Rituály, techniky a návody!

Hormonální jóga

1. Jak to celý začalo.

Čas. Jak rychle běží. Pouze nedávno jsem se vrátila z lázní Dudince, kde jsem strávila celé čtyři týdny v plné péče koupelářů. Ó bylo to opravdu úžasné! Všem těm lidem, co se o nás - lázeňské hosty starali, jsem neustále děkovala a užívala si pobyt plnými doušky. Procedury, ranní vstávání, pití Dudinské léčivé vody, stravování, i odpolední procházku. Každý, každičký den, ať pršelo nebo svítilo slunce. Bylo to jedno. Příležitost bylo prostě třeba využít. Okolí bylo jako stvořené pro nenáročné procházky po mírně zvlněném terénu. Chodníček vedl parkem a přilehlým lesíkem. A okruh se dal udělat s návratem přes sídliště.

Zde někde v té době se mě naše dcera zeptala, co bych chtěla jako vánoční dárek. Hm. Z principu nemám ráda tyto otázky, protože cítím, že všechny mé potřeby jsou zázračně naplňovány každý, každičký den. Nemusím se starat, prostě si jen pomyslím a mám. Co tu ještě řešit ?! Nač vánoční dárek? No, otázka však odezněla a opytovateľka čekala na mé vyjádření. Dala jsem si čas na rozmyšlenou ...

Nejprve nic. Žádná "věc" mě nenapadal. Si říkám: "Jsi normální? Kolik by si povymýšľali" Takové-či makové ", a ty NIC ?!" Chvíli bylo ticho, a pak se vynořil obrys. Vzpomněla jsem si na Alici, která mi před nedávném vzpomínala, že se zapsala na kurz hormonální jógy.

Hormonálna joga

Foto © Daghan-Malenky GmbH I Espenauer Str. 10, 34246 Vellmar I Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky Skúsenosti

Hodnotila to velmi pozitivně, neboť její ztuhlé tělo se postupně uvolňovalo a namísto nekonečné únavy konečně cítila příliv vnitřní síly. Pak jsem si vzpomněla na článek o hormonální józe, zveřejněný ve VITALITE č. 12/2017. Tak jsem si to vygooglila. Narazila jsem na http://www.hormonyoga.sk/. Vždy se v takových případech nechávám vést "osudem" a poslala link naší dceři. A ona řekla: "Dobře, děkuji, zařídím to." A věci se začaly dít ...

Došli Vánoce, dostala jsem dárkový poukaz, potěšila jsem se. Trošku mě zarazilo, že to byl jen obrázek bez příslušného textu. Ale neřešila jsem to v té vánoční náladě. Později jsem se obrátila na dceru s otázkou, kdy vlastně má kurz začátek a kde se třeba ozvat. Usmála se, že neví, protože všechny informace se jí ztratily, ale pohledu. Brzy jsem dostala kontakt přímo na Mirku Mahi Bartošovou , lektorku hormonální jógy. Následoval krátký rozhovor a doporučení přihlásit se přes web. Termínově to vycházelo až na únor. Vybírala jsem nejschůdnější řešení pro sebe vzhledem k cestování do Bratislavy, protože mám i své cvičení tai-či, které vůbec nechci opustit.

Nakonec jsem vybrala úterky, protože nabídka byla na 17-tu hodinu a vůbec žádná kolize s dopravou a pondělního tai-či cvičeními. Přihlásila jsem se tedy na úterý 19.2.2019. Skvělé - žádné přerušení tai-či, pěkně si absolvuji svůj třítýdenní kurz hormonální jógy. Chyba lávky! Zakrátko na to přišel mejl od Mirky, že: "Milé hospodyňku, velmi se omlouvám, ale bohužel se v kukačky omylem na náš termín kurzu hormonální jógy dala i jiná akce a tak nás přehodili na pondělí od 17: 00-19: 00. Čili kurz začíná 11.2., Následně je 18.2. a 25.2.2019.
Doufám, že Vám tato změna dovolí zúčastnit se kurzu. Pokud byste s tím měli problém, najdeme buď jiný termín, nebo Vám samozřejmě vrátím platbu. "

Nejsem z těch, kteří se upínají bytostně na jednu věc! Tak jsem se rozhodla, že nebudu komplikovat Mirce život a odepsala jsem jí: "Milá Mirka! Děkuji za Váš výpověď. Akceptuji změnu termínu kurzu hormogálnej jógy, a navzdory jistému kolidovaniu s jiným mým cvičením, se zúčastním v uvedeném novém - pondělním čase. "
A stala jsem se účastnicí pondělního kurzu, který začínal 11.2.2019.

2. Prvá hodina

Nastal den D. Jasné, že jsem chtěla přijít včas a naladit se na tu správnou vlnu. Už od rána jsem se těšila. Všechno jsem si nastavila, abych mohla vyrazit z domu včas a využít čas volnější silniční dopravy. S malou předehrou se Sárou - dceřinou fenou - vše šlo a klapalo jako hodinky. Na místo jsem přišla s půlhodinovým předstihem. Takže jsem ještě chvilku počkala a nakonec jsem šla na místo konání. Kukačky - tak se jmenuje centrum pro volný čas na Kukučínova ulici, kde má Mirka Bartošová prostor na cvičení.

Protože to byla úvodní hodina, byla i prezentace - už o 16:45 hod. Mirka už čekala v cvičebních a byli tam už dvě účastnice. S úsměvem mě poslala do šatny se převléknout. Když jsem se vrátila, odevzdala jsem jí vyplněný dotazník a podepsaný souhlas o zpracování osobních údajů. Zeptala se mě jen, jestli mám po operaci nějaké omezení. "Ne.", Zněla moje odpověď.

Vybrala jsem si místo u těch dvou paní, aby to mělo nějakou posloupnost. Když přijdou další, mohou se posadit ke mně, nebo na tu stranu, kde seděla Mirka - oproti mně. Já jsem si tedy sedla klasicky jak to zvyknu dělat - co nejblíže ke zdroji.

Postupně přicházeli další a další účastnice, a když jsme byly všechny, Mirka začala. Pozdravila se a přivítala nás všechny. Navrhla hned na začátku tykání, což vytváří jistou důvěru mezi lidmi, a o to jde také. Začali jsme s představením se, kdo jsme, co děláme a co nás přivedlo na tento kurz. Sešlo se nás hezké číslo 13. A i různé důvody, pro které jsme přišli. 5 žen v přiměřeném věku přišlo kvůli touze mít děťátko. 5 v trošku vyšším věku přivedly různé zdravotní problémy. 3 z nás už v zralejším věku touží se udržet v dobré kondici co nejdéle to je možné.

3. Prvé cviky

Pak jsme se už dali do díla. Mirka povysvetľovala vždy co a jak, a hned jsme také opakovali, co bylo třeba. Bylo to hlavně o dýchání. Jasné, vždyť správný dech je to nejdůležitější pro každého člověka. Zvláštní výraz na plný jogínský dech - bastrika .

Ten nás pak provázel v každém dalším kroku. Následovaly bandhy . Tři. Mulabhanda - kořenový zámek, uddiyana Bandhu - břišní vakuum a džaladhara Bandhu - krční Bandhu. Vše velmi důležité, neboť jsou základem pro ostatní cviky.

Následoval nácvik udžet dech , který aktivuje štítnou žlázu. Zde se Mirka více zastavila, a věnovala pozornost tomu, co se bude dít. Vlivem tohoto hlasového cvičení se štítná žláza zaktivuje a ty účastnice, které berou léky na štítnou žlázu potřebují sledovat jak žláza reaguje a v souladu s tím postupně měnit dávkování. Nebrat to na lehkou váhu. Ve vlastním zájmu.

Nakonec jsme se věnovali už opravdové práci - cirkulaci energie .
Tak čas proběhl velmi rychle a byl konec první části kurzu. Mirka slíbila, že nám pošle nějaké pokyny ke cvičení do Mejlis. I tak udělala. A bylo to velmi užitečné.

4. Pokračovanie doma

Mirkin mejl došel právě včas. Tehdy, když jsem se pokoušela doma cvičit a lovit z paměti, co tam zůstalo. Pípl mi mobil a já jsem zjistila, že píše Mirka s doporučením jak a kolik toho vlastně cvičit. Dokonalé!

Snažím se cvičit každý den, jak je to doporučeno v cvičebním manuálu. Musím říci, že mám zatím problém zahrnout to do denního režimu vzhledem na čas. Najít tomu to přiměřené místo, a zdá se mi to nejvhodnější ve večerním čase. Jsem zvědavá, jak se s tím "poprali" ostatní hospodyňku.

5. Druhá hodina

Přišel opět pondělí a s ním nové setkání po týdnu. Přišli jsme všechny - 15 účastnic. Hodně jsme nemluvili a šli jsme k věci. Cvičili jsme. Mirka ukázala - vysvětlila a pak jsme byli na řadě my. Šlo to vcelku dobře a Mirka co-to upravovala pro některé z nás. Jisté cviky nelze dělat paušálně. Sama vzpomněla, jak začínala. Několik let cvičila jógu a pak se doslechla o Hormonální józe Dinah Rodriguez. Tak si sehnala video a začala cvičit sama doma. Pak ji napadlo, jít přece jen na cvičení s instruktorem. A ouki ouki. Teprve tehdy zjistila, jak důležité je nechat si vysvětlit a pak následně cvičit jak se má. Také zmínila, jak to je s nabuzení hormony, že se mohou začít "dít" věci. Prostě organismus je na začátku nového procesu a jak to všechno bude "trávit" - to neznámo. A věru, už se také děje. To, co jsem si myslela, že mám za sebou se znovu "vynořilo" v celé své velikosti a nahotě. Uff! Podle Mirkin doporučení jsem vypouštěla ​​všechny emoce. To je třeba dodržet!

Nastal však malý blok. Mirka slíbila audionahrávku, kterou pošle následující den. V úterý po krásném pondělním večeře nebyl až takový růžový. Tělíčko se ozývalo nevšedními pocity. Bylo mi jasné, že dnes se cvičit nebude. I jsem si řekla, počkám na nahrávku od Mirky a pak se do toho dám. Nahrávka nedošla.

Ve středu ráno jsem zavolala Mirce, jestli náhodou nezapomněla. Asi ano. Nahrávka přišla poté odpoledne. Ale včera byla středa = plavání. Takže opět žádné jógová cvičení, protože bylo na ten den dost. Začala jsem však kombinovat v hlavě, kdy cvičit. Kdy ?! Inu, ráno cvičím fyzioterapeutické cviky - tehdy ne. Potom denní režim a nejprve mě napadlo, že odpoledne si zacvičím. Ale ne. Po jídle jsem zjistila, že s plným břichem to nedám. Potom opět odpolední aktivity - nezlučujúce se s cvičení jógy. Tak už zbývá jen čas před večeří. Věřím, že to dám!

I jsem to tak udělala, jak jsem myslela. V následující den před večeří. Nahrávku jsem si pustila na počítači a začala jsem cvičit. Zvuk jsem dala na nejsilnější, ale i tak se nedalo skoro nic rozeznat, co Mirka na nahrávce mluvila. Cvičila jsem tak dobře, jak jsem věděla, ale byl z toho jen chaos. Zmatek v hlavě, a ani jsem si pořádně nevěděla připomenout na ten čtvrtý den, co jsme v pondělí vlastně cvičili. Čisté zoufalství mě popadlo. Měla jsem pocit vlastní nešikovnosti, navíc se mi na Mirkinu adresu vynořovaly nelichotivé myšlenky. Ve smyslu "rychlokurzu geniality". Druhý den mě bolel celý člověk a neměla jsem chuť řešit žádné cvičení. Řekla jsem si, že to nechám odležet a čas ukáže.

6. Tretia hodina

A ukázal. Přišel třetí pondělí a já jsem přišla do Kukačky. Byly jarní prázdniny. Tamní školka byla zavřená, a před vchodovými dveřmi se sbíral hlouček frekventantek. Nik neotvíral. Ani z Kukačky, ani ze školky. Nakonec jedna z čekatelek měla spásný nápad. Zazvonila na třetí zvonek - dále jiné firmy, působící v budově. A? Dveře se otevřely, my jsme mohli vejít a připravit se na třetí hodinu.

Bylo nás o pár méně, neboť některým plány zkřížili jiné události. No co - děje se i takové.

Nejprve Mirka prošla s námi naše zážitky z cvičení doma, jak se ohlásil hormony a vůbec, jaké máme pocity z cvičení. Mé pocity byly velmi silné a raději jsem je nešla ani rozebírat, neboť vše se nakonec ustálilo a já byla opět šťastnou a poměrně harmonickou bytostí. Nač to kazit vzpomínkami? Další dívky zmiňovali své mohutné pnutí a to, jaké problémy vlastně způsobily svým blízkým.

Poté jsme se dali do dokončení sestavy. Upřímně se přiznám i jsem měla načteny, že se bude cvičit ve svíčce, ale nějak jsem tomu nevěnovala nadměrnou pozornost. Nač i? Ale nyní šlo vskutku do tuhého.

Uvědomila jsem si, že ačkoli celoživotně svíčku miluji a cvičila jsem ji stovkykrát, ale v posledním období s ohledem na svou fyzičku jsem to nedávala. Mirka vysvětlila co a jak a vyzvala nás, abychom začali. Asi mnohé z nás byly v podobných rozpacích jako já, protože nás laskavě upozornila, abychom se nepodceňovali a nebránili si s tím v úspěšném pokroku v sestavě. A měla pravdu. Svíčku jsem dala "levou zadní". Co mě tedy upřímně potěšilo. Ale bylo to poměrně náročné cvičení a postupně jsem začala "vyhasínat". Ale posbírala jsem zbytek sil, trošku zaťala zuby a docvičila podle svých možností.

Poté následovala harmonizace. Pěkně vleže na zádech v uvolnění - a pracovali jsme s vedením energie vlevo - vpravo a nahoru - dolů. Bylo to báječné! Nic lepšího to nemůže vystihnout - báječně. Mirka to i vzpomínala, že je to zlatý hřeb programu. A byl!

Pak jsme se už pomalu rozloučili a zbývá už jen účast na té otevřené hodině, která je ještě součástí kurzu. A cvičení doma. Třeba opravdu cvičit. Cvičit a cvičit. Tak jak je to nejlepší pro každou. Žádný předpis, pouze procítění - že teď a prostě si to PŘÍPRAVEK.

Hormonální jóga

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.