Ako byť zdravý a šťastný vďaka zdravej chrbtici

Rady pro hybnost páteře

Jak být zdravý a šťastný díky zdravé páteři

V dnešní době má mnoho lidí problémy s páteří. Z numerologického hlediska jsou to zejména lidé, kteří mají v datu narození číslo osm, ale týká se to i jiných lidí. Odráží se na ní nedostatek pohybu a sedavý způsob života. Při sedavém zaměstnání je oslabené břicho a namožená záda. Břicho je třeba posílit a záda zase uvolnit. Správné cvičení dokáže nejen předejít bolestem, ale je i zmírnit.

Všechny námi doporučené cvičení můžete provádět v pohodlí vašeho domova. Je lepší cvičit menší počet cviků a opakování technicky správné, se zaměřením na správné dýchání a úsměv, jak mnoho cviků a opakování, které jsou náročné a v konečném důsledku pro nás neefektivní. Doporučujeme cvičit každý den 15 - 20 minut. Jednotlivé cvičení můžete navzájem obměňovat. Jeden den si můžete zacvičit například Pozdrav Slunci, druhý denPět Tibeťanů, řetí den nějakou snadnější jogu nebo něco jiného

 • 1. Statický cvik na břicho (obrázek A) - hněte si na záda a nohy mírně pokrčte u kolenou. S nádechem mírně zvedněte trup a prsty obou rukou tlačte silně na stehna - kolena (viz obrázek). Jde tu o výdrž. S výdechem se vraťte do výchozí pozice a uvolněte celé tělo. Cvičení opakujte 3krát. Dýchejte přitom pravidelně a rovnoměrně..

 • 2. Hluboké dýchání a pomalý předklon (obrázek B), pomalý záklon (obrázek C) - hlubokým dýcháním uvolníte stres a pomůžete i svému zdraví. Většina lidí má tendenci dýchat příliš mělce. Doporučujeme proto soustředit se i během dne několikrát na hlubší výdech a uvědomovat si více svůj dech. Na začátku tohoto cvičení se postavte rovně s nohama mírně rozkročenýma na šířku ramen. S nádechem udělejte pomalý záklon a rozpažte ruky směrem nahoru (viz obrázek). S výdechem udělejte pomalý předklon a ruce nechte volně spadnout před sebe (viz obrázek). Při výdrži v pozici dýchejte normálně. Tímto cvikem si skvěle uvolníte krk..

 • Statický cvik na břicho

  Statický cvik na břicho

 • Předklon a záklon dělejte ale pouze do takové míry, jak je vám to příjemné! Nesnažte se o žádné extrémní pozice. Toto cvičení nedoporučujeme pouze v tom případě, pokud vás seklo. Tehdy je tento pohyb pro vás nevhodný!

 • Pomalý zaklon

  Pomalý zaklon

 • Pomalý předklon

  Pomalý předklon

 • 3. Dále doporučujeme cvičit cvičení Pozdrav Slunci (Surya Namaskara) nebo Pět Tibeťanů. Pozdrav Slunci je série 12 rytmických pohybů - jógových pozic. Tradičně se cvičí směrem ke Slunci a uctívá se jím duch Slunce. Při cvičení se snažte sladit svůj dech s pohyby. Celou sérii 12 cviků opakujte pomalu 1 až 3-krát. Toto cvičení slouží k aktivaci svalové hmoty, prospívá kloubům, šlachám a vazivo. Při 5 Tibeťanů opakujte každý cvik 3 - 5-krát (viz návod na cvičení). Pět Tibeťanů pomáhá obnovit rovnovážné proudění energie v těle. Při obou cvičeních nejde o žádné extrémní polohy, ale o uvolnění a pozornost na dech. Ideální je cvičit ráno. Nezapomínejte ani na úsměv, dobrou náladu a pozitivní emoce :-).

 • 4. Doplňky výživy - při problémech s páteří doporučujeme tyto doplňky výživy:

  a. Skeletin - podporuje růst a dobrý stav kostí, tvorbu pojivových tkání, pomáhá při bolestech kloubů a páteře. Doporučuje se i sportovcům při nadměrném zatěžování kloubů nebo lidem, kteří trpí nadváhou. Pomáhá při různých kloubních onemocněních, jako například revma, artróza a podobně.
  b. Revitae - detoxikuje a regeneruje organismus, podporuje regeneraci tkání, pomáhá při únavě, vyčerpání, stresu a harmonizuje naše hormonální a nervové systémy.
  c. Aloe Heat Lotion promašťující krém s hřejivým účinkem a vyváženým pH faktorem. Přináší úlevu od bolestí svalů, krční páteře, artritických kloubů, ztuhlého svalstva, svalových křečí, bolestí hlavy a napětí. Je vhodný i pro sportovce.
  d. Forever Freedom - má všechny vlastnosti čistého aloe vera gelu, ale je obohacen o síran glukosaminu a síran chondroitinu. Jsou to látky, které pomáhají udržet zdravou funkci a pohyblivost kloubů. Doporučuje se také jako prevence před příznaky stárnutí a opotřebování kloubů. Má sladkou pomerančovou příchuť.

  Kde si můžete zakoupit tyto produkty?

  Skeletin a Revitae od společnosti Energy si můžete koupit od nezávislých distributorů nebo přes oficiální stránky společnosti Energy. V případě zájmu o bližší informace nebo koupi produktů Energy můžete kontaktovat ij Darinku Strešňákovú telefonicky na čísle +421 (0)944 572 078 nebo e-mailem. Rada vám poradí a pomůže.

 • Aloe Heat Lotion a Forever Freedom od společnosti FLP si můžete koupit od nezávislých distributorů nebo přes oficiální stránky společnosti Forever Living Products. V případě zájmu o bližší informace nebo koupi produktů FLP můžete kontaktovat i Moniku Slivovú telefonicky na čísle +421 (0)902 734 483 nebo e-mailem. Rada vám poradí a pomůže.

  e třeba přečíst si k nim i informační letáky. Doporučujeme dodržovat předepsané dávkování a dávat si přestávky v užívání - 3 týdny užíváte daný přípravek a 1 týden máte přestávku. Důležité jsou i potraviny s vysokým obsahem vitamínů B a také vitamín C, D, K a vápnik.

  Pri bolestech páteře se na úlevu od bolesti používá také tzv. suché teplo. TTo znamená elektrický polštář, termofor nebo gelové polštářky, které se nahřejí. Elektrický polštář je nejlepší, protože se tam dá nastavit teplota a po 20 minutách se sám vypne. Nedoporučují se mokré procedury!

 • 5. Dýchání, pitný režim a úsměv :-) - dýchání je také podstatnou záležitostí. Je důležité zejména při stresu. Tehdy se zkracuje dech a organismus je velmi negativně zasažen nedostatkem kyslíku, ale i sníženým přísunem energie. Snažte se i víc usmívat a to i tehdy, když v daném okamžiku nemáte na to žádný důvod. Doporučujeme vám přečíst si i tuto knížku: Zkušenosti hlupáka, který našel klíč k úspěchu a zbavil se brýlí od Mirzakarima S. Norbekova. Cvičení na oči, které jsou uvedeny v této knížce můžete vynechat, ale cvičení na záda můžete také vyzkoušet a cvičit jejich namísto našeho bodu číslo 3. Videa na cvičení od Mirzakarima S. Norbekova najdete i na YouTube.

  Dôležitý je i správný pitný režim. Zaveďte si něco takového, jako každou hodinu dvě deci - nazdravie.. Máme na mysli čistou bezbublinkové vodu. Pokud je to možné, tak si ji můžete i navibrovať v této karafě s květem života, která slouží k vitalizaci vody a přidat do vody ještě kameny, jako například šungit, krištál a podobne.

 • 6. Spinální cvičení, plavání a lehčí jóga - při problémech s páteří doporučujeme provádět i spinální cvičení, plavat nebo se věnovat lehčí józe. Sestavy pinálních cvičení, které jsou vhodné na procvičení páteře najdete na internetu. Při plavání není vhodný styl prsa, při kterém máte hlavu nad hladinou, ale ideální je znak, abyste měli hlavu v jedné rovině s páteří. Z jógy doporučujeme například tyto cviky na chrbticu.

Okrem výše uvedených rad doporučujeme i meditaci. Doporučujeme meditovat podle našeho meditačního MP3 pro začátečníky, ale i pokročilých..

VAROVÁNÍ: okud bolesti přetrvávají delší dobu nebo jsou chronické, tak je třeba konzultovat je s lékařem a vyhledat odbornou pomoc. Naše doporučení nenahrazují lékařskou péči !!!

Autori Pavol Malenký / Monika Slivová

Tahle stránka neslouží na generovaní příjmú a ani tu nenájdete žádný služby, které by sme vám mohli poskytnout. Zdílíme tu jenom informace, kterí se liší od informací, kterej sou uvedené v mainstreamových medií.

Doporučení pro zdraví uvedené na této webové stránce nenahrazují návštěvu lékaře! Obsah webové stránky slouží výhradně pro informační účely. Meditace a užívání doplňků výživy je na vlastní nebezpečí a na vlastní riziko. Firma neodpovídá ani přímo ani nepřímo za škody jakéhokoli druhu, které byly způsobeny informacemi, které jsou zde uvedeny.

Vystresovaný? Manažer? Vrcholový sportovec? Nabízíme vám na míru vyrobené stres management a meditační semináře!

Hudba a slova jsou sice zvuky, ale prostřednictvím nich je možné vytvořit i ticho, klid a pohodu.

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.