vztahy, tělo, zaměstnání, finanční záležitosti nebo rodinný život. Dozvíte se zde také mnoho zajímavých informací o andělech. Součástí audioknihy jsou různé andělské afirmace a andělské modlitby.. ako například andělská modlitba za nalezení životního partnera. Už z audioknihy samé o sobě je cítit velká láska a vnitřní síla. Otevřete se tímto andělským léčivým energiím. Z audioknihy se dozvíte, jak poznat naše božské poslání, co znamenají andělské čísla a mnoho dalších věcí. Představuje relaxaci a zároveň je zamyšlením nad světem andělů.

Audioknihu načítala svým klidným hlasem Naďa Konvalinková. e dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme lidem, kteří pracují na svém duchovním rozvoji a zajímají se o andělé. Je vhodná na poslech i pro klienty, u kterých jde o exorcismus nebo různé formy posednutí.

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Liečenie s anjelmi“ (CD) od Doreen Virtue na Martinus.sk! ✔︎

Dan Miller

Tajemství přitažlivosti - jje to motivační audiokniha, která nás jednoduchým a srozumitelným způsobem seznamuje s "Zákonem přitažlivosti" učí nás, jak ho správně používat. Vzpomíná se tam i důležitost první ranní hodiny, která se tam nazývá "zlatá hodina". Dále je tam vysvětlen například zákon příčiny a následku, zákon souhlasné vibrace, jak se zbavit strachu, omezujících přesvědčeni o sobě samém, jak dělat to, co dělají úspěšní lidé, pracovat na sobě samém a stát se nejlepším v tom, co chcete dělat. Mluví také o tom, jak si správně přát.

Audioknihu namluvila Jolana Ferencová a další interpreti. Je dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo pracuje na svém osobním rozvoji. Je vhodná zejména pro začátečníky.

ZDE si můžete koupit a stáhnout audioknihu “Tajomstvo príťažlivosti“ od Dana Millera na Martinus.sk! ✔︎

Petra Vychytilová

Nastydlá strašidla - tato knížka obsahuje pohádkové příběhy pro děti se super hudbou a je namluvena známými herci. Příběhy v ní jsou krásně ilustrované vlastními kresbami autorky. Na jejím pokladu se připravuje i divadelní představení a autorka pracuje i na její pokračování. Je velmi vhodná zejména pro maminky s dětmi.

Příběhy v ní jsou velmi duchovní a hluboké a jsou velmi vhodné i při léčení. Doporučujeme ji pro děti od 3 let. Audioknižku namluvila Eva Hrušková a Jan Přeučil .

Kosmas.cz! ✔︎

Odporúčané videá

Duchovné a motivačné videá

Pravda v akci - na YouTube kanálu „Cesty k sobě“, lze sledovat i toto velmi zajímavé a poučné video. Znovu je to rozhovor s Alžbětou Šorfovou a jejím hostem Věrou Bučilovou.

Samozřejmě video si ke mně našlo opět svou zvláštní cestu, ale o to je opravdu zajímavější a velmi užitečné pro každého člověka, který hledá tu svoji vlastní cestu pro svůj život.

Spousta informací z různých oblastí života s moudrými radami, jak se v těch složitých situacích vyznat a co prakticky dělat, pokud je přímo prožíváme.

Věra Bučilová je autorkou dvou knížek, které jsou ve videu odprezentovány a jsou na knižním trhu.
První z nich se jmenuje„Psychospirituální transformace 1: Nekonečné možnosti na planetě Zemi
Druhá má název „Psychospirituální transformace 2: Jednota na planetě Zemi

Takže, zvu vás ke shlédnutí tohoto užitečného videa a neváhejte podívat i několikrát.p>

Link na video: Pravda v akci

Poznámka: Na této stránce se ještě pracuje a bude průběžně aktualizována !!! Postupně sem budeme přidávat i další audioknihy.

Hudba a slova jsou sice zvuky, ale prostřednictvím nich je možné vytvořit i ticho, klid a pohodu.

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.