s vyšším já

Meditace

s Vyšším Já

Tato meditace je zaměřená na Vyšší JÁ. Vyšší Já je naše duše. Nedá se definovat, kde je, ale nejvíce se nachází v oblasti našeho srdce. Skrze sedmou čakru se srdce spojuje s Vyšším Bohem. To znamená, že když hadí energie z naší kostrče vystoupí skrze naše čakry nahoru do 7. čakry, naše Já, které je v našem srdci, se dokáže potom dalším kanálem spojit skrze tuto 7. čakru s Vyšším Já. Sedmá čakra se tedy otevře nebo se srdeční čakra spojí se sedmou čakrou. Do jaké míry je potom ono spojení silné a otevřené, do takové míry daný člověk komunikuje s Vyšším Já. Vyšší Já se nám snaží pomáhat. Tichým, vnitřním hlasem, intuicí, se nás snaží vést po správné cestě. Nepotřebujeme ho prosit o pomoc. Vyšší Já tu stále je a snaží se s námi komunikovat. To jediné, co potřebujeme, je dostat se do rovnováhy. To znamená, pokud je naše mysl zaměstnaná různými strachy a různými myšlenkami, potom nám Vyšší Já sice posílá signály, ale ty jsou překryty těmito jinými věcmi, strachy a myšlenkami.

Smyslem meditace je rozpoznat, který hlas je naše Vyšší Já, a který ne. A samozřejmě utišit naši mysl, abychom slyšeli toto Vyšší Já.

V této meditaci se vydáme na dalekou cestu, potkáme se s naším Vyšším Já a poděkujeme mu za jeho pomoc.

Vyšší Já

Image © sstresnakova I pmalenky

Nyní si řekneme buď nahlas nebo pouze v mysli naše 3 mantry a každou z nich si povíme třikrát. Tyto 3 mantry používáme proto, že nám Mistr Buschido posílá duchovní vyšší energii, která nám pomůže uklidnit naši mysl a lépe procítit hlas našeho Vyššího Já.

3 x Nome ten Buschido Tischami
3 x Namaste Abrahám
3 x Namaste Jeremias

Nyní se soustřeďte na svůj dech. Udělejte tři hluboké nádechy a výdechy. Nadechujte se pomalu nosem a vydechujte pomalu ústy. Při nádechu si představujte, jak do vás vstupuje pozitivní energie a při výdechu jak vás naopak negativní energie opouští. Ještě jednou. Zhluboka se nadechněte nosem a vydechněte ústy. Nadechněte se zhluboka nosem, vydechněte ústy a pomalu zavřete oči…

Dýchejte pomalu a zaměřujte pozornost na svoje tělo. Teď se soustřeďte na tvář, oči, uši, nos a ústa. Uvědomte si napětí, které v nich cítíte. S každým výdechem toto napětí pomalu uvolňujete stále víc a víc. Uvědomte si toto uvolnění ve všech částech tváře. Toto uvolnění se začíná šířit celým vaším tělem. Uvolněte si krk, ruky, hrudník, břišní dutinu, pánev, stehna, kolena a celá chodidla. Vnímejte svůj uvolněný stav. V tomto uvolněném stavu chvilku setrvejte a zaposlouchejte se do tónů hudby…

Cesta

Foto © mstresnak I pmalenky

Poslouchejte moje slova, cítíte hmotnost svého těla, a prochází vámi hluboké uvolnění. Stále víc a víc máte pocit, jako byste neměli svoje tělo.

Teď si představte, že kráčíte po lesní cestičce. Jdete stále rovně. Všude okolo slyšíte štěbetání ptáčků a v dálce slyšíte vábivé šumění vodopádu. Na chvilku se při něm zastavte a vychutnejte si ten okouzlující pohled. Je to krásný, nepopsatelný pocit.

Teď si uvědomte nějakou svou negativní vlastnost, nějaký svůj strach nebo něco, čeho byste se chtěli zbavit. Snažte se ti vizualizovat a procítit. Teď si představte, jak tato negativní vlastnost nebo strach od vás odchází a rozpouští se ve vodopádu. Představte si sami sebe, jak byste chtěli v nějaké ideální situaci reagovat, jak reagujete beze strachu, jak strach nemá nad vámi už vůbec žádnou moc. Představte si, že tato ideální situace je ve formě anděla, který se nyní s vámi spojí a pomůže vám. Ztotožněte se s tímto andělem. Představte si, jak se cítíte beze strachu nebo bez té negativní vlastnosti. Postupně si uvědomte, jak z vás spadla veškerá tíha, cítíte se lehce a svobodně. Teď si uvědomte, jak se vaše srdce plní láskou. Vše okolo vás je v dokonalé harmonii.

Po pravé straně vidíte cestičku, která vede k nějaké budově. Teď se vydejte tímto směrem. Tato budova představuje chrám Vyššího Já. Pozorně si všímejte všeho okolo sebe. Po jaké cestě kráčíte, co všechno je okolo vás, jaké stromy, květiny… Přibližujete se k němu stále víc a víc. Jak se k němu pomalu přibližujete, všímejte si každého detailu, každé maličkosti. Všimněte si, jak tento chrám vypadá, jakou má barvu, tvar, z čeho je postavený, jaká má okna, dveře, co se nachází okolo něj… Představte si ho do nejmenších detailů. V tomto chrámu potkáme vaše Vyšší Já.

Přicházíte k chrámu a stojíte přede dveřmi, ze kterých vychází příjemná záře. V tomto chrámu možná potkáte i někoho jiného. Může to být váš duchovní průvodce, nějaká osoba, věc nebo symbol. Teď otevřete pomalu dveře a vstupte do chrámu, který je naplněný bílým světlem. Všimněte si, jak vypadá a snažte se zapamatovat si každý detail. Teď se rozhlédněte okolo sebe. Všimněte si, kdo vás přivítal, kdo tam na vás čeká… Obejměte se s každým, koho tam potkáte. Všímejte si všeho okolo sebe, vnímejte vůni, světlo, zaposlouchejte se do tónů hudby…

Teď vás nechám v tomto chrámu na chvilku samotné, a když uplyne dostatečně dlouho doba, znovu se ozvu.

Pomalu je čas odchodu. Podívejte se svému vyššímu Já do očí, poděkujte mu za to, že stojí při vás, je stále s vámi, obejměte ho a rozlučte se s ním. Rozlučte se i se všemi osobami, které jste tam potkali. Teď vyjděte ven z chrámu a zavřete za sebou dveře. Naposledy si ho pozorně prohlédněte a znovu si všimněte, jak tento chrám vypadá, co se nachází okolo něj… Vykročte po cestě, kterou jste přišli, a vraťte se nazpět k vodopádu. Pozorně si všímejte všeho okolo sebe. Přicházíte k vodopádu. Na obloze svítí nádherný Měsíc. Otočte se směrem k vodopádu, rozpažte ruce a užívejte si tento nádherný pohled. Teď vykročte nazpět na lesní cestičku, kterou jste přišli. Před sebou vidíte nádherné bílé světlo, které svítí přímo na vás. Přibližte se k němu a nechte se jím pohltit. Celé vaše tělo zaplavuje bílé světlo. Pomalu se budeme vracet nazpět do přítomnosti.

Máte pocit, jako byste se vrátili z dlouhé cesty. Vaše tělo a duše jsou obklopené silou, světlem a energií. Jste plní lásky.

Soustřeďte se na svůj dech. Udělejte tři hluboké nádechy a výdechy. Nadechněte se zhluboka nosem, vydechněte ústy. Ještě jednou. Hluboký nádech nosem a výdech ústy. Zhluboka se nadechněte nosem, vydechněte ústy a poamlu otevřte oči.

Těšte se a rozdávejte dále lásku, světlo a pokoj, který jste prožili v meditaci.

Přeloženo ze slovenského originálu: Meditácia s Vyšším Ja
Autoři: Pavol Malenký a Monika Slivová

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.