Bila Magie

Duchovní filmy Co stojí za shlédnutí?

Duchovní filmy

Doporučení

Právě v těchto tmavých měsících, jako jsou leden a únor, kdy se člověk sám sebe ptá, co by mohl ve večerních hodinách kromě sledování televize dělat, vám doporučujeme, abyste si prohlédli tyto duchovní filmy. Slouží i jako motivace.

Chatrč

Další film, který vám doporučujeme je „Chatrč - v níž se tragédie konfrontuje s věčností“. Zde je jedna pěkná recenze od jedné klientky:

Poslechla jsem tvou radu a podívala jsem si film “Chatrč“ a tento film na mě hluboce zapůsobil. Vzala jsem si k srdci jeho nejdůležitější poselství a  neustále si je v duchu opakuji:

- Bůh je všude
- milovaná mohu být až tehdy, když mám ráda sama sebe
- nemám právo soudit jiných
- musím odpustit
- budoucnost může začít až tehdy, když je člověk v harmonii se sebou samým a osvobodil se od své minulosti
- všechny rány osudu mají v našem životě určitý význam a přemění se na něco pozitivního a překrásné

Již delší dobu jsem si vědoma toho, že to, proč právě Ty jsi vstoupila do mého života má svůj smysl a jsem za to nesmírně vděčná.

Přes víkend jsem si vypnula svůj mobil a ještě několik dní ho nebudu používat. Takže Ti k tomu nebudu moci nic říci, zda se dostavily nějaké změny. Dělá mi dobře zabývat se sama sebou a pomáhá mi to soustředit se na mou budoucnost.

Pokud je XY určen pro mě, tak potom si sám a s tvou pomocí, ale ne proti své vůli, najde svou cestu do mého života (budoucnost může začít až tehdy, když pustíte minulost).

Vím, že si vždy po mém boku (Bůh je všude) a děláš všechno, co je v tvých silách, abys mi pomohla. Věřím Ti.

Uvědomila jsem si, že musím mít trpělivost a víru a  všechno bude tak, jak má být.

ZDE si můžete koupit tento film! ✔

Zimní příběh

Obsah filmu “Zimní příběh„: Zimný příbéh je film o lásce s množstvím duchovních náhledů. Příběh je založen na jednom mladém muži, který žije v Americe. Jeho rodiče ho jako malého odvrhli, a tak vyrůstal na ulici. O tohoto malého chlapce se staral jeden démonický člověk nebo lépe řečeno, využíval ho, a tak se z něj postupně stal zloděj, a to nejlepší široko daleko. Jednoho dne se to v něm zlomilo a už více nechtěl pracovat jako zloděj a škodit jiným lidem. Na to se tato démonická postava na tohoto chlapce rozzlobila a pokusila se ho zabít. V momentě, jak se tak mělo stát, pomohl tomuto chlapci utéct mystický bílý kůň, který se před ním z ničeho nic objevil.

Když chlapec odešel, zajel ke svému nevlastnímu otci, který byl starým indiánům. Jeho nevlastní otec ho vylovil z vody a následně se o něj začal starat. Řekl mu, že anděli přicházejí na svět v určitých podobách, například i v podobě bílého koně, by tak lidem pomohli naplnit jejich pozemské poslání, a že se má tímto koněm nechat vést. Tento mladý chlapec měl u sebe ještě několik drobností od bohatých lidí, které okradl a chtěl opustit toto okolí, jakož i město. Bílý kůň ho však zavedl ještě k jednomu domu, ale chlapec nevěděl proč. Jak překročil práh tohoto domu, tak ho najednou zahlédla jedna mladá žena, která byla smrtelně nemocná. Jelikož byla tak vážně nemocná, tak neměla z tohoto chlapce žádný strach. Zloděj se s touto mladou ženou spřátelil a zamiloval se do ní. Dozvěděl se o tom zloduch a chtěl tuto mladou ženu zabít, ale zloději se s ní podařilo uprchnout a uprchli spolu až na druhý konec města, kde tento zloduch už neměl přístup.

Proto si objednal nájemného vraha, který by tuto mladou ženu zabil, což se mu bohužel podařilo. Chlapec už pak nechtěl víc žít, vyzval padoucha na souboj, a ten ho následně shodil z vysokého mostu. Chlapec nějakým záhadným způsobem přežil a vyplul v úplně jiné časové linii, tak říkajíc v přítomnosti.

Tento příběh se odehrával přibližně před 100 lety, což on sám nevěděl pochopit. Na mnoho věcí si nevěděl vzpomenout. Když pak někoho našel, zdálo se mu, že toto malé dítě je jako kdyby reinkarnací jeho poražené mladé dívky. Toto malé děvčátko bylo také vážně nemocné. A i tentokrát se pokusil toto nemocné dívka zachránit. Nicméně zloduch, démonická bytost nezemřel a podobně jako on, žil i po těch 100 letech. Zjistil, že tento chlapec stále žije, čemu vůbec nerozuměl a pokusil se ho znovu zabít..

Konec vám nyní ještě nechceme prozradit. Film samotný je propletený množstvím pěkných dialogů a říká nám, že áska vítězí nad životem, nad smrtí, a že přechází z jednoho života do druhého..

ZDE si můžete koupit tento film! ✔

Zde je ještě pár citátů z tohoto filmu:

Osud volá každého z nás. Za naším světem se nachází svět, ve kterém jsme všichni propojeni jako součást většího plánu, který námi hýbe. Magie je všude kolem nás, musíte se jen lépe podívat. Jen se dívejte. Dívejte se pozorně. Protože ani samotný prostor a čas nejsou tím, čím se zdají být.
Vše je jeden velký tanec a každý z nás v něm hraje svou roli. Když ji splníme, tak pak se dostaneme všichni do nebe .. ..a staneme se hvězdami.
Cesta pokojného bojovníka

První film je adaptací knihy Dana Millmana - "Cesta pokojného bojovníka". Knižní předloha k tomuto filmu byla velmi úspěšná a jde v něm o životní příběh samotného Dana Millmana, který jako student a úspěšný gymnasta potkal neobyčejného muže, který mu kompletně změnil jeho život. Tento muž byl zasvěcencem s velmi vyspělou duší, která Dana postupně a pomalu vedla po cestě k sobě samému, a to ve smyslu pochopení a prožití svého vyššího Já a toho, co je v životě důležité. Vedl Dana po cestě, na níž se mohl všechny tyto věci naučit s tím, že mu ukázal, která duchovní cvičení vedou k moudrosti.

Kniha, stejně jako i film, je propletena množstvím vtipných příhod a velmi dobrými rozhovory, v nichž jsou předávány dále zřejmé hluboké pravdy. Tento film se samotné knize velmi přibližuje. Je to o tom, jak Dan potkal tohoto muže a ukazuje, jakou měl k němu zpočátku antipatii. Poté, co měl Dan vážnou nehodu, mu tento muž pomohl znovu se uzdravit a ukázal mu, jak toho může dosáhnout mnohem víc, než si sám dokázal vůbec představit.

Doctor Strange

Další film se jmenuje "Doctor Strange" a byl před nedávnem i v kinech. Je to spíše takový fantastický film, propletený vtipnými dialogy a pravdami. Příběh je o velmi úspěšném chirurgovi, který je ale také velmi tvrdohlavý, až arogantní. Jako takový byl jedním z výjimečných expertů v oblasti chirurgie, a to až do dne, kdy přežil autonehodu s těžkými následky.

Tato nehoda způsobila to, že jeho ruce a prsty byly poškozeny do takové míry, že po zotavení již nemohl dále pracovat jako chirurg. Toto byl pro něj velký šok, a proto se u svých kolegů a specialistů snažil podstupovat další operace, aby mu tak znovu napravili jeho ruce. Se skutečností, že již nemůže pracovat jako chirurg se nedokázal smířit a nechtěl to jen tak jednoduše akceptovat. Během jeho návštěv u fyzioterapeuta se u něj projevovala jeho arogance a jeho ego, fyzioterapeut mu na to odpověděl, že nic není nemožné, a že by se měl přinejmenším pokusit o další trénink svých rukou.

Strange ho poslouchal a zeptal se ho na pacienta, který navzdory všemu a všem začal znovu chodit. Fyzioterapeut mu poslal spis tohoto pacienta. Poté, co si Strange přečetl tento spis a nemohl uvěřit tomu, jak tento muž vůbec dokázal znovu chodit, protože z medicínského hlediska to vypadalo nemožně, začal tohoto muže hledat. Strange ho našel během toho, jak hrál basketbal a zeptal se ho, jak to dokázal. Tento muž mu řekl, že jel do Nepálu za vysoce postaveným guru, a ten ho uzdravil.

Strange se okamžitě vydal do Nepálu a potkal tam jistou mistryni, u které se také naučil, že toho existuje mnohem víc, než si dosud myslel. Zde se osud Strange mění.

ZDE si můžete tento film přehrát! ✔︎

Malý Buddha

Jedním z nejkrásnějších a nejznámějších duchovních filmů je "Malý Buddha". Je to filmová adaptace příběhu Buddhy, v níž se hledá následovník Lámy, a kde se pro tento účel vyberou 3 adepti-děti. V tomto filmu je krásně znázorněno nalezení nového Lámy a film jako takový je plný buddhistických moudrostí.

Buddha žil mnoho let před Kristem. Byl prvním synem velkého krále. Už jeho narození provázelo mnoho posvátných znamení. Jeden svatý muž jednou předpověděl, že tento chlapec zachrání svět a pomůže lidem najít jejich pravé Já. Jeho otec zakázal, aby jeho syn dostal náboženské vzdělání. Nejprve se z něj pokusil vychovat nejlepšího krále a bojovníka. Stal se také nejlepším vojákem a učencem ve svém království. Když měl 30 let, ženu a děti, vyšel ze svého královského paláce a potkal jednoho starého muže, jednoho nemocného a jednu spálenou mrtvolu. Teprve tehdy uviděl tu nesmyslnost. Každý z nás jednou zestárne, bude nemocný a zemře. Lidský život s tolika utrpeními pro něj neměl žádný smysl. Odešel, našel si mnoho různých učitelů a učil se svatá písma a spiritualitu. Všechno jím bylo odmítnuto.

Mnoho let pak meditoval v lesích, dokud nedosáhl osvícení a nenašel svou zlatou střední cestu. Říká se, že těsně před jeho osvícením pochopil tu střední cestu takto: Učitel hudby vedl člun na řece, když on meditoval a poslouchal, co učitel říká svému žákovi: "Když přitáhneš strunu příliš, praskne. Když ji příliš povolíš, struna nebude hrát. Mistrovství spočívá v tom, všechny struny natáhnout tak akorát, aby měly přesný tón, aby všechny tóny byly v harmonickém souzvuku." On to pochopil tak, že zlatá střední cesta není žádný extrém, ale sama o sobě vede ke správnému cíli, neboli k osvícení. Od té doby, co praktikoval zlatou střední cestu, došel k osvícení.

Film se odehrává v moderní době, v níž byli hledáni lámovi nástupci. Zjistilo se, že ve všech třech dětech, které byly nalezeny, se nacházela lámova duše. To znamená, že Láma integroval svou duši najednou do tří lidí, protože na tomto světě je příliš mnoho úkolů. Film paralelně zobrazuje starověké Buddhovy příběhy, stejně jako nové příběhy, o uprchlících z Tibetu nebo o hledání duše zesnulého Lámy a další obrazy z buddhismu.

Celestinské proroctví

Další film, který bychom vám rádi doporučili, se jmenuje "Celestinské proroctví" podle stejnojmenné knihy. Jde zde o spisy, prastaré rukopisy, které jsou nalezeny v Peru a obsahují tajné zprávy, které se pokouší rozluštit jeden americký výzkumník. Samozřejmě, že o tento nález projevila velmi velký zájem i tamní armáda a různé náboženské síly a snaží se tento objev zatajit, protože by to způsobilo renesanci a další duchovní rozvoj člověka.

Ta nejdůležitější část však ve filmu nebyla ukázána, a proto vám zde doporučujeme, abyste si přečetli i samotnou knížku. Jde tam o to, jak mohou lidé čerpat energii od jiných lidí, kde cílem je dostat lidi do subtilního rozpoložení, a tím se snažit odčerpat jim energii. Ve filmu je to jen naznačeno, ale dál se to již podrobněji nerozvádí.

ZDE můžete shlédnout tento film online! ✔︎

Tajemství (The Secret)

Jeden z nejdůležitějších filmů, který byste měli na své duchovní cestě vidět, je film "Tajemství" (The Secret). V tomto filmu je ukázáno, že každý už sám v sobě nosí možnost, jak si vytvořit svou vlastní realitu. Mluví se tam o tom, že v podstatě každý člověk si svými myšlenkami stojí sám v cestě ke svému štěstí, spokojenosti a prosperitě.

ZDE můžete shlédnout tento film! ✔︎

Nedotknutelní

Jeden velmi pěkný film, který nemusí přesně zapadat mezi duchovní filmy, jsou "Nedotknutelní". V tomto filmu je s velkým srdcem znázorněno, že člověk by si měl užívat svůj život a měl by o něm přemýšlet a popřemýšlet o tom, jak se může těšit z každé situace. Příběh vypráví o paraplegikovi (vozíčkáři, který má ochrnutou páteř), který má dostatek peněz na to, aby si dokázal zajistit domácí léčbu a o černochovi, který si hledá práci a dostane u něj místo ošetřovatele, ačkoli tuto práci sám nechtěl.

Navzdory všemu tato kombinace pasuje a z obou se stanou dobří přátelé. Takto se u obou změní jejich pohledy na život a rozšíří se jejich obzory.

ZDE můžete tento film shlédnout online.

Milionář z chatrče

Další film "Milionář z chatrče" je z Indie a pojednává o dvou osiřelých bratrech, kteří uprchli ze sirotčince a všemi možnými prostředky se pokoušejí prorazit v životě. Jeden z těchto bratří se v sirotčinci zamiloval do jedné dívky a tuto dívka začal hledat, dokud ji nenašel. Bohužel se však dozvídá, že bydlí u jednoho drogového dealera. Na začátku filmu je ukázána scéna, jak se jeho bratr přihlásil do soutěže "Chcete být milionářem" a byl jen krůček od nejvyšší výhry, až do chvíle, kdy ho zatkla policie, protože nikdo nevěřil tomu, že opravdu zná všechny odpovědi a mysleli si, že je to podvodník. Film ukazuje, jak již dříve znal odpovědi na tyto otázky a měl s nimi spojené určité zážitky, a proto dokázal na tyto otázky i odpovědět. Policie mu nakonec uvěří a pustí ho na svobodu a on nakonec vyhrává ten slíbený milion. Tento film je o životě, smrti a lásce, a skutečnosti, že hlavní protagonista věřil svým schopnostem, věřil sám v sebe, a nikdy se neodchýlil od své životní cesty, ačkoli ho měli všichni za blázna.

ZDE můžete shlédnout tento film! ✔︎

Na Hromnice o den více

Jedním trošku starším, ale vtipným filmem je film "Na Hromnice o den více". Zde jde o muže, který se v důsledku svého vlastního arogantního chování tak říkajíc sám "zaklel", a každý den prožívá ten samý den znovu a znovu. Ze začátku se snaží zažívat všechny možné negativní věci a pociťuje při tom pouze prázdnotu, ačkoli ví, že každý den (nakolik se každý den odehrává přesně stejně) tím může ovlivnit chod věcí, protože to dokáže předvídat. Nakonec se rozhodl chovat úplně jinak, a protože byl zamilovaný do jedné ženy, tak se rozhodl konat dobré skutky, aby ji pak mohl získat.

Vždy se ocitne na místě, kde se dějí špatné negativní věci, aby tak pomohl ostatním lidem a zachránil jejich životy, a tím, že tento jeden den, který se stále opakuje, byl nyní vyplněn samými dobrými skutky, mohla být tato jeho kletba prolomena, a tím pádem mohl získat srdce své milované.

ZDE můžete shlédnout tento film! ✔︎

Než si pro nás přijde

Jeden vynikající film, který vám doporučujeme, se jmenuje "Než si pro nás přijde". Tento film je o 2 mužích, kteří jsou nevyléčitelně nemocní. Jeden z nich je velmi moudrý a vnímavý, a ten druhý je velmi bohatý a povrchní, a nenávidí lidi kolem sebe. Oba leží na stejném oddělení, a když musejí být spolu v jednom pokoji, tak se při vzájemném rozhovoru sblíží, což oba z nich pozitivně ovlivní.

Jelikož oba vědí, že brzy zemřou, mají připravený seznam věcí, které by chtěli ještě jednou udělat, aby tak mohli v klidu odejít z tohoto světa. Je to film s hlubším významem, který ukazuje, co je v životě opravdu důležité, a na čem záleží.

Rámájana

Další naše doporučení se týká animovaného filmu. Film se jmenuje "Rámájana" (Rámájana - legenda o princi Rámovi). Tento film pojednává o životě Rámy. V originále je tento příběh obsažen na více než dvaceti tisících stranách, ale samotný film tomuto příběhu neubral nic na jeho původní kráse. Ráma se narodil jako dokonalý člověk a to, jak žil a jednal, je příkladem pro nás všechny, jak bychom se měli správně vyjadřovat a jednat.

Tento film je plný moudrosti a radosti, a obsahuje mnoho duchovních aspektů, a slouží jako vzor pro všechny ty, kteří berou meditaci opravdu vážně. Pro tyto lidi je tento film jako stvořený.

Hovory s Bohem

Další dobrý film, který bychom vám rádi doporučili, se jmenuje "Hovory s Bohem". Tento film vznikl na základě velmi populární autobiografické knihy Neala Donalda Walsche se stejnojmenným názvem. Pojednává o tom, jak se k těmto rozhovorům dostal. Film začíná havárií, při které se Neale vážně zraní, přijde o svou práci a padne na úplné dno. Ze dne na den se stává bezdomovcem a musí se znovu postavit na nohy. Začíná se ptát, proč se to všechno děje a postupně dostává na své otázky i odpovědi. Film je natočen podle skutečné události a je o hledání smyslu života.

90 minut v nebi

Další film, který doporučujeme, se jmenuje "90 minut v nebi". Příběh je založen na skutečnosti. Jde zde o kněze, který chtěl ve své komunitě postavit nový kostel. Když se vracel z jednoho církevního setkání domů, do jeho auta narazil kamion. Záchranáři a policie byli přesvědčeni o tom, že je mrtvý. Zatímco bylo místo činu uklizeno, přišel k mrtvému ​​muž a modlil se za něj. Dotkl se ho a začal se modlit. Pak ještě zazpíval církevní píseň a najednou sám mrtvý vydal ze sebe také několik tónů. V tom muž okamžitě svolal o pomoc a chtěl, aby mu pomohli. Není mrtvý, řekl muž, právě se mnou zpíval.

Zraněný kněz pak ležel mnoho let v nemocnici. Utrpěl těžké zlomeniny, snášel silné bolesti a v těchto prvních týdnech a měsících neměl ani žádnou chuť žít. K okolnímu světu byl velmi nepříjemný a nikdo nechápal proč. Až cca po jednom roce se situace o něco zlepšila. Nejen jeho zdravotní stav, ale i jeho nálada. Teprve potom mluvil se svým nejlepším přítelem o tom, proč byl k lidem takový nepříjemný. Tehdy řekl: "Byl jsem v nebi, měl jsem se tam velmi dobře a nemohu Bohu odpustit to, že mě poslal znovu zpět. Problémem nebyl můj stav, nebo mé bolesti, ale v nebi jsem se cítil velmi dobře, spolu se známými zesnulými muži a ženami, bílými a černými."

"Nemohl jsem odpustit sám sobě a Bohu to, že jsem se musel vrátit zpět na zem a žít dál s bolestmi."

Toto vyprávění se příteli velmi líbilo a byl přesvědčen, že byl poslán zpět na zem z toho důvodu, aby ostatním řekl o tom, že nebe existuje a vzbudil v lidech naději. Nejprve nechtěl tento příběh vyprávět, protože se bál toho, že ho budou považovat za blázna.

Pak mu ten druhý muž na to řekl, že by to měl říct své ženě. Když to i ona přijme pozitivně, pak by měl o tom říct i v kostele. Tak tomu i bylo. Jeho ženu velmi zaujalo, co zažil v nebi. Muž pochopil poselství, že nebe skutečně existuje, a že je třeba přinést tuto naději i jiným lidem, kteří měli podobný osud, a dodat jim odvahu žít dál svůj život a doufat v nebe.

ZDE můžete shlédnout tento film! ✔︎

Nebe není výmysl

Další film se jmenuje "Nebe není výmysl". Tento příběh je založen na skutečnosti. Jde v něm o kněze, jehož dítě vážně onemocní. Při zánětu slepého střeva mu slepé střevo praskne a upadne do kómatu. Vypadalo to tak, že zemře. Následovala velká operace a podařilo se ho zachránit. Jeho život visel jen na vlásku a nikdo nevěděl, jestli se z kómatu znovu probere a v jakém stavu se bude pak nacházet. Otec mluvil k Bohu: "Bože, proč zrovna já? Sloužím ti a snažím se dělat jen to dobré. Proč nyní musí můj syn tak trpět, a dokonce i zemřít." Nato se sešlo mnoho lidí, aby se za chlapce modlili. Chlapec se opět probral z kómatu, i když mu lékaři dávali jen malou naději. Všichni se z toho velmi těšili. Velmi zajímavé bylo to, že když se chlapec znovu uzdravil, začal mluvit o svých zážitcích, které prožil v kómatu. Chlapec věděl, že jeho otec mluvil s Bohem.

Pamatoval si i rozhovor s mámou a na modlitby jiných. Chlapec také popsal nebe a Ježíše. Ale i jiné věci, o kterých vůbec nemohl vědět. Například to, že jeho matka přišla o jedno dítě, jeho sestru, kterou potkal v nebi. Jeho rodiče o této ztrátě nikomu neřekli. Chlapec zjistil i mnoho dalších informací o jiných mrtvých a pak se pokusil popsat i Ježíše.

Jednoho dne našel jeden obrázek a řekl: "Přesně takto vypadal Ježíš." Stejný obraz namalovala jedna mladá žena z Litvy, která se s Ježíšem setkala také v kómatu.

ZDE můžete shlédnout tento film! ✔︎

V případě, že i vy znáte nějaký pěkný duchovní film, tak nám prosím dejte o něm vědět, abychom si o něj mohli rozšířit tento náš seznam.

Přeloženo ze slovenského originálu: Duchovné filmy

Našli jste partnera svých snů, ale nevíte, jak se s ním dát dohromady? Dohodněte si u nás nezávaznou konzultaci!

Máte udělat nějaké důležité rozhodnutí nebo nevíte, co byste měli v současné situaci udělat? Využijte naše dlouholeté zkušenosti! Pomůžeme Vám!


Přeloženo ze slovenského originálu: Meditácia