Magie Penez, Milostna Magie & Kouzlo Zdravi

Rituál k začátku jara na zbavení starostí

Jarní rituál na očištění

Kouzlo MoranyRituál k začátku jara na zbavení starostí
Účel rituálu:
Tento rituál se používá k odstranění problémů a starostí.

Pozadí:
Morena byla staroslovanská bohyně zimy a smrti. Vynášení Morany je tradičním pohanským rituálem, který se praktikuje na mnoha místech ještě i dnes. Představovala něco nepříjemné, čeho se lidé chtěli zbavit.

Nejlepší čas na rituál:
Kouzlo dělejte při ubývajícím Měsíci, nejvhodnějším dnem je první jarní den - jarní rovnodennost nebo nejbližší nov Měsíce před nebo po prvním jarním dni.

Postup rituálu:
Na tento rituál si vlastnoručně ušijte menší panenku z bílého plátna tak, jak se kdysi dělali Morany. Můžete ji vycpat například vatou, slámou, bylinkami (např. Květiny z měsíčku) nebo jiným materiálem. Můžete do ní vložit i osobní volty jako například své vlasy nebo nehty. Volt je magický předmět, který spojuje panenku s příjemcem rituálu - v tomto případě s vámi. Na začátku rituálu si nejdříve podívejte jeden z těchto námi doporučených duchovních filmů. Když film skončí, tak udělejte tento Pentagramový rituál. Následně meditujte při 1 bílé svíčce 15 - 20 minut. Potom si napište na list papíru věci, se kterými se chcete rozloučit. Napište tam všechny své starosti a problémy, které máte. Můžete tam napsat i problémy, které mají vaši blízký - v tomto případě budete potřebovat dvě panenky. Papírek vložte dovnitř panenky a panenku zašijte. Všechny starosti zašijete do této panenky. Panenku pak celou spalte v nějakém starém hrnci a popel dejte do tekoucí vody. Při jejím pálení musíte dávat dobrý pozor na to, abyste nic nespálili a nezpůsobily jste požár. Hrnec už pak pravděpodobně nebudete moci použít na nic jiného (můžete si ho nechat na případné další rituály). Můžete ji spálit i jakýmkoli jiným způsobem. Když hodíte popel do vody, odejdete a více se neohlížejte !!! Doma si následně ještě udělejte očistný koupel ve slané vodě.

Foto © Marcasia - Istockphoto.com I pmalenky

Bílá magie: Rituály. Meditace. Ochranná mágie. Zdraví & lečení.