Hudba pro duši

Doporučená meditační hudba

Doporučená k meditaci

Je velmi individuální, či meditujete vtichosti nebo za doprovodu hudby. yslím, že postupem času se to obměňuje. Pro velmi hlubokou meditaci, v níž člověk astrální cestuje, nebo se mluví s určitými magickými bytostmi, je samozřejmě meditace v tichosti nejlepší. V praxi, pak jak máme za sebou například 10 hodinový pracovní den a přistoupíme k meditaci, nám může meditační CD, nebo audiokniha poskytnout velmi dobré služby a může nám velmi pomoci, protože prostřednictvím nich se můžeme snadněji uvolnit, a tak snadněji "zpracovat" každodenní stres a tímto způsobem dostat tělo, mysl a duši opět do rovnováhy. Díky tomu se můžeme lépe koncentrovat na sebe samá a přiblížit se naší pravé přirozenosti.

V dnešní době máme k dispozici na výběr velmi velké množství meditační hudby,a proto bychom vám zde chtěli některé z nich doporučit. Ne každý typ meditační hudby vyhovuje každému, je pouze přibližný směr, podle kterého se můžeme řídit a nakonec se sami dle svého pocitu rozhodnout, která nám vyhovuje.

To, čím jsme dnes, je výsledkem toho, co jsme si mysleli včera.
Buddha
Deva Premal & Miten

Prvními umělci, které Vám doporučujeme, jsou Deva Premal & Miten. Mají velmi pěkné hudební kousky.

jako první, co bychom vám doporučili je „Gayatri mantra“, na druhém místě „Om Mantra (The Cosmic Yes)“, jakož i „Lokah Samasta“.

Deva Premal & Miten se zabývají jógou a spiritualitou již několik let a pokusili se nazpívat velmi pěkné indické mantry ttak, aby příjemně zněly i "západním uším". Mantry jsou většinou v sanskrtu je to posvátný jazyk Východu, který vznikl prostřednictvím zvuků, které obnovují čakry).

Důležité je, že i když nerozumíme určitým mantru, znějí překrásné. Samozřejmě, pokud máte zájem, tak na internetu si můžete vyhledat překlady těchto manter, abyste se seznámili s jejich významem.

ZDE si můžete koupit “Om Mantru (The Cosmic Yes)“ od Deva Premal & Miten na iTunes! ✔︎

A ZDE si můžete koupit “Lokah Samastu“ od Deva Premal & Miten na iTunes! ✔︎

Gayatri mantra

ZDE si můžete koupit“Gayatri mantru“ od Deva Premal & Miten na iTunes! ✔︎

Ludovico Einaudi, Mainz Chambers Orchestra & Günter Kehr, Jeff Beal & Nawang Khechog

Dále doporučujeme Ludovica Einaudiho. Od tohoto umělce je obzvláště jedinečné hudební dílo „Una Mattina“, jakož i „Fly“ a „I Giorni“. Ludovico mám velmi velké množství překrásné hudby a můžete si od něj s čistým svědomím zakoupit kompletní CD-čka a použít je jako dobrý základ k meditaci..

ZDE si můžete koupit “Fly“ od Ludovica Einaudiho na iTunes! ✔︎

ZDE si můžete koupit “I Giorni“ od Ludovica Einaudiho na iTunes! ✔︎

APokud někdo libuje klasickou hudbu, doporučujeme "Suite No. 3 in D Major for Orchestra, BWV 1068: II. Air " od Mainza Chambersa Orchestra & Guntera Kehra. Je to velmi pěkné hudební dílo, které vás velmi dobře přiblíží k vašemu vlastnímu "středu".

ZDE si můžete koupit „Suite No. 3 in D Major for Orchestra, BWV 1068: II. Air„ od Mainz Chambers Orchestra & Gunter Kehr na iTunes! ✔︎

Existuje samozřejmě ještě mnoho jedinečných kousků, jako například kousek od Jeffa Beala & Nawanga Khechoga - „Peace Prayer“. Je to velmi pěkná filmová hudba a prostřednictvím ní můžeme velmi dobře procítit atmosféru Tibetu a Dálného východu.

ZDE si můžete koupit “Peace Prayer“ od Jeffa Beala & Nawanga Khechoga na iTunes! ✔︎

Una Mattina

ZDE si můžete koupit “Una Mattinu“ od Ludovica Einaudiho na iTunes! ✔︎

Zephyr, Michael Silverman, Maok, Howard Shore & Annie Lennox, Hans Zimmer

Další jedinečné hudební dílo je od Zephyra a má název „Elegy“. Je to spíše i sborové dílo a je hrané na klavír. Tomu, kdo poslouchá rád Ludovica Einaudiho, sse bude líbit i toto od Zephyra.

ZDE si můžete koupit“Elegy“ od Zephyra na iTunes! ✔︎

Další pěkná klasická hudba, v níž jsou obsaženy modernější prvky, je od Michaela Silvermana „Pachelbel Canon in D - Acoustic Guitar Solo (Cannon, Kanon)“. Je to velmi harmonická píseň, která i když máme za sebou velmi náročný den, nás dokáže uklidnit.

ZDE si můžete koupit “Pachelbel Canon in D - Acoustic Guitar Solo (Cannon, Kanon)“ od Michaela Silvermana na iTunes! ✔︎

Další skladba, kterou doporučujeme je „Cestičku se otevíra“ od Maoka. Není nazpívaná v češtině, je to instrumentální melodie a je sestavena téměř výhradně z různých zvuků přírody, tak abychom získali pocit, že se skutečně nacházíme někde venku na louce nebo v lese.

ZDE si můžete koupit “Cestičku se otevíra“ od Maoka! ✔︎

Od Maoka oporučujeme i další nádhernou skladbu, která je velmi vhodná na meditace, a tou je “Naelin“.

ZDE si můžete koupit “Naelin“ od Maoka na iTunes! ✔︎

Velmi doporučujeme poslechnout si i hudební dílo „Into the West“ od Howarda Shorea & Annie Lennox, jakož i od Hansa Zimmera „A Way of Life“ a „Inception“ (Time).

Into the West

ZDE si můžete koupit“Into the West“ od Howarda Shorea & Annie Lennox na iTunes! ✔︎

A Way of Life

ZDE si můžete koupit “A Way of Life“ od Hansa Zimmera na iTunes! ✔︎

Indická klasická hudba
Hariprasad Chaurasia, Ali Akbar Khan, Pandit Jasraj

Dále doporučujeme indickou klasickou hudbu. Právě tato je určena na meditaci a duchovní rozvoj. Říká se, že Brahma jako hinduistické božstvo, byl zakladatelem této indické klasické hudby. Lidé k němu přicházeli a říkali mu, že jeho učení je velmi těžké a oni mu nerozumí, a zeptali se ho, jestli by jim nemohl pomoci vychutnat si ho a pochopit mu, a ještě se přitom nadále duchovně vyvíjet. Brahma údajně meditoval a vyvinul tento systém indické klasické hudby, která je velmi komplikovaná.

Je velmi mnoho různých kousků, jako u nás na západě Mor a Dull nebo jazzové posloupnosti. V indické klasice existuje nespočet RAG (určité postloupnosti), o znamená, když s tóny v melodii stoupáme, je povoleno pracovat jen s určitými tóny, a stejně tak je to iv opačném směru dolů. Stále je zadán jeden hlavní tón, jeden vedlejší tón a nejpoužívanější kombinace, které se následně hrají v rágovem kousku. Toto je vždy "základní kostra" jednoho díla, která je stále dodržována. Vše ostatní kolem ní vytváří pak už sám umělec.

Toto doporučení je jedním velmi specifickým směrem, tyto rágy nejčastěji začínají velmi pomalu, abychom se tak ponořili hlouběji do meditace, pak přichází na řadu bubnování a hudba nabývá postupně rychlejší tempo, které slouží k tomu, aby se při meditaci nepřešlo do spánkové fáze, což je při meditaci velmi důležité. Existují rágy pro různá časová období, jako je zima, rána, večery, atd.

Jedním z nejkrásnějších kousků, který se mně osobně velmi líbí je Pandit Hariprasad Chaurasia - „Raag Marwa“ a Ali Akbar Khan „Raga Basant Mukhari With Jogia: Alap, Jod, Jhala“. Existují celé CD-čka, které si můžete předtím poslechnout a pak se rozhodnout podle svého vlastního pocitu.

I když nejsme žádní velcí fanoušci zpívaných RAG, blíbili jsme si jednu odPandita Jasraja „Raga Bairagi Bhairav“.

Raag Marwa

ZDE si můžete koupit “Raag Marwa“ od Hariprasada Chaurasiu na iTunes! ✔︎

Raga Basant Mukhari With Jogia: Alap, Jod, Jhala

ZDE si můžete koupit “Ragu Basant Mukhari With Jogia: Alap, Jod, Jhala“ od Ali Akbara Khana na iTunes! ✔︎

Raga Bairagi Bhairav

ZDE si můžete koupit “Ragu Bairagi Bhairav“ od Pandita Jasraja na iTunes! ✔︎

Dále bychom vám tu rádi doporučili meditační hudbu od Mirabai Ceiba . Podle našeho názoru je nutností zejména pro fanoušky jógy a hinduistů. Ale i když nechcete mít nic společného s mantrami a modlitbami, meditační hudba od Mirabai Ceiba je velmi krásná. Vybrali jsme si například kousek Ong Namo a Gobind Hari. Velmi příjemné, velmi profesionální a uklidňující..

Zvuky přírody jsou také velmi léčivé. Ať už štěbetání ptáčků, bzučení včel nebo čmeláků, jakož i mořské vlny mají velmi příznivý vliv na celý náš imunitní systém!

Právě proto jsme i do střední části našeho meditačního mp3 začlenily různé zvuky přírody. Jsme součástí přírody a příroda nás může léčit! Meditační hudba by nás měla při tom podporovat.

Velmi doporučujeme i Internal Flight od Estas Tonne, ako aj 7.83 Hz: The Powerful Healing Frequency of Earth's Magnetic Field od PowerThoughts Meditation Club a Deep Healing Miracle Tone 528Hz od Solfeggio Frequencies 528Hz.

V případě, že máte sami oblíbené nějaké hudební díla, můžete nám je napsat Těšíme se na to, přičemž takto můžeme nabídnout i ostatním další ověřené doporučení a zároveň tak rozšířit náš seznam, aby si v něm každý našel "hudbu svého srdce".

Hudba a slova jsou sice zvuky, ale prostřednictvím nich je možné vytvořit i ticho, klid a pohodu.

Vystresovaný? Manažer? Vrcholový sportovec? Nabízíme vám na míru vyrobené stres management a meditační semináře!

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.