a magie

Šamanismus a magie

Z dnešního vědeckého pohledu se rozlišuje mezi šamanismem a magií v tom smyslu, že k šamanismu patří či jsou přiřazovány všelijaké rituály různých národů, které často spolu nesouvisí. Zmiňuje se tam o rozhovorech s duchy nebo léčení prostřednictvím rituálů. Šamanismus je ve skutečnosti rozšířen po celém světě od primitivních sibiřských národů až po národy na čínské nebo thajské hranici atd.

Rozdíl mezi magií je pak odůvodněn tím, že magie se zakládá více na křesťanské, židovské nebo i islamistické tradici. To znamená, že magie pracuje s mnoha svatými knihami. (Bible, Korán, Tóra) Využívají se v ní i síly různých andělů, například archanděla Gabriela. V magii je potřeba se toho hodně učit (tarotové karty, analogie, planety, astrologie, alchymie ...) a v šamanismu jde spíše o spontánní duchovní náhledy ve stavu transu. Toto striktní oddělení považujeme za nesmyslné. Ačkoli šamani obvykle nemají žádnou posvátnou knihu, techniky, které se používají v magii nebo šamanismu, jsou stejné. Existují i ​​šamani, kteří se odvolávají na buddhistické písma. Vždy jde o totéž a to o komunikaci s vyšším Já, komunikaci s duchy, duchovní vedení, které lze dosáhnout prostřednictvím různých stavů transu nebo meditací. .

Šamanizmus a mágia Oltár

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky I Skúsenosti

V každé kultuře existovaly lidé, kteří byli více disciplinovaní, aby v těchto stavech cítili určité jemné energie. Tito lidé převzali důležitou úlohu v různých společnostech z celého světa a byla to role duchovního vedení, duchovního léčení atd. Moderní mág Damien Echols vydal velmi úspěšnou americkou knihu o magii (High Magick).

S Strávil ve vězení 18 let a působením magie byl osvobozen, což mu my mágové věříme. Ve své knize popisuje v jedné části urbanistický šamanismus, který považuje za součást magie, a my to vidíme stejně. Tento druh šamanismu znamená přivolávání duchů z různých míst.

Damien žije v New Yorku, takže přivolává např. Duchy z Brooklynu a poté se zaměřuje na neobyčejné věci, které probíhají uvnitř i vně, aby získal odpovědi. V magii, stejně jako v šamanismu víme, že mnoho odpovědí získáváme právě ve stavu transu, během spánku a v meditaci.

Tyto vyšší síly a duchové se s námi snaží komunikovat prostřednictvím zcela obyčejných věcí, např. prostřednictvím motýla, jehož vidíme v netypickém ročním období nebo slunce začne svítit bezprostředně po modlitbě. V šamanismu se člověk snaží všímat různých znamení jak z vnějšího, tak i z vnitřního světa, aby získal duchovní odpovědi na různé problémy. Nejznámějšími knihami jsou pravděpodobně knihy od Carlose Castanedy, který také popsal takového mága nebo šamana Dona Juana a byl činný v Mexiku.

Jeho knihy se staly světoznámými. Podle našeho názoru je šamanismus součástí magie a tyto dva směry se navzájem dobře doplňují. V konečném důsledku jde vždy o stejný cíl. Úkolem je najít Vyšší Já a komunikovat s tímto Vyšším Já nebo anděly.IJde o pozorování a dívání se na svět z energetického a duchovního hlediska. Musíte správně využívat energetické vlivy pro sebe a pro ostatní a pochopit je. . Kdo má chuť na moderní šamanismus, doporučuji zde kurzy a kontakt s Daniel Giuliani-Official nebo schwingungsfeld.at.

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.