Ako sa naučiť rozpoznávať dobré od zlého

Meditace na rozpoznání

Motto: Jak se naučit rozpoznávat dobré od špatného

Určitě jste se alespoň jednou v životě setkali s touhou vědět, jak události kolem sebe rozlousknout tím správným způsobem. "Bože", zní zas a znovu v každém z nás. "Co mám udělat, aby to bylo správné? Správné pro celek, správné pro mě ?! "

Úvaha:

Kolik času a energie promarníš pouze proto, že si nedopřeješ čas nebo se neobtěžuješ uklidnit se a počkat na Mě! To je tajemství úspěšného řešení každé situace. Co kdyby sis to odzkoušel v praxi, aby si zjistil, jak to funguje? Zatímco si něco sám nezkusíš a neověřiš, bude to pouze teorie. Tento život je velmi reálný a velmi praktický. Je to život činu. Není na něm nic teoretické, ale je na tobě, abys pro to něco udělal, aby si zjistil, jestli to je opravdu tak. Denní světlo je tady, ale dokud neroztáhneš záclony, budeš potmě. Voda je ve vodovodu, ale pokud neotočí kohoutkem, nebude téci. Jídlo může ležet před tebou na talíři, ale dokud si ho nedáš do úst a nesníš, nic z něho nebudeš mít. Tak se do toho ihned dej.
Eileen Caddy

Z praktického hlediska je zde otázka, jak vskutku rozlišit CO JE DOBRÉ a CO JE ŠPATNÉ, jak na to? Velmi často se v reálném životě potřebujeme vědět rychle a vhodně rozhodnout, aby se situace vyvíjela správným způsobem. Není nikdo důvěryhodný při nás, aby přikývl a řekl: "Děláš to dobře, jdi dál tímto způsobem!" A pokud se rozhodnu správně, dokážeme pomoci sobě i okolí, ba i všemu dění.
ehdy také potřebujeme mít informaci o tom, že ta jiná možnost je zcestná a špatná. Je dobré být si vědom výše uvedeného citátu a přijmout existenci Boha, a jeho péči o nás. Opravdu je systém, který se vyplatí znát a používat v praxi, pro získání vlastní úspěšné cesty životem. Naučit se vědomě rozlišovat dobré a špatné. Není to tak, že jsme vydáni napospas osudu a třeba hrát hru POKUS - OMYL - POKUS - VÝHRA. Je to o vědění, že opravdu toto je dobré a správné - a toto je špatné a nesprávné. A to, že jsme se rozhodli správně je vidět a výsledek je nesporný a VŽDY mnohem lepší, než jsme očekávali.

Nuže je zde velké pole působnosti, ne někde mimo nás, ale přímo tady v sobě. Hledání a nalézání cesty ke své podstatě.
Nejjednodušší a nejúčinnější způsob naučit se rozlišovat je právě v meditaci. V hlubokém ponoření se do svého nitra, do ticha a tmy. Jen vnímat sebe a ten pocit z meditace. Je to o hlubokém klidu a vyrovnanosti, a z toho prameníci čisté radosti. Uvědomění si tohoto pocitu je zásadní. Ten hluboký mír, který se rozprostře a rozšíří v nás, dává pocit blaha, které nelze nahradit ničím.

meditace na Rozpoznání

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky Zkušenosti

To ponoření se do svého nitra, je jednoduchá technika. Jako všechno, co je technicky možné, dá se naučit. Pokud někdo říká: "Ne, to se nedá!", Neberme mu jeho poznání a přístup k celému. Je to jeho poznání a přístup. Pokud se Bytost rozhodne, že TO zvládne, najisto to zvládne.
Pokud tedy procítíme to blaho, už víme od čeho se máme "odrazit". Tento vnitřní pocit dobra e ukazatel = hodnota, se kterou se naučíme pracovat. Je nezaměnitelná a je NAŠE! Nelze to zaměnit za chvilkové nadšení z nějakého zážitku, nebo okouzlení z věci. To se velmi rychle vytratí a nahrazuje ho pocit prázdnoty = nenaplněnosti. Obvykle přichází doslova touha po náhradě ztraceného něčím jiným. Víceméně "vzácným", a opět chvilkovým potěšením. Jasně vidíme, že to nemá nic společného s trvalým pocitem blaha, které jsme našli jako techniku ​​v meditaci. K upevnění této schopnosti je důležité dělat ji při každé meditaci a přirozeně ji začít používat v životě. Je to vskutku dobrý nástroj pro rychlé a správné rozhodování se. Pokud ho však nepoužíváme, nebo jen sporadicky, nerozvíjí se a neukázal nám to, co potřebujeme vědět.

Protipól dobrého – ZLO - lze naštěstí odhalit ještě snadněji jak zjistit, jestli je to co dělám je správné. Prostě na zlo jste citliví okamžitě. Pokud nastane něco špatného, ​​rozhostí se pocit vyčerpanosti, bolest hlavy a směs nepříjemných pocitů v celém těle.

Signál natolik zřetelný, že není možné si ho nevšimnout. Tehdy platí jediné: zásadně přerušit danou činnost a jít od všeho aktuálního dění PRYČ. Ne vždy se to dá udělat. Chce to rozhodnost a odvahu jednat.

VYUŽITÍ PRO PRAKTICKÝ ŽIVOT:
Technika se dá používat při různých situacích. Samozřejmě začínáme používat nejprve v jednodušších a méně akutních událostech. Vždy je lepší začínat s nácvikem při tzv. maličkostech a dá se reálně ověřit, jestli jsem porozuměl tomu svému tichému hlasu, co mi šeptal a současně jsem vnímal ten pocit blaha. Na základě toho jsem si zvolil své ANO. A to, co následovalo se ukázalo být SPRÁVNĚ.
Pokud byly vnitřní pocity nepříjemné a jednalo se ozlo, volil jsem podle vnitřního přesvědčení NE. Následuje přirozeně STOP pro další pokračování v řízení. Výsledek také ukáže, že jsem se rozhodl SPRÁVNĚ.
Teprve později, když se tato technika osvědčí a zevnitř ji přijmeme, postupně přecházíme k náročnějším a těžším rozhodnutím. Prax dělá mistra!

Takže, jednoduše řečeno - pokud vnímám:
- tu klidnou pohodu a uvolnění - získávám ANO
- pokud cítím tlak a strnulost ve svém nitru - získávám NE.

Meditace na rozpoznání

Cítíte se frustrovaně, bez motivace, bez energie a nevíte proč? Takové pocity často pramení z určitého vzorce chování, trendů nebo určitého stereotypu, kterým se poddávají, aniž jsme si toho všimli. Tyto vzorce chování a stereotypy víme změnit a ovlivnit tak, abyste vědomě ovlivňovali svůj život více pozitivní než negativní. Můžete dosáhnout všechno, pokud do toho vložíte svého ducha a své srdce. A my vám s tím pomůžeme!

Hudba a slova jsou sice zvuky, ale prostřednictvím nich je možné vytvořit i ticho, klid a pohodu.

Vystresovaný? Manažer? Vrcholový sportovec? Nabízíme vám na míru vyrobené stres management a meditační semináře!

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.