Duchovní a motivační literatura

Doporučené audioknihy

Duchovní a motivační literatura

Na této stránce bychom Vám rádi doporučili knížky, které jsou dostupné i ve formě audioknih na poslech. Audioknihy si můžete koupit na CD nebo ve formě MP3 ke stažení. Jejich výhodou je to, že je můžete poslouchat kdykoliv a kdekoliv, a tím šetřit čas. Například v autobuse, při řízení, vaření, úklidu a podobně. Poslech je také rychlejší než čtení. Jsou vhodné zejména pro ty lidi, kteří jsou velmi zaneprázdněni nebo hodně cestují.

Mysl, která se otevírá novým myšlenkám, se už nikdy nevrátí do původní velikosti.
Albert Einstein

Tereza Namituche Vysloužilová

Himálaj učitelka života - velmi milý, odlehčený příběh mladé baby z Čech, která se vybrala dělat do himalájského kláštera učitelku angličtiny jako dobrovolnice. Ono se to může zdát jako běžný příběh, nicméně je v něm obrovská síla a inspirace - mladá baba v podstatě sama v neznámém světě poznává zemi, kulturu, lidi, děti, systém ... Kromě příjemných momentů jsou v knize popsány i ty komlikovanejšie situace , které však nakonec Terezka (hlavní hrdinka) zvládne s přehledem.

Inspirace - být otevřený novým věcem, přináší to pravé ovoce; chovat se slušně a s respektem (i vůči sobě samému), sebeláska; zdravý selský rozum - jako prostředek na vykľučkovanie z nepříjemných situací, připomínka k užitku z meditací, dodržování zásad buddhismu, seberozvoji…

Skutečně velmi inspirativní příběh a poslechnout si ho 1krát nestačí.

Děkujeme velmi pěkně Janke za recenzi a osobní zkušenost!

Mnozí lidé podvědomě vědí, co by v životě chtěli. Podlehnou však shonu a uniká jim skutečný smysl bytí. Při poslechu této knihy se krásně zastavíte, má úžasný spád, je lehká a já ji chtěla poslouchat bez přestávky.

Tolké dobrodružství a informací k zamyšlení se nad sebou a vlastním životem jsem nečekala. Autorka po své cestě po Indii a Nepálu přemýšlí nahlas o různých problémech ve společnosti, zda mluví o jejích názorech. Tím se dostává do jakési vnitřní roviny. V mnoha věcech s ní souhlasím. Má na věci otevřený, ucelený a vyzrálý názor. Je vnímavá a všímá si, co se kolem ní a v ní děje. Skvělá, lehká a odpočinková kniha. Mohu jen doporučit.

Děkujeme velmi pěkně Adke za recenzi a osobní zkušenost!

Doposlouchal jsem Himálaj učitelka života. Je to pěkná kniha, lehká forma, hodící se pro začátečníky, ale neurazí ani pokročilé. Celkově pozitivní naladěná. Poslouchám teď podruhé. Z mého pohledu tam autorka hodně zmiňuje šetření "kdo šetří má za tři" a tak dále, vychází to z její situace, se kterou se setkává od dětství a je v ní stále a nemůže se toho zbavit a také ten konec, jak přijde na to , že je těhotná, i když předtím neustále omílá, že s nikým nic neměla. Z mého pohledu to trochu kazí. Ale jinak doporučuji.

Děkujeme velmi pěkně Liboru za recenzi a osobní zkušenost!

ZDE si můžete koupit audioknižku “Himaláj učitelka života“ (MP3) od Terezy Namituche Vysloužilovej na Martinus.cz! ✔︎

Forrest Carter

Škola Malého stromu - knížka je velmi pěkná. Je to příběh malého indiánského chlapce, kterého si po smrti rodičů vzali babička s dědečkem a vychovávají ho v prostředí hor, kde žijí. Během vyprávění příběhu, se dostanete opravdu do příběhu každého jednoho dne, který chlapeček prožívá. Je tu krásně a humorně popsán každý jeden den. Navnímate a představíte si v ní chodníčky, po kterých chodili, zvířata, která se ukrývali v lese, východ a západ slunce. Vztah k přírodě, který mají, je bezpodmínečně a upřímně krásný.

Knížku doporučuji všem, kteří milují přírodu a chtějí procítit jednoduchost bytí a jednoduchost života, která je ukryta v tomto příběhu.

Co se mně nejvíce líbilo je to, jak chlapec prožívá každý jeden den v přítomnosti, jeho pohled na svět a situace, při kterých se učí. Je opravdu upřímný a budu se zase opakovat bezpodmínečně krásný.

Je to nádherná kniha plná zážitků, laskavého vztahu k přírodě, žití v přítomnosti, upřímné lásky, přátelství a hlavně krásného pohledu na život.

Někdy se nám zdají věci v životě složité, ale kdo nám je komplikuje jsme my sami. Žijme život s láskou, s porozuměním a s pochopením. Vnímejme každý jeden den tak, jak přichází. Vnímejme kouzlo, které je kolem nás. Zkusme se na chvilku zastavit, nadechnout se, zaposlouchat se do zvuků přírody a procítit, že život je io něčem jiném. Pokud se ptáte o čem? Zkuste si poslechnout tuto knížku a pochopíte.

Děkujeme velmi pěkně Miške za recenzi a osobní zkušenost!🙏

Jsou zde pěknou volnou formou zpracovány hluboké myšlenky, myšlenky přirozeného života, života v souladu s přírodou, s celým koloběhem světa. Je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Ne však pro puritány, slovo "zkurvysyn" se vyskytuje dost často a také pro příznivce Vatikánu ... Poslední kapitolu jsem proplakal ... Nějak mě to prostě vzalo a mám to několik hodin už v hlavě.

Děkujeme velmi pěkně Liboru za recenzi a osobní zkušenost!🙏

Kromě knihy a audioknihy je k dispozici i divadelní představení a film. Než jsem se pustila do poslechu, přečetla jsem si ke knize recenze - kniha byla obecně velmi dobře hodnocena. Já jsem ji sice spolkla, ale čtení bylo pro mě spíše relax a odlehčení. Přijde mi, že příběh by mohl zaujmout a poučit spíše děti v predteenagerskom věku, hlavně teď, když nám děti ztrácejí kontakt s přírodou a jednoduchostí. I divadelní hra byla určena spíše pro ně.

Našla jsem si však iv této knize určité připomenutí - síla osobnosti, klid, pokora, oddanost, hrdinství, oběť, soudržnost, důvěra, láska a laskavost ... Sirota, chlapce (6 r.) Vychovávají indiánský starý rodiče. Příběh je o každodenních radostech a starostech malého chlapce a jeho babičky a dědečka. Učí ho poznávat přírodu, život a svět, ale na jejich indiánský způsob. Učí ho k čisté dobrotě, jednoduchosti a kontaktu s přírodou a zvířaty v ní.

Děkujeme velmi pěkně Janke za recenzi a osobní zkušenost! 🙏

ZDE si můžete koupit audioknižku “Škola Malého stromu“ (MP3) od Forresta Cartera na Martinus.cz! ✔︎

Nancy Qualls-Corbettová

Posvátná prostitutka - už sám název knihy hovoří o tom, že tu jde o něco posvátné a možná si někdo bude myslet, že o něco zakázáno. Ale v této knize je hodně pravdy. Pravdy o tom jak posvátně milovat, jak se posvátně milovat s mužem a jak posvátně milovat sama sebe.

Knížka mě naučila, že přes lásku a posvátnou sexualitu se otevírá mužovo srdce, přes jemnost a krásu, která je v ženě, můžeme léčit mužské zranění a probudit v něm jeho vnitřní ženu, jeho Anime. Knížka mi dovolila se poznávat s mou duchovní stránkou posvátné Bohyně, posvátné prostitutky, milenky, která je v každé ženě.

Tato žena je krásná, spokojená sama se sebou, je laskavá, něžná, milující, okouzlující, vášnivá, probuzená, vědoma si svých emocí a vědoma si toho, kdo ve skutečnosti je. Zasvěcuje svůj život své vnitřní bohyni, své ženské stránce, milující sebe samu nezávisle na okolnostech, zda od partnera.

Knížka mě naučila tyto pravdy, které si mohu během dne uvědomovat. Dovolit si milovat sama sebe, projevit lásku, něhu, pochopení, vášeň. Stačí to jen v tichosti navnímať. Položit si ruku na ❤️ a dýchat.

Vdechovat to, co se v nás probouzí, vdechovat samu sebe, nadechnout se své vnitřní, jemné a milující ženy. A když to pocítíme a zažijeme, tehdy pocítíme lásku, lásku k celému světu.

Milujeme se s mužem, milujme se s mužem s láskou, oddajme se vášnivému milování a přijetí dvou těl a dvou duší. Protože při tom krásném spojení léčíme i sebe i muže. Milujme to posvátné spojení, milujme tuto posvátnou sexualitu.

Milujme svou vnitřní krásu, svou ženskost, laskavou a okouzlující povahu své vnitřní ženy, své vnitřní podstaty.

Děkuji, knížka opět sedla, na to, co jsem potřebovala pochopit a co se potřebovalo probudit. miluji vás❤️🌈🍀🙏

ZDE si můžete koupit audioknižku “Posváná prostitutka“ (MP3) od Nancy Qualls-Corbettovej na Martinus.cz! ✔︎

Děkujeme velmi pěkně Miške za recenzi a osobní zkušenost!🙏

Vladimír Megre

Anastasia - první díl ze série 10 knih Vladimíra Megre, které vyšly pod souhrnným názvem zvonící cedry Ruska . Autor v nich poutavou formou vypráví svůj příběh, který se mu přihodil na jedné pracovní cestě a od základů změnil jeho život. Setkáváme se zde s překrásnou dívkou Anastasiou, která žije daleko od civilizace v sibiřské tajze a má schopnost uzdravovat tělo a duši člověka. Vyniká neobyčejnou silou a schopnostmi a pomáhá lidem na neviditelné úrovni. V knize nám formou příběhů představuje své hluboké myšlenky, pohledy na minulost a budoucnost a dává nám doporučení do budoucna.

Podle Anastasie má text této knihy v sobě uloženy spojení písmen a kombinaci slov, které příznivě působí na člověka. Jejich vliv můžete pocítit již při čtení nebo poslechu, co mohu sama potvrdit. Je skutečným balzámem na duši a vyslechnete si ji jedním dechem. Při jejím poslechu si uvědomíte, jací jste výjimeční a jakou neobyčejnou sílu má v sobě každý člověk.

Když si uvědomíte hloubku jejích slov, pocítíte vnitřní klid a uvědomíte si, jaké je všechno jednoduché.

Audioknižku namluvila Gabriela Filippi a je dostupná v českém jazyce. Tuto audioknižku doporučujeme každému, kdo pracuje na svém osobním rozvoji a hledá smysl svého života. Je vhodná pro lidi s otevřenou myslí a duší, protože změní váš pohled na různé oblasti každodenního života.

Další díly jsou dostupné jako klasické knížky: zvonící cedry Ruska (2. díl), Prostor lásky (3. díl), Stvoření (4. díl), Kdo vlastně jsme? (5. díl), Rovnost kniha (6. díl), Energie života (7. díl), Nová civilizace (8. díl - 1. část), Nová civilizace - Obřady lásky (8. díl - 2. část), Anasta (10. díl).

ZDE si můžete koupit audioknižku “Anastasia“ (MP3) od Vladimíra Megreho na Martinus.cz! ✔︎

Bruno Ferrero

Poslech pro duši - knížka mi otevřela srdíčko. Už sám název knihy hovoří o tom, že se člověk opravdu při poslechu spojí se svou duší. Krátké příběhy, které jsou v knize, se opravdu dotkly mého srdce. Probudili ve mně cit, lásku, pochopení a něhu. Něhu k sobě samé, něhu k lásce, něhu k druhým lidem, něhu k životu. Něhu ke zraněním, které jsem měla.

Při poslechu knížky jsem musela plakat, některé příběhy jsou tak krásné, že se dotknou toho jemného, co máme v sobě, citu pro lásku.

Ostatní příběhy mi dodaly odvahu. Odvahu, že pokud něco neuděláme jen ze strachu, můžeme ztratit to vzácné, co se nám nabízí. Dveře, které se nám otevírají a my před nimi utečeme jen proto, že dáme přednost svému egu, se nemusí už otevřít. A co je nejhorší nemusí se nám už ani ukázat. Marně je budeme hledat.

Když pochopíme, že to, co bylo za nimi, bylo to jediné, co jsme hledali celý život. Lásku.

Ostatní příběhy mě naučili věřit, věřit, že i když se bojíme, Bůh se vždy postará. Víra v Boha je důležitá.

Knížka je krásná, učí nás lásce, jemnosti, porozumění, pochopení, pokoře, svobodě a víře. A co je důležité je, že nás toto uvědomění léčí.

Takto jsem to vnímala já, vždycky jsem plakala, když jsem ji poslouchala. Je fakt krásná a děkuji za ni!❤️🌼🙏💫🌈

Děkujeme velmi pěkně Miške za recenzi a osobní zkušenost!🙏

Doporučuji všemi deseti - poslouchat i 100krát. Mám to stále v autě na střídačku s jinými audioknihami. Je to sbírka krátkých příběhů - poučných a motivačních z duchovního a sebarozvojového hlediska. Mnohé příběhy mi byly povědomé z předchozích knížek, dokonce některé jsem pochopila až v této knize. Skutečně pěkná a motivující kniha. Je však nad příběhy zamyslet a v rámci seberozvoje uplatnit ve svém životě podněty a poučení z příběhů.

Děkujeme velmi pěkně Janke za recenzi a osobní zkušenost! 🙏

Dobře se naslouchající jednoduché, krátké a přitom hluboké příběhy, určené pro každého. Cítím z některých příběhů mnoho z křesťanství.

Děkujeme velmi pěkně Liboru! 🙏

ZDE si můžete koupot audioknižku “Poslouchaní pro duši“ (MP3) od Bruna Ferrera na Martinus.cz! ✔︎

Mních, ktorý predal svoje Ferrari (Výnimočný príbeh o naplnení osudu a snov) - táto motivačná audioknižka nás naučí ako dosiahnuť svoje ciele a byť šťastný a úspešný. Je to príbeh o úspešnom a bohatom americkom právnikovi Juliánovi Mantlovi, ktorý práve prechádza krízou materiálneho sveta a ocitne sa na pokraji smrti. To ho donúti zamyslieť sa nad svojím životom a začne hľadať odpovede na hlboké otázky o ľudskom bytí. Predá svoje Ferrari, celé svoje materiálne bohatstvo a vydá sa na cestu za sebapoznaním do oblasti z pod hôr Himalájí, kde prechádza veľkou vnútornou premenou.

Audioknižku nahovoril Jiří Dvořák. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom osobnom rozvoji. Každému, kto chce zlepšiť svoju pracovnú a finančnú situáciu. Je vhodná pre začiatočníkov, aj pokročilých.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Mních, ktorý predal svoje Ferrari.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Mních, ktorý predal svoje Ferrari“ (CD) od Robina Sharmu na Martinus.sk! ✔︎

Možná, že láska spočívá v tom, že Tě jemně přivedu zpět k Tobě samému. Ne k tomu, jakého Tě chci mít, ale k tomu, kým skutečně jsi.
Antoine de Saint-Exupéry

Světec, surfař a CEO - tento použitý citát od Antoine de Saint-Exupéry, napovídá hned úvodem o síle a hloubce, tohoto díla od autora světoznámého bestselleru mnich, který prodal své Ferrari .

Autor zobrazuje příběh pomocí hlavní postavy Jacka Valentina, který se cítí hluboce nenaplněný a životní události, které se mu přihodí, ho navedou na cestu za poznáním sebe sama.

Příběh Jacka začíná jeho autonehodou, po níž v nemocnici poznává velmi zajímavého pána, který Jackovi vyprávět svůj životní příběh. Příběh, ve kterém Jackovi odhaluje význam života a seznamuje ho s třemi nejdůležitějšími otázkami, které jsou tajemstvím úspěšného a šťastného života. Tento, pro Jacka velmi zvláštní a zajímavý pán, následujícího rána umírá a zanechává Jackovi odkaz, který mu odhalí, že šlo o jeho otce, jehož nikdy osobně nepoznal.

JACK otec zanechává v odkazu pro Jacka tři letenky za učitelem v Římě, na Hawaii a New Yorku. Jack odhazuje svůj strach a s důvěrou se vydává na 3-měsíční cestu proměny, která mu odhalí odpovědi na ty nejdůležitější otázky života.

Odpovědi na otázky, které si klade velmi mnoho lidí, když se ocitnou na křižovatce života a nevědí, jak kráčet dál.

Osobní pohled: Tuto knihu jsem si zařadila mezi mé oblíbené knihy, protože svou lehkostí dokonale popisuje situace, ve kterých se ocitne ve svém životě každý z nás. Určitě si audioknihu poslechnu ještě mnohokrát ve svém životě, protože myšlenky a rady popsané v tomto díle, jsou pro mě návodem pro vyrovnanější a spokojenější život.

Mně osobně, pomohla nejvíce část, kde popisuje byznysmenka Tess, že neexistuje špatný člověk, jen člověk, jehož chování je špatné. Tato část mi pomohla lépe chápat lidi ve svém okolí a hlavně chápat, co znamená jednat s láskou, ale nenechat sebou špatně zacházet.

Hlavní témata knihy: Osobní rozvoj, sebepoznání, sebeláska, sebereflexe, naději, pochopení, motivace.

ZDE si můžete koupit audioknižku "Světec, surfař a CEO" (MP3) od Robina Sharmuna Martinus.cz! ✔︎

Děkujeme velmi pěkně Erice za recenzi a osobní zkušenost!

Simon Loyd

Indigový svět -dnešní život přináší s sebou mnoho otázek, které před námi stojí a my někdy ani nevíme vlastně kde začít a kde skončit. Ptáme se sebe a své duše. Ale slyší nás naše duše? Ptáme se správně? Posloucháme pak odpovědi na své otázky? Nebo se jen tváříme, že posloucháme (!). A tady je někde začátek bludného kruhu, ve kterém se ocitneme a hledáme jak z něj ven.


Spisovatel Simon Loyd se věnuje mnohým velmi důležitým aspektem lidského bytí. Většinou lidé netuší, jaké skryté schopnosti v sobě mají a kráčejí svým životem jako nevidomí a neslyšící. Nevědí, co by měli udělat, aby se dostali z různých slepých uliček ven a jak začít žít efektivně svůj život. Málokdo např. ví, že každý má tu schopnost efektivně zasáhnout do hry ve svém životě. Zasáhnout a přestat být "mrtvým broukům". Naopak, může se stát hráčem - hlavním hrdinou své vlastní dramata, která nemusí být tragédií, ale pravým opakem - příjemnou procházkou i zábavnou hrou.

V knize je velmi mnoho řečeno, co a jak je třeba dělat - postupovat při konkrétních situacích v reálném životě. Ne nadarmo se říká: "Šedá je každá teorie - zelená je ratolest praxe". Mnohdy tzv. Stojíme před "hotovou věcí" a řešíme něco, co ani řešit netřeba, neboť to život vyřeší sám. Takto zaslepeni jiným obrazem nevidíme to, co bychom měli vidět. To, co je nad slunce jasné. Vlastně se stačí jen nepatrně pohnout, na chvíli zaměřit svou pozornost na něco jiného a ... pak se na problém znovu podívat jiným pohledem. A pak najednou vidíme úplně jednoduché řešení. Jednoduše se "puzzle" života poskládalo a konečně rozumíme vzniklému obrazu skládačky života. JE TO TAM! Tomu se říká škola života. A ta je věru velmi důležitá. Bez ní se nedá učit životním lekcím.

Tu si můžete přečíst recenzi ke knížce Indigový svět.

ZDE si můžete koupit audioverzi knihy“Indigový svět“ (MP3) od Simona Loyda na Martinus.cz! ✔︎

Bronnie Ware

Bronnie Ware je australskou umělkyní, která svůj život opravdu vzala do svých rukou. Dlouho se neuměla začlenit do běžné společnosti západního stylu. Pracovala v bankovnictví a byla zručnou pracovnicí, ale nebylo to "ONO". Až nakonec přece jen postupně začala nacházet svůj smysl života.

Co před smrtí nejvíce litujeme - její vlastní postupná přeměna z bankovní pracovnice, přes svobodu milující tulácké, písničkářka, později blogerku, přitom pečovatelku paliativní pacienty, až po samostatný vlastní projekt - výuku písničkové tvorby v ženské věznici - ji přivedlo k napsání této neobvyklé prvotiny.

Nic z toho, co bylo zmíněno, nebylo pro ni snadné a jednoduché. NIC! Všechno ji stálo mnoho úsilí, odvahy a touhy realizovat volání své DUŠE. Naplnit smysluplně svůj život. Poslouchala a jednala v souladu se svým vnitřkem, a to jí umožnilo zažít svůj vlastní přerod z vazala konzumní společnosti, na vědomou bytost.

Vždy, když dala možnost, aby se její život jednoduše dial, vše šlo dobře a vycházeli její neuvěřitelné záměry, které si ještě ani pořádně nestihla uvědomit. Prostě zázraky v přímém přenosu. Pokud však začala více používat svůj rozum - racio - všechno kouzlo zmizelo a nastal boj o přežití. Dokud, dokud se opět neuklidnila a dala šanci hlasu své DUŠE.
Tak vždy přišel velmi dobrý klient, o kterého se bylo třeba postarat. Spolu s ním vždy přišlo delikátní ubytování i možnost jít svou vlastní cestou ve smyslu tvorby písniček a také prvních koncertů.
Postupně se jí vynořovaly jednotlivé věci, které před smrtí nejvíce litujeme.

Knihu působivě načítala Jana Štvrtecká.

ZDE si můžete koupit audioverzi knihy “Co před smrtí nejvíce litujeme“ (MP3) od Bronnie Ware na Martinus.cz! ✔︎

Bruce H. Lipton

Biologie víry - je velmi šikovnou audioknižkou, při které se určitě nudit nebudete a kterou načetl Martin Sláma pro nakladatelství ANAG.

Při poslechu se postupně dozvíte, jak byl autor nejprve zcela obyčejným lékař-biolog, který žil svůj průměrný život se všemi jeho projevy v důsledku obvyklého myšlení a jednání.

Později si s ním osud - Bůh - zahrál zvláštní hru. V důsledku toho on sám na sobě zjistil, jak se změnou způsobu myšlení dá formovat jiný život, který je zcela odlišný od toho, co člověk žije, pokud to nedělá. Protože Bruce Lipton je JINÝ a má svého "pionýrského ducha", začal se na svět kolem sebe, i na svět vědy, dívat jinýma očima.

Optimismus a víra v dobro, spolu s energií Lásky, jsou základem nové paradigmatu lidstva. O tom, jak získával autor postupně své poučení při své práci od samotných buněk se dozvíte více při samotném poslechu.

Tuto audio knihu doporučujeme každému člověku, který se zajímá o svět kolem sebe a chce ho poznat jinak než je uvedeno obecně.

ZDE si můžete koupit audioverzi knihy "Biologie víry" (MP3) od Bruce H. Lipton na Martinus.cz! ✔︎

David Michie

David Michie je australským spisovatelem. Narodil se v roce 1962 v zimbabwského Harare. Studoval v Jižní Africe, později žil v Londýně. Nyní bydlí v Austrálii. Centrem jeho zájmu je buddhismus a meditace. O přínosu meditace a bdělé pozornosti přednáší i na mezinárodních konferencích. Je autorem několika knih zaměřených na toto téma. A jednou z nich je i právě dalajlámovo kočka a síla meditace.

Kniha je kouzelně načtena Ivanou Jirešová. Opravdu požitek poslouchat.

Dalajlámova kočka a síla meditace - milým nevtíravým způsobem přes životní zkušenosti Jeho výsosti kočky 14.dalajlámu, vede posluchače k ​​zvládnutí procesu meditace. Lidé obvykle ani nevědí, co taková meditace je a jak se jí věnovat. Přes příběh dalajlámovo osobní kuchařky a její dcery vypráví o úskalích umění meditace.

dalajlámovo kočka, zvaná Jiska - "Její svatost kočka" nebo i "Malá sněžná lvice", má mnoho osobních zážitků a přes svůj jednodušší pohled zvířátka přibližuje, oč v meditaci vlastně jde.

Mítemi velmi vtipné povídání je odlehčením pro objasnění mystických zážitků, spestrujúcich příběh. Přes kočičí povídání se jednodušší objasňují úskalí, zejména pro nezkušeného začátečníka v oblasti meditace. O tom, co se při prvních pokusech o meditaci odehrává i to jak se vyrovnat s prvotním neúspěchem při meditaci vyrovnat. Je důležité poznat jaké pocity mohou nováčka při prvních meditacích setkat, a jak se s nimi co nejlépe vyrovnat. Současně je v příběhu předložených i mnoho tipů na to, jak si vnést do života pohodu a vnitřní harmonii.

Místy smutná zápletka vyústí ke šťastnému konci. Pravda a spravedlnost vítězí nad záští a lží.

ZDE si můžete koupit audioverziu knihy “Dalajlámova kočka a síla meditace“ (MP3) od Davida Michieho na Martinus.cz! ✔︎

Anastasia Novych

Nedávno se k nám dostali knížky od Anastasie Nových , které bychom vám také rádi doporučili. Knížky vyšly původně v ruštině a postupně se přeložili i do dalších jazyků. Doporučujeme je každému, kdo pracuje na svém duchovním rozvoji. Jsou vhodné pro začátečníky, tak pro pokročilé. Najdete v nich i mnoho duchovních technik a meditací, které jsou srozumitelně vysvětleny.

Sensei ze Šambaly I. - IV. - formou vyprávění se v nich seznámíme se šestnáctiletou dívkou, která hledá odpovědi na své otázky a východisko ze svých problémů. Seznámí se s duchovním učitelem Senseiem, ke kterému začne chodit na tréninky. Toto setkání změní od základů její život. Zabývá se v nich hlubokými duchovními otázkami: "Kdo jsem?", Co je smyslem mého života? " V druhé části je popsán pobyt skupinky se Senseiem u moře. Říká se v ní o bódhisattvy a světci Agapito Pečerská. Ve třetí části se k prázdninujúcej skupince přidá bohatý Ahriman, který je ztělesněním našich přání, tužeb a materiálních hodnot. Čtvrtá část je více historická a odhaluje to, co člověk ve svém nitru cítil. Že dějiny jsou podávány tak, jak se to někomu hodí a jaká je skutečná pravda. Knížky jsou založeny na skutečném příběhu a zachycují události odehrávající se v roce 1991.

TU si môžete kúpiť knižku “Sensei zo Šambaly. Kniha 1“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

ZDE si můžete koupit knížku “Sensei ze Šambaly. Kniha 2“ (klasická knížka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

ZDE si můžete koupit knížku “Sensei ze Šambaly. Kniha 3“ (klasická knížka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

ZDE si můžete koupit knížku “Sensei ze Šambaly. Kniha 4“ (klasická knížka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Ezoosmóza - najdete v ní důležité informace týkající se exorcismu. Geliarovia jako bojovníci světla v boji proti Kandukom, Lembojom, Klochtunom a Iznilom, který se kvůli malé duchovnosti lidstva spojily s Abraxasu (Satanem, Luciferem) a jeho bandou. Vysvětluje se tam systém působení negativních sil a probitěji.

ZDE si můžete koupit knížku “Ezoosmóza“ (klasická knížka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Ptáci a kámen - v této knize je několik poutavých příběhů, které nám objasňují, jak funguje karma. To, co dáváme, dříve nebo později dostaneme i zpět, ale nemusí to být přímo v tomto životě.

ZDE si můžete koupit knížku “Ptáci a kámen“ (klasická knížka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Križovatka - dozvíte se v ní pravdu o slovanských národech a o vysoké politice. Lidstvo se opět nachází na určité křižovatce a náš další osud bude záviset na volby každého z nás.

ZDE si můžete koupit knížku “Križovatka“ (klasická knížka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

AllatRa -je vhodná pro pokročilé klienty a lidí, kteří se již delší dobu věnují práci na sobě samém. Přináší nám prapůvodní znalosti bez přikrášlení a překroucení pravd. Objasňuje dění kolem nás.

ZDE si můžete koupit knížku “AllatRa“ (klasickí knížka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Sensei zo Šambaly. Kniha 1

Sensei zo Šambaly. Kniha 2

Sensei zo Šambaly. Kniha 3

Sensei zo Šambaly. Kniha 4

Ezoosmóza

Ezoosmóza (audio pro stáhnutí)

Ezoosmóza (YouTube)

Vtáci a kameň

Ptáci a kámen (audio pro stáhnutí)

Ptáci a kámen (YouTube)

Križovatka

Križovatka (audio pro stáhnutí)

Križovatka (YouTube)

AllatRa

AllatRa (audio pro stáhnutí)

AllatRa (YouTube)

Neale Donald Walsch

Knížky od Neala Donalda Walsch zatím nevyšly ve formě audioknižiek a jsou dostupné pouze ve formě klasických knížek. Hledači na internetu se ale dopracují ik namluveným verzím jeho knížek. Rádi bychom vám usnadnili toto hledání, a proto vám dáváme do pozornosti audioknižku Rozhovory s Bohem II. , která je volně dostupná na YouTube v českém jazyce.

Rozhovory s Bohem - tyto knížky se zabývají všemi oblastmi lidské pozemské existence - od řešení osobních otázek a problémů (vztahy, práce, zdraví, úspěch, duchovní rozvoj) přes problémy celospolečenské (sociální, ekonomické) až po otázky zabývající se podstatou duše, prostoru a času a možnou transformací společnosti a vědomí lidstva.

Knížky nemají přímo nic společného s křesťanstvím nebo jiným náboženstvím a je třeba je číst nebo poslouchat s otevřenou myslí. Tvoří základ knihovny každého člověka, který je na duchovní cestě.

Rozhovory s Bohem II.

ZDE si můžete přečíst recenze ke knížce Rozhovory s Bohem I.

ZDE si můžete koupit trilogii knížek “Rozhovory s Bohem“ (klasický knížky) od Neala Donalda Walscha na Martinus.cz! ✔︎

Eckhart Tolle

Prvním autorem, kterého vám zde doporučujeme, je Eckhart Tolle. Všichni chceme žít šťastný život, ale přesto nám štěstí častokrát uniká. Eckhart Tolle nás učí, jak najít své vnitřní štěstí a být šťastný, Tady a Teď. Nemůžeme být šťastný ani v minulosti, ani v budoucnosti, pouze v přítomném okamžiku. Položte si otázku: “Co chybí tomuto okamžiku?“ Nic! Pokud ho neposuzujeme brýlemi svých tužeb.

Síla přítomného okamžiku - je to velmi hluboká duchovní audiokniha a zabývá se složitými otázkami bytí.

Audioknihu namluvil Matej Landl a Milena Minichová. TTuto audioknihu doporučujeme mírně pokročilým klientům a každému, kdo se již do jisté míry zabývá spiritualitou a meditací.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Síla přítomného okamžiku

Řeč ticha - obsahuje výběr nejdůležitějších myšlenek Eckharta Toll. V této audioknize je v deseti kapitolách jednoduchým a srozumitelným způsobem vysvětlena podstata učení Eckharta Toll. Zdůrazňuje tu důležitost vnitřního ticha jako prostředku, pomocí kterého lze dosáhnout hluboký klid, spokojenost a vyrovnanost.

Audioknihu namluvil Matej Landl. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo je na cestě hledání sebe sama a velmi dobře doplňuje knížku Síla přítomného okamžiku.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Řeč ticha.

Síla přítomného okamžiku

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Síla přítomného okamžiku“ (6xCD) od Eckharta Toll na Martinus.cz! ✔︎

A ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Řeč ticha“ (CD) od Eckharta Toll na Martinus.cz! ✔︎

Jste tady, abyste božské podstatě univerza umožnily projevit se. Takoví jste důležití!
Eckhart Tolle
Don Miguel Ruiz

Čtyři dohody - Praktický průvodce na cestě k osobní svobodě. Tato audiokniha je o tom, jak být spokojenější a také šťastnější. Je to krátká audiokniha, ale obsahuje v sobě velké pravdy a moudrosti. Čtyri dohody jsou jednoduché, nestačí o nich ale pouze vědět, důležité je jejich i dodržovat.

První dohoda: Nezneužívejte slovo.
Druhá dohoda: Neberte si nic osobne.
Třetí dohoda: Nevytvářejte si žádné domněnky..
Čtvrtá dohoda: Vždy dělejte vše tak, jak nejlépe dokážete.

Audioknihu namluvil Martin Nikodým. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo je rozhodnut změnit své myšlení a neví, kde začít. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Každý si z ní vezme to, co potřebuje..

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Čtyři dohody.

Mistrovství lásky (Praktický průvodce uměním vztahů) - je to jedna z nejlepších audioknih zaměřena na vztahy. Učí nás osvobodit se ze závislostí na vztazích, zbavit se domněnek založených na strachu, přijmout v první řadě sami sebe a milovat bezpodmínečnou a bezvýhradnou láskou.

Audioknihu namluvila Mirka Partlová. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo chce pochopit a zlepšit své vztahy. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Mistrovství lásky.

Obsahuje v sobě návod na to, jak poznat sami sebe, své myšlení a hlas, kterému věříme, že je náš, i když nás už mnohokrát zklamal. Učí nás poslouchat své srdce a mění způsob našeho myšlení.

Čtyři dohody

Audioknihu namluvila Renata Volfová. Je dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo pracuje na svém duchovním rozvoji.

ZDE si můžete prřečíst recenzi knihy Hlas poznání.

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Čtyři dohody“ (CD) od Dona Miguela Ruiza na Martinus.cz! ✔︎

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Mistrovství lásky" (CD) od Dona Miguela Ruiza na Martinus.cz! ✔︎

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Hlas poznání“ (CD) od Dona Miguela Ruiza na Martinus.cz! ✔︎

Štěstí může vycházet pouze z vašeho nitra a je výsledkem vaší lásky. Když si uvědomíte, že vás šťastným nemůže udělat nikdo jiný a štěstí je výsledkem vaší lásky, dosáhnete největší z mistrovství Toltéků: Mistrovství lásky
Don Miguel Ruiz
Pavel „Hirax“ Baričák

Slabikář štěstí 1 (Návrat k SOBĚ) - 16 hodin hlasového pozitivna. Obsahuje 87 kapitol knihy Slabikář štěstí: Návrat k sobě. Tato knížka je napsána jednoduchým, humorným stylem a od základů vysvětluje základní principy bytí. Je skutečným slabikářem štěstí a odrazovým můstkem pro ty, kteří se rozhodli, že chtějí něco změnit. V jednotlivých kapitolách se autor zabývá všemi oblastmi života a přes své osobní zkušenosti poukazuje na to, jak důležité je naučit se odpouštět a poslouchat své nitro.

Audioknihu namluvil Miloslav Kráľ. uto audioknihu doporučujeme pro začátečníky, ale každý si v ní najde to, co právě potřebuje. Je vhodná pro všechny lidi.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Slabikář štěstí 1.

Slabikář štěstí 2 (Sebepoznání, souvislosti, sebeproměna) - 15,5 hodin hlasového pozitivna. Obsah 65 kapitol knihy Slabikář štěstí 2 - sebepoznání, souvislosti, sebepřijetí. Je pokračováním a určitou nástavbou úspěšné první části. Autor zde podrobněji rozebírá jednotlivé otázky a doplňuje o nové pohledy i témata z první části. Zaměřuje se na sebepozorování jako způsobu poznání a čištění se.

Audioknihu namluvil Miloslav Kráľ. Tuto audioknihu doporučujeme pro pokročilejší, ale každý si v ní najde to, co právě potřebuje. Je vhodná pro všechny lidi.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Slabikář štěstí 2.

Slabikář štěstí 1 (Návrat k SOBĚ)

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Slabikář štěstí 1“ (CD) od Pavla „Hiraxa" Baričáka na Martinus.sk! ✔︎

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Slabikář štěstí 2“ (CD) od Pavla „Hiraxa" Baričáka na Martinus.sk! ✔︎

John Gray

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše - tato audiokniha nám jednoduchým a srozumitelným způsobem vysvětluje vzájemné rozdíly mezi muži a ženami. Rozebírá do hloubky vztah muže a ženy. Vysvětluje běžné konflikty, se kterými se setkáváme ve vztazích, a ukazuje nám, proč neustále selhává komunikace, proč muž myslí jedno a žena chápe druhé. Rozdíly mezi muži a ženami jsou zde vysvětleny na příkladu dvou různých planet s různými jazyky i způsoby života. Najdete v ní spoustu praktických příkladů a zkušeností. Naučí nás pochopit toho druhého.

Audioknihu namluvil Igor Bareš a Antonie Barešová Talacková. Je dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo chce zlepšit a pochopit své vztahy. Je vhodná zejména pro lidi, kteří mají problémy ve vztahu, ale užitečné rady si v ní najdou i ti, kteří je nemají

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše.

ZDE si můžete koupit a stáhnout audioknihu “Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše“ od Johna Graya na Martinus.sk! ✔︎

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Robin Sharma

Mnich, který prodal své Ferrari (Výjimečný příběh o naplnění osudu a snů) - tato motivační audiokniha nás naučí jak dosáhnout svých cílů a být šťastný a úspěšný. Je to příběh o úspěšném a bohatém americkém právníkovi Juliánovi Mantle, který právě prochází krizí materiálního světa a ocitne se na pokraji smrti. To ho donutí zamyslet se nad svým životem a začne hledat odpovědi na hluboké otázky o lidském bytí. Prodá své Ferrari, celé své materiální bohatství a vydá se na cestu za sebepoznáním do oblasti z poza hor Himálaje, kde prochází velkou vnitřní proměnou.

Audioknihu namluvil Jiří Dvořák. Je dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo pracuje na svém osobním rozvoji. Každému, kdo chce zlepšit svou pracovní a finanční situaci. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Mnich, který prodal své Ferrari.

ZDE si můžete koupit audioknihu “Mnich, který prodal své Ferrari“ (CD) od Robina Sharmu na Martinus.sk! ✔︎

Esther Hicks a Jerry Hicks

Pros a dostaneš! - e to jedna ze základních motivačních audioknih o pozitivním myšlení. Je v ní obsažené učení nefyzické entity Abrahama. Vysvětluje Zákon přitažlivosti jeho aplikaci v praxi. Naučí nás zhmotňovat svá přání. Je rozdělena na teoretickou a praktickou část. V praktické části obsahuje 22 praktických postupů a cvičení k dosažení našich cílů. Každý si může vybrat a vyzkoušet ten, který vyhovuje právě jemu.

Audioknihu namluvila Petra Výtvarová Krausová. Je dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo pracuje na svém duchovním rozvoji, chce dosáhnout svých cílů a splnit si všechny své přání. Je vhodná pro začátečníky.

ZDE si můžete přečíst recenzi ke knížce Pros a dostaneš!.

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Pros a dostaneš!“ (CD) od Esther a Jerry Hicks na Martinus.sk! ✔︎

Univerzální zákon vesmíru zní:

Pros a dostaneš!

Dostávate to, na čo myslíte, bez ohľadu na to, či to chcete alebo nechcete, či je to pre vás dobré, alebo zlé.
Esther a Jerry Hicks
Timothy Ferriss

Čtyřhodinový pracovní týde - e velmi dobrá knížka, která v sobě obsahuje revoluční myšlenky o tom, jak se v pracovní oblasti osvobodit od starých názorů a pravidel, a osvojit si nové. Systémy, na které jsme byli zvyklí několik let, jsou v dnešní době již zastaralé, ale častokrát nemáme dost odvahy na to, abychom se jimi přestali řídit. Je to však nezbytné, pokud chceme žít svůj život naplno a ne pouze prožívat. Tato audiokniha nám ukáže cestu k radostnějšímu životu a pomůže nám žít naplno svůj život. Naučí nás, že luxusní bohatý styl dnes může být dostupný každému. Stačí se jen otevřít novým možnostem jak prorazit v dnešním pracovním a podnikatelském světě a být úspěšný!

Audioknihu načetl Robert Jícha. JJe dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme lidem, kteří nejsou spokojeni s tím, co dosáhly v pracovní oblasti, chtěli by se posunout někde dál a žít svůj život naplno. Je vhodná pro zaměstnance, podnikatele, ale i pro všechny ty, kteří se v pracovní oblasti teprve hledají..

ZDE si můžete koupit a stáhnout audioknihu “ŠČtyřhodinový pracovní týden“ od Timothyho Ferrissa na Martinus.sk! ✔︎

David Deida

Cesta pravého muže (Duchovní průvodce pro muže. Nebo jak si poradit s výzvami, které mužům přinášejí ženy, práce a sexuální touha.) - představuje povinné čtení nebo poslech pro každého správného muže! Je to praktická příručka, která učí muže, jak být muži. Vysvětluje zde rozdíly mezi muži a ženami. Je přesná a přímá. Zabývá se hlubokými duchovními otázkami: „Jaký je smysl a cíl mého života? Jaké je moje životní poslání? Co ženy opravdu chtějí?“

Audiokniha je rozdělena na osm částí, ve kterých se autor věnuje jednotlivým tématům: 1. Cesta muže. 2. Jak zacházet se ženami. 3. Práce s polaritou a energií. 4. Co ženy opravdu chtějí. 5. Vaše temná stránka. 6. Ženská přitažlivost. 7. Tělesné cvičení. 8. Intimní jóga pro muže a ženy.

Audioknihuu načetl Vladislav Beneš. JJe dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme všem mužům, kteří chtějí na sobě pracovat. Pro lepší pochopení mužského světa je vhodná i pro ženy a pomůže jim zlepšit jejich partnerský vztah. Je pro ně návodem na cestu do duše muže.

Cesta pravého muža.

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Cesta pravého muža“ (CD) od Davida Deidu na Martinus.sk! ✔︎

Lorna Byrne

Andělé v mých vlasech - ato audiokniha je skutečným životním příběhem irské mystičky Lorny Byrne, která vidí mnohem více než jen hmotný svět. Setkává se s bytostmi z duchovních světů. Lorna už od malička vidí andělů a vypráví se s nimi. Mluví o tom, že andělé jsou neustále s námi a pomáhají nám. Musíme se jen naučit všímat si je. Jsou připraveni pomoci nám v jakékoliv situaci. Stačí je o to jen požádat. V této audioknize se Lorna poprvé rozhodla promluvit o svých zážitcích a zkušenostech s anděly, kteří ji doprovázejí už od dětství.

Audioknihu načetla Gabriela Filippi. JJe dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme lidem, kteří pracují na svém duchovním rozvoji a zajímají se o anděli. Je vhodná na poslech i pro klienty, u kterých jde o exorcismus nebo různé formy posednutí.

ZDE si můžete koupit audioknihu “Anjeli v mojich vlasoch“ (4xCD) od Lorny Byrne na Panta Rhei.sk! ✔︎

Doreen Virtue

Léčení s anděly - ato audiokniha obsahuje více než 7 hodin nádherných a uklidňujících slov. Najdete v ní praktické návody a postupy na to, jak můžete s pomocí andělů léčit různé oblasti života - vaše vztahy, tělo, zaměstnání, finanční záležitosti nebo rodinný život. Dozvíte se zde také mnoho zajímavých informací o andělech. Součástí audioknihy jsou různé andělské afirmace a andělské modlitby.. ako například andělská modlitba za nalezení životního partnera. Už z audioknihy samé o sobě je cítit velká láska a vnitřní síla. Otevřete se tímto andělským léčivým energiím. Z audioknihy se dozvíte, jak poznat naše božské poslání, co znamenají andělské čísla a mnoho dalších věcí. Představuje relaxaci a zároveň je zamyšlením nad světem andělů.

Audioknihu načítala svým klidným hlasem Naďa Konvalinková. e dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme lidem, kteří pracují na svém duchovním rozvoji a zajímají se o andělé. Je vhodná na poslech i pro klienty, u kterých jde o exorcismus nebo různé formy posednutí.

ZDE si můžete koupit nebo stáhnout audioknihu “Liečenie s anjelmi“ (CD) od Doreen Virtue na Martinus.sk! ✔︎

Dan Miller

Tajemství přitažlivosti - jje to motivační audiokniha, která nás jednoduchým a srozumitelným způsobem seznamuje s "Zákonem přitažlivosti" učí nás, jak ho správně používat. Vzpomíná se tam i důležitost první ranní hodiny, která se tam nazývá "zlatá hodina". Dále je tam vysvětlen například zákon příčiny a následku, zákon souhlasné vibrace, jak se zbavit strachu, omezujících přesvědčeni o sobě samém, jak dělat to, co dělají úspěšní lidé, pracovat na sobě samém a stát se nejlepším v tom, co chcete dělat. Mluví také o tom, jak si správně přát.

Audioknihu namluvila Jolana Ferencová a další interpreti. Je dostupná v českém jazyce. Tuto audioknihu doporučujeme každému, kdo pracuje na svém osobním rozvoji. Je vhodná zejména pro začátečníky.

ZDE si můžete koupit a stáhnout audioknihu “Tajomstvo príťažlivosti“ od Dana Millera na Martinus.sk! ✔︎

Petra Vychytilová

Nastydlá strašidla - tato knížka obsahuje pohádkové příběhy pro děti se super hudbou a je namluvena známými herci. Příběhy v ní jsou krásně ilustrované vlastními kresbami autorky. Na jejím pokladu se připravuje i divadelní představení a autorka pracuje i na její pokračování. Je velmi vhodná zejména pro maminky s dětmi.

Příběhy v ní jsou velmi duchovní a hluboké a jsou velmi vhodné i při léčení. Doporučujeme ji pro děti od 3 let. Audioknižku namluvila Eva Hrušková a Jan Přeučil .

Kosmas.cz! ✔︎

Poznámka: Na této stránce se ještě pracuje a bude průběžně aktualizována !!! Postupně sem budeme přidávat i další audioknihy.

Hudba a slova jsou sice zvuky, ale prostřednictvím nich je možné vytvořit i ticho, klid a pohodu.

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.